Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan, aki egyetért velem...

Van olyan, aki egyetért velem a kereszténységről alkotott véleményemben? ( Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szóval le szeretném szögezni, hogy nem ártó szándékkal írom az irományom, és nem szeretnék megbántani egy vallásos embert sem, vagy akinek tőlem eltérő véleménye van, ez csak a saját véleményem, és akit nem érdekel, az ne olvassa el.

Szóval én azt gondolom a kereszténységről, hogy ez alapjában véve hazugság, és nem tudom felfogni, hogy hogyan is lehetséges, hogy sokan szó szerint elhiszik a Biblia minden szavát, gondolok itt pl. Noéra, és az árvízre,stb. Szerintem ezt néhány ezer évvel ezelőtt kitalálta valaki, megírta a Bibliát, kitalálta az egész humbukot, és elhíresztelte a sötét, buta embereknek ezt az egész Istenes, Jézusos mesét, akik hittek benne, hitet adott nekik. Szerintem ez az egész mára már nagyon kinőtte magát, és nagyon sokan teljesen fanatikus módon követik szó szerint az egészet. Arról nem is beszélve, hogy semmi Bibliai alak,vagy történés létezésére egyetlen bizonyíték sincsen ( szemben az evolúcióval, aminek minden kis részlete tudományosan bizonyított).

Azon kívül is sok ellentmondás van/volt a kereszténységben, gondolok itt a reformáció előtti időszakra, amikor azt hirdette az egyház, hogy minél szegényebben, és nehezebben élünk ezen a világon, a másvilágon annál jobban fogunk lenni. A szegényeknek ezzel "befogták a szájukat", mert elhitték, emellett a püspökök, pápák színaranyban, fényűzésben éltek.

Az utolsó dolog, az a keresztes háborúk, és a tudományellenes tevékenységek. A keresztes háborúk is az ellentmondásosság ékkövei. "Megtámadlak mert nem hiszel az én Istenemben!"???

Nem szeretnék Dan Brown bestsellerjének az összeesküvés-elméleteibe belemélyedni, de az is a tudósok legyilkolásáról szól, amikor a keresztyén egyház megölette a filozófusokat, tudósokat, matematikusokat, csak mert azok ésszerű magyarázatot adtak néhány dologra, amelyre az egyháznak megvolt a maga variációja, és Istenellenesnek nyilvánították a tudósokat.

Azt azonban elismerem, és tisztelem, hogy a hit erőt ad az embereknek, a hívők lélekben sokkal erősebbek, jobban el tudják viselni a gyászolást, minden nehéz problémájukra megvan a magyarázatuk.

Még egyszer szeretném leszögezni, hogy nem volt célom megsérteni senkit sem, csupán szeretném több ember véleményét megismerni.



2012. máj. 14. 00:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
21%

"

Ja és valaki mondta hogy :de egyáltalán nem magyarázza meg sem az élet keletkezését, sem pedig az élet értelmét. Elég JÓL TARTUNK az élet keletkezésének megoldásában és hogy nem magyarázza ,erre az a válasz hogy : ---> NINCS NEKI ÉRTELME <---. Akármilyen "borzasztóan" is hangzik így van .

"


Igen, tényleg borzasztóan hangzott.

brühühü, megyek a vonat elé ugrani, vagy majd latinul brummogok a baciknak hátha meggyőzöm őket, hogy lehetne jobb is.

2012. máj. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk nem árt tudni mit tart az ember hazugságnak vagy miről vitatkozik.


ilyen alapvető dolgok, hogy miért nem szól Isten ha rosszat csinálsz... minden a Bibliát ismerő ember pontosan tudja, hogy Isten szabad akaratot adott az embereknek, igaz hogy rendelkezhetne feletted de nem fog kényszeríteni semmire, sem pedig bántani. És nem fog szólni sem, ha te nem kérdezed a véleményét, nem fog odatolakodni az életedbe kéretlenül. Isten-Jézus csakis az akaratodat nem megkerülve keres téged. ha te nem akarod, nem vagy kénytelen, viszont nincs elrejtve előled a véleménye, ha te keresed, meg fogod Őt találni. Erről sok-sok hívő ember tudna és tud is mesélni.


Kent Hovind előadásait tényleg nagyon ajánlom, soksok kérdésedre kapnál választ

2012. máj. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Abban értek veled egyet,hogy naivság elfogadni az egész Bibliát,csak azért,mert cáfolhatatlan,szent,igaz könyvnek jelentették ki.Aki mégis hiszi ezt,az alapvető dolgokat nem lát meg,könnyen manipulálható-nem gondolkozik eléggé önállóan,és az emberismerete sem áll éppen magas szinten-ez utóbbival kapcsolatban pl.az egyházról alkotott véleményeddel is egyetértek:

"Azon kívül is sok ellentmondás van/volt a kereszténységben, gondolok itt a reformáció előtti időszakra, amikor azt hirdette az egyház, hogy minél szegényebben, és nehezebben élünk ezen a világon, a másvilágon annál jobban fogunk lenni. A szegényeknek ezzel "befogták a szájukat", mert elhitték, emellett a püspökök, pápák színaranyban, fényűzésben éltek.

Az utolsó dolog, az a keresztes háborúk, és a tudományellenes tevékenységek. A keresztes háborúk is az ellentmondásosság ékkövei. "Megtámadlak mert nem hiszel az én Istenemben!"???"

2012. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy van aki egyet ért veled, én pl nem. (bár kinek a pap, kinek a papné, nekem spec. a lánya) Amikor a Noé történetet írták, nem ismerték az egész világot, tehát lehet hogy amit világméretű árvíznek írtak le, az csak az ő általuk ismert világot jeleni, és az is tudományosan bizonyított, hogy azon a vidéken, akkoriban volt egy óriási áradás. És nem egy ember találta ki a Bibliát, mert aki leírta a Noé történetet, már rég nem élt, mikor Jézus megszületett. Az evolúcióra sincs több egyértelmű bizonyíték, mint a Bibliára.(múltkor láttam egy filmet, amiben tudományosan bebizonyították a tíz csapást) A vallás nem egyenlő mindig Istennel, a keresztesháborúk indítói, az álkeresztények nem hívők. Volt sajnos több olyan eset is hogy álkeresztények voltak a hatalmon, de tetteik ugyanúgy bűnök mintha más tette volna. (többek közt ezen emberek váltották ki a reformációt, amely sokkal inkább közelített Istenhez, bár annak is mint mindennek amit ember alkot, voltak hibái. Manapság szerencsére viszonylag mindenhonnan ki vannak szűrve az álkeresztények.)A tudósok legyilkolása is elítélendő dolog, hisz Isten az élet és halál ura, és csak ő adhat vagy vehet el életet, és duplán bűn, mert Isten nevében próbálták elkövetni, vagy rossz esetben el is követték. E miatt nem a keresztényket kell elítélni, hanem azokat akik azt használják fedezékül. Remélem én sem sértettem meg senkit, és mivel az a célod hogy mások véleményét megismerd, remélem ezt is hasznosnak találod.
2012. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Vidiripi


24. válaszoló!


"Amikor a Noé történetet írták, nem ismerték az egész világot, tehát lehet hogy amit világméretű árvíznek írtak le, az csak az ő általuk ismert világot jeleni, és az is tudományosan bizonyított, hogy azon a vidéken, akkoriban volt egy óriási áradás."


A 9. válaszomban bővebben is kivan fejtve az özönvíz. Az egész Földre kell gondolni amikor az özönvízre gondolunk. nem csak egy adott földrajzi területre. A teljes földfelszínt ellepte a víz.

2012. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Írásod azon részére szeretnék reflektálni, ahol írod, hogy: "Szerintem ezt néhány ezer évvel ezelőtt kitalálta valaki, megírta a Bibliát, kitalálta az egész humbukot, és elhíresztelte a sötét, buta embereknek ezt az egész Istenes, Jézusos mesét..."

Nos, szeretném megkérdezni, hogy pl: Isaac Newton, aki felfedezte a gravitáció és a dinamika törvényeit akiről később mértékegységet neveztek el, vagy Albert Einstein, aki korunk legnagyobb fizikusa volt, vagy Blaise Pascal matematikus, fizikus, aki komoly értekezéseket írt vallási kérdésekben, vagy a magyar agysebész dr.Csókay András, akinek világhírű újításai vannak az agyi műtétek területén, Kepler a csillagász, Boyle a modern kémia úttörője, Pasteur a mikrobiológia és bakteriológia tudományának megalapítója, aki feltalálta a védőoltást, az immunizálást és a pasztörizálást, Maxwell az elektromágnesesség kutatója, Lister a steril sebészetet, Simpson az érzéstelenítés feltalálója, Babbage (számítástechnika), von Braun (űrrakéta), Euler (differenciál- és integrálszámítás), Mendel (genetika)- és még sorolhatnám hosszan- EZEK VAJON MIND SÖTÉT, BUTA EMBEREK voltak? Ugyanis mindegyikük valamilyen formában hitt Isten létezésében, és nem egy közülük kereszténynek vallotta magát!


A tudomány nem feltétlenül áll szemben az Isten-hittel.

Pasteur szilárdan hitte, hogy „a tudomány közelebb viszi az embert Istenhez"

Fleming, az elektronika úttörője ezt írta: „Bőséges bizonyíték van arra, hogy bár emberek írták, a Biblia nem az emberi elme terméke."

Einstein: „A tudomány első korty a természetből, de a pohár alján ott van Isten”.

Dr.Csókay András: "A tudomány nagyon fontos dolog. A tudomány bölcsessége eljuttat a bűnök belátásáig, de megbocsátást csak Krisztus adhat rájuk. Ez a hit útja. Ez az út Istenhez vezet." "Azt szoktam mondani a betegeimnek: ne bennem bízzanak, hanem a Jóistenben, ketten együtt majd valamit összehozunk."

Ezen kívül nagyon sok csillagász lesz hívő, látva a teremtett világmindenség lenyűgözően összetett, óramű pontossággal működő, roppant rendszerét, melyet ma már nem tudnak egy egyszerű az ős-bummal megmagyarázni. Egyre tarthatatlanabb lesz ez az elmélet is, mint megannyi TUDOMÁNYOS HIT!


A tudomány, vagyis az alapos kutató munka és módszeres rendszerezés sok mindent felfedezett már, de vigyázzunk, mert sokszor a meglévő tények alapján CSAK KÖVETKEZTET! Ilyen következtetés az evolúció, pontosabban a makro-evolúció ELMÉLETE is. Az ilyen és ehhez hasonló feltételezések elfogadásához komoly hitre van szükség, mivel bizonyításuk igencsak ingatag lábakon áll. Ugyanis ha találnak egy félig majomhoz, és félig emberhez hasonlító kis csontdarabot az legfeljebb azt bizonyítja, hogy volt egy ilyen élőlény, de semmi egyebet. Egy ilyen felfedezés viszont kiválóan beilleszthető ebbe a jelenleg igen divatos elméletbe, amely már sok kárt okozott a világnak...

2012. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!