Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan, aki egyetért velem...

Van olyan, aki egyetért velem a kereszténységről alkotott véleményemben? ( Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szóval le szeretném szögezni, hogy nem ártó szándékkal írom az irományom, és nem szeretnék megbántani egy vallásos embert sem, vagy akinek tőlem eltérő véleménye van, ez csak a saját véleményem, és akit nem érdekel, az ne olvassa el.

Szóval én azt gondolom a kereszténységről, hogy ez alapjában véve hazugság, és nem tudom felfogni, hogy hogyan is lehetséges, hogy sokan szó szerint elhiszik a Biblia minden szavát, gondolok itt pl. Noéra, és az árvízre,stb. Szerintem ezt néhány ezer évvel ezelőtt kitalálta valaki, megírta a Bibliát, kitalálta az egész humbukot, és elhíresztelte a sötét, buta embereknek ezt az egész Istenes, Jézusos mesét, akik hittek benne, hitet adott nekik. Szerintem ez az egész mára már nagyon kinőtte magát, és nagyon sokan teljesen fanatikus módon követik szó szerint az egészet. Arról nem is beszélve, hogy semmi Bibliai alak,vagy történés létezésére egyetlen bizonyíték sincsen ( szemben az evolúcióval, aminek minden kis részlete tudományosan bizonyított).

Azon kívül is sok ellentmondás van/volt a kereszténységben, gondolok itt a reformáció előtti időszakra, amikor azt hirdette az egyház, hogy minél szegényebben, és nehezebben élünk ezen a világon, a másvilágon annál jobban fogunk lenni. A szegényeknek ezzel "befogták a szájukat", mert elhitték, emellett a püspökök, pápák színaranyban, fényűzésben éltek.

Az utolsó dolog, az a keresztes háborúk, és a tudományellenes tevékenységek. A keresztes háborúk is az ellentmondásosság ékkövei. "Megtámadlak mert nem hiszel az én Istenemben!"???

Nem szeretnék Dan Brown bestsellerjének az összeesküvés-elméleteibe belemélyedni, de az is a tudósok legyilkolásáról szól, amikor a keresztyén egyház megölette a filozófusokat, tudósokat, matematikusokat, csak mert azok ésszerű magyarázatot adtak néhány dologra, amelyre az egyháznak megvolt a maga variációja, és Istenellenesnek nyilvánították a tudósokat.

Azt azonban elismerem, és tisztelem, hogy a hit erőt ad az embereknek, a hívők lélekben sokkal erősebbek, jobban el tudják viselni a gyászolást, minden nehéz problémájukra megvan a magyarázatuk.

Még egyszer szeretném leszögezni, hogy nem volt célom megsérteni senkit sem, csupán szeretném több ember véleményét megismerni.



2012. máj. 14. 00:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

Le hagytam a lényeget. Ezt tényleg nem azért írom le, mert szaporodni szeretnék vagy hasznom lesz belőle. Biztos a faj fenntartás miatt. Ami véletlen megvan valakiben, véletlen meg nincs.


További szép, kellemes, boldog életet neked és a párodnak:)

2012. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit gondolkozz el azon, amit írtál:


1, Leülünk 12-en, és kitaláljuk, hogy mi apostolok leszünk, elterjesztjük, hogy Jézus Isten fia.

Kiderül, hogy ezt nem nézi jó szemmel a rendszer, üldöznek, majd keresztre feszítenek, lefejeznek, megkínoznak és meggyilkolnak érte.

Te találnál 12 embert, aki az élete árán is védelmezne egy olyan hazugságot, amiről TUDJA, hogy hazugság? Hiszen az apostolokat egy kivételével mind megölték a hitükért.



2, tegyük fel, hogy te találnál 12 ilyen embert. Akkor még szóba kerülne az a többszáz ember, aki szintén az életét adja a hazugságért. Pál ír arról, hogy egyszer több, mint 500-nak jelent meg Jézus, feltámadása után.

Majd még jön közel 300 év kegyetlen üldözés.


Egészen pontosan Kr. u. 313-ig volt üldözés.

Persze, van, ahol mind a mai napig üldözik, kínozzák, bebörtönzik a keresztényeket.

NÉZD MEG EZT:( [link]


Egészítsük ki azzal, hogy Jézus személye történelmi tény, mint ahogy a biblia szavait ezernyi régészeti és történelmi bizonyítás is alátámasztja.


Szóval, szerinted mennyire reális, amit mondasz?

2012. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Marci781!


Tapasztalatból mondom, hogy van, aki egyetért a kérdésben megfogalmazott véleményeddel, de személy szerint nem vagyok köztük.


Sok mindenben nem értünk egyet, de nem akarok most vitát nyitni a szerintem megkérdőjelezhető vagy téves állításaidról. Inkább csak megfogalmaznék egy általános megközelítést a részemről, amivel talán könnyebb lesz megérteni az egész hozzáállást.


Szerintem a történelem egyik legnagyobb igazsága, hogy "nincs új a Nap alatt". Sajnos ezt a részét éppen nem hangsúlyozzák a történelem közoktatásában, így aztán az egész egy távoli és fekete-fehér képnek tűnik. Na de miről is van szó?

Egyrészt arról, hogy amit mondjuk középiskolában meg mondjuk filmekből tanultunk történelemből, és az alapján messzemenő következtetéseket levonni olyan, mintha én egy rólad készült művészi ceruzavázlatra azt mondanám, hogy az tökéletesen leképez mindent, ami Téged azzá tesz, aki vagy, tehát a ceruzavázlat alapján meg lehet téged ismerni. Ez nyilván nem igaz, így az sem, hogy amit történelem címén oktatnak, az teljes kép a régmúlt időkről. Nem arról van szó, hogy valótlan dolgokat állítanának, hanem arról, hogy pusztán az események ismerete csak annyira ad betekintést az gazságba, mint egy rólad készül portré ceruzavázlata a lelkivilágodba.


Másrészt a másik fontos dolog, ami a "nincs új a Nap alatt" lényegi része, hogy nincs új a Nap alatt :) Az emberi történelem mindegyik korszakában emberek éltek, ugyanazokkal a vágyakkal, félelmekkel, erényekkel, és hibákkal, mint a mai ember. Egyetlen dolog volt, amiben igazán különböztek, az pedig a világról való ismereteik mennyisége.

De hidd el, ha egy időgéppel idehoznánk egy embert az ókori Mezopotámiából, hamar kiismerné magát ebben a világban, mert az emberek ugyanolyanok. Ugyanúgy értené a szexista vicceket, a politikai folyamatokat, vagy az emberi viselkedést, mint egy mai ember. Gondolod, hogy a mai szellemi elit olyan sokban különbözik a régitől? Hogy a tudósok jobb emberek, mint a papok voltak a középkorban? Vagy a középkori papok rosszabbak lettek volna, mint az ókori filozófusok? Dehogy, egyikük sem volt sem rosszabb, sem jobb a másiknál, mint ahogy mi sem vagyunk semmivel sem jobbak, mint a régi korok emberei.


Hogyan is kapcsolódik ez a véleményedhez? Úgy, hogy fölösleges ilyeneken agyalni, hogy mit tett, vagy nem tett bizonyos ember, vagy emberek a múltban, és hogy hogyan lett volna egyébként. Bármelyik, hangsúlyozom, BÁRMELYIK eszmével vagy emberi csoportosulással el lehet játszani ezt a játékot, mint amit Te fogalmazol meg, ugyanezzel a végeredménnyel. Még mondjuk a tudománnyal is, vagy minden olyan gondolattal, amit a modern ember szívesen magáénak tesz. Ennek pedig az az egyszerű oka, hogy minden mögött az ember áll, az pedig nem változott mg az elmúlt évezredek alatt.

2012. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 pelgrim ***** válasza:
52%

Nem hinném, hogy a kereszténység alapjában véve hazugság, a kereszténység, és én úgy gondolom alapjában véve talán minden vallás igazság, ami természetesen nem zárja ki a tévedéseket, a hazugságokat, a szándékos hamisításokat sem.


Ami a keresztény Bibliát illeti, nem kételkedhetünk abban hogy a jelképes tanmesék, hitregék mögött valós dolgok rejlenek. Ilyen például a bűnbeesés története, ami az ember tudathoz jutását ábrázolja, mikor az ember látni kezdte tetteinek és azok következményeinek összefüggését, mikor a különbséget látni kezdte az „én” és a „mi” fogalmak közt.


Noé és az özönvíz története szerintem egy jelképes és való események egyvelege. Kevésbé ismert az, hogy az ember gondolat- és érzelmi világa nagy hatással van az eseményekre, nem csak azokra melyeket az ember visz végbe, mint mondjuk mozgalmak vallások vagy háborúk, hanem a természeti csapásokra is mint árvizek, földrengések, stb. Az ember a gondolat- és érzelmi tevékenységeivel megbontja a természeti erők egyensúlyát, olykor földrengések, árvizek, viharok pusztítják a népet addig míg az egyensúly újra helyre áll, akkor egy ideig ismét szélcsend uralkodik. Ebben az elbeszélésben Noé és bárkája, története a jelképes, a nagy árvíz, a vízözön szerintem valóban megtörtént.


Ami Jézus történetét illeti, nem kételkedem abban, hogy valóban létezett egy ilyen személyiség, lehet hogy nem minden pontosan úgy történt ahogy le van írva, kétség kívül vannak kisebb nagyobb eltérésék, félreértések, helytelen magyarázatok és szándékos hamisítások is. Egy ilyen Jézus kijelentéseivel kapcsolatos, nagyon szerencsétlen félreértés (vagy szándékos félremagyarázás, nem tudom) következménye az, hogy a keresztények imádják őt mint egy bálványt. Ez nem az ő szándéka volt. Mikor Jézus olyan dolgokat mondott mint „én vagyok az út, az igazság és az élet, ...”, nem a saját személyére célzott, hanem az ÉN VAGYOK -ra minden emberben, Saját magáról beszélve Jézus az „ember fia” kifejezést használta.


Jézus az emberi (ön-)tudat felemelését látta feladatának, későbbi követői ezt meg nem értve iszonyú dolgokat műveltek. A hegyi beszéd félreértve, félremagyarázva lett: „minél szegényebben, és nehezebben élünk ezen a világon, a másvilágon annál jobban fogunk lenni.” A hegyi beszédben szerintem nem a szegénységet, a nyomorúságot, a szenvedést magasztalta, hanem reményt adott a szenvedőknek, azzal azok tudatát felemelve.


Erőszakos halála és feltámadása is ezt a célt szolgálta. Szükségesnek látta tanítását bizonyítékokkal alátámasztani, nagy tettei mégse voltak elegendő, hogy elég szilárd meggyőződésre segítse jutni tanítványit, végül csak az a lehetőség maradt, hogy vállalja a gyötrelmes halált, hogy azután tökéletesebben mint valaha azelőtt, megjelenjen tanítványai előtt. Nem nehéz elképzelni tanítványai lelkiállapotát mikor ismét előttük állt a Mester, akit ők néhány nappal azelőtt a kereszten láttak meghalni. Tudatuk akkor a magasba szökkent.


Ezzel eljutottunk a keresztények egy másik nagy tévedéséhez: Jézus valóban értünk halt meg, de nem a bűneink végett, hanem azért hogy hinni tudjunk tanításában. Ugyanis nagyon kificamodott magyarázat az hogy az Atyát ki lehessen engesztelni, a saját fiát kell feláldozni.


A kereszténység még több ilyen torzult tanítást terjesztett el, mégis én azt gondolom, hogy eredete nagyon is jól alapozott, de ezzel is úgy van mint a forrás ami a hegyekben még nagyon tiszta, de mire a víz a tengerbe ömlik, alig ismerünk rá.

2012. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok mindre reagálni, egy hozzászólásban összeszedve.

Szóval nem arra gondoltam,hogy minden egyes alak,és esemény fiktív lenne a Bibliában. Természetesen vannak, akik léteztek, ( Dávid király, Salamon, Sodoma és Gomorra, stb.), ám vannak természetesen kitalációk is benne.

A Biblia csak választ próbált adni a saját korában arra, amit nem értettek az emberek, amitől féltek, és amire addig nem volt válasz. Azóta azt elfogadottnak tartották, és nem is vitatta senki, egészen a tudósokig, akik a tudomány segítségével más választ is tudtak mondani (ezért haltak meg, ők is vállalták véleményüket, akárcsak az apostolok, ha úgy nézzük).

Krisztus LEHET, hogy létezett, ám tettei nagy része fiktív(feltámadás), az emberek belelátták a vágyaikat, hogy jön egy megváltó, aki véget vet szenvedésüknek.

***

Igen, én véletlenül vagyok, mint minden ember, véletlenül jöttem létre, és igen, azt csinálok amit akarok ( nem feltétlenül rosszat), mert miért is ne tehetném? Ha Isten a mindenható, akkor engem is ő teremtett, minden, amit én csinálok, az az Ő műve. Ő rendelkezik felettem. Egész életemet éljem le attól félve, hogy mi lesz majd,ha meghalok és el kell számolnom a bűneimmel? Miért nem szól Isten akkor amikor elkövetem azokat a bűnöket? Akkor nem kellene félelemben leélnem az életem?

Noé története számomra teljesen irreális, nem tudom elképzelni,hogy ki az aki készpénznek veszi( nem szándékom megsérteni még mindig senkit). Az, hogy egy özönvíz során minden állatfajból egy párt egy hajóra rakott, stb. Ezeknek max. átvitt értelemben látom értelmüket. Az meg,hogy az özönvizet sok más nép is megírta, és szerepel a vallásukban? Hát számomra ez sem bizonyít semmit. A világvégét is megjósolta minden nép és már vagy 30-szor "túléltük"...

Azonkívül manapság miért nem történnek "csodák", "csapások", Isteni eredetű történések? Csak a régmúltban voltak? Ez elég hiteltelen számomra.

Az élet kialakulására szerintem teljesen reális, elfogadható magyarázat a "Nagy BUMM" elmélete. Vagy Ádám és Éva története hihetőbb? Hol vannak a bizonyítékok a Bibliában szereplő történeten kívül? És mi van az ősemberekkel? Azoknak ott vannak a leleteik, a csontjaik. Vagy Ádámék is szőrös majomszerű előemberek voltak?

És igen: az apostolok lehet hogy a hazugságok miatt haltak meg, vagy talán ők is elhittek valamit ( ami nem biztos hogy igaz is) olyannyira, hogy képesek voltak meghalni érte. Elvégre ma is annyi fanatikusan vallásos ember él, akik már a vallásossággal átestek a ló túloldalára.

És a konklúzió: amit a Bibliában leírtak,az 100%-ig igaz? Vakon hinnem kell benne, minden szavát elhinnem? Mi adja hitelességét? Az, hogy sok millióan követik? Nekem nem. Ki tudja, hogy eredeti megírása óta ki mikor, milyen szándékkal mit változtatott meg benne?

És egy fiktív kérdés: ha nem lenne Biblia,akkor is lenne vallás, keresztyénség, katolizmus, stb..? Csak egy könyvre támaszokdik az egész?

2012. máj. 14. 16:15
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nézd meg ezt a fél órás videót légy szíves:

[link]

2012. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező , törődj bele , hogy a valláskritika rovatban nem tudsz feltenni olyan kérdést amivel sarokba tudnál szorítani bármilyen vallást . A vallások olyanok mint egy hekker , van egy csalókódjuk , a természetfeletti és ezzel minden el is van intézve . Logikával és a tudomány törvényeivel nem tudod megcáfolni azt amit ezek fölé találtak ki . Kár is az időt pocsékolni arra hogy hibákat keress a vallásban . ( ami a kereszténység esetében nem nehéz mivel az egész egy óriási agy logikai bukfenc )


És komolyan ? Kend Hovind ? A csávó úgy lökött ahogy van . A 2 órás videója alatt annyi baromságot hallottam mint más egész élete alatt . Az első 30 perc alatt az ember ledöbben , hogy ilyen hülyeség is létezik , aztán a következőkben már csak röhög a monitor előtt . Például azok a tipikus vádjai , mint hogy : " Hitler ateista volt " . 1. Hitler nagyon is vallásos volt 2. És ha az volt ? A kerületben pedig nemrég derült ki hogy egy bolt tulajdonosa kábítószert termesztett . Akkor miden bolt tulajdonos kábítószerrel él vissza ? Meg hangsúlyozom : a kommunizmus nem egyenlő az ateizmussal ( tudomány ) . A kommunizmus megrekedt még Marx alapjainál és dogmatizálódott mint a vallások . Ám az ateizmus (tudomány ) ezalatt fejlődött és változott . Az ateizmus mindíg is fejlődött , fejlődik és fejlődni fog .


Na aki meg nem látja az evolúció mindent elsöprő igazát az bocsánat , de egyszerűen nem érti a 6-os biológiát . Lehet hogy még nincs az utolsó betűig tisztázva , de alapjaiban helytálló . És hogy egy intelligens tervező megoldaná a kérdést az oké , de a nyakunkba zúdítana egy rakás úllyabb kérdést . Itt van egy jó : Ha isten mindenható akkor ő rá lényegében semmi törvény nem vonatkozik . Ha semmi törvény nem vonatkozik rá akkor ő a valódi káosz . Itt jön a baj , hogy a káosz hogyan tud szabályosságot teremteni .

2012. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
16%
Ja és valaki mondta hogy :de egyáltalán nem magyarázza meg sem az élet keletkezését, sem pedig az élet értelmét. Elég jól tartunk az élet keletkezésének megoldásában és hogy nem magyarázza ,erre az a válasz hogy : NINCS NEKI ÉRTELME . Akármilyen "borzasztóan" is hangzik így van . Aki meg nem tudja elfogadni , mert számára ledegradáló hogy a nagyon nagyon nagyon nagy apja egy baktérium volt annak ott a vasút .
2012. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
20%
Különben mindenkinek ajánlom az olyan kérdések eldöntésében , mint Isten vagy a háromlábú erszényes orszarvúember létezése , Occam borotváját .
2012. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 pelgrim ***** válasza:
70%

Ha Názáreti Jézus életét és tanítását őszintén és komolyan vizsgáljuk, függetlenül attól amit mások igyekeznek ránk erőltetni rájöhetünk arra, hogy ő a Krisztust hozta kifejezés, de a Krisztus több mint az ember, több mint Názáreti Jézus személyisége, a Krisztus minden ember isteni kiléte, úgy minden ember Isten egy- és elsőszülött fia / leánya.


A nagy dolgok melyeket Jézus végbevitt nem személyes érdemei, hanem a Krisztusé aki általa kifejezésre jutott. Jézus személyes érdeme az, hogy elismerte és a végsőkig kifejetésre hozta a Krisztust. Nagy tetteit mind a Krisztus benne vitte végbe, Jézus ezt minden alkalommal hangsúlyozta.


Szerintem Jézus feltámadása is a Krisztus műve, nem fiktív esemény. Mikor az ember elismeri, teljesen megérti és kifejezésre hozza isteni kilétét, akkor a Krisztus benne oly hatalmas erőt fejt ki hogy nincs a világon olyan fegyver ami neki árthatna. A Krisztus hatalmának tudatában Jézus képes volt vállalni a gyötrelmes halát feladata sikerének érdekében. Isteni kiléte a Krisztus gondoskodott arról hogy harmadnapra felébredt egy tökéletes, átszellemült testben.


Szerintem nem véletlenül vagyunk itt; az Eredeti Önfejlesztő Ihletre, amit mi röviden Istennek nevezünk jellemző a kifejezésre törekvés, ezt jelképesen a bibliai teremtéstörténetben a „Legyen !” paranccsal ábrázolja. Létünk értelme és oka tehát nem véletlen hanem az engedelmesség e parancsnak.


Az ember mint Isten tökéletes 'ötlete' önmagáról; első és ugyanakkor a legelőbbre haladt fejleménye hozzáférhetőséggel rendelkezik e forrás minden kiáradásához. De az ember múlandó, gyarló anyagi világban ébred tudatra, úgy a 'számára elrendelt tökéletes isteni ötletet' csak részben, tökéletlenül hozza kifejezésre


„Miért nem szól Isten akkor amikor elkövetem azokat a bűnöket?”


Talán azért nem mert a cselekmény hevében nem figyelünk rá. A Krisztus bennünk előzékeny, nem erőszakos, tiszteletben tartja akaratunkat folyton segítségünkre van, de nem akaratunk ellenére, még akkor is ha tévedünk, mert tudja hogy az is egy esélyt tartalmaz. De csendes pillanatainkban tudtunkra adja, hogy tévedtünk.


„Azonkívül manapság miért nem történnek "csodák", "csapások", Isteni eredetű történések? Csak a régmúltban voltak?”


E dolgok ma is megtörténnek, a legtöbb ilyen dolgot a józan eszünkkel a véletlenekhez soroljuk, de ha egy véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő, vallásos emberek csodáról, isteni beavatkozásról vagy természet fölötti dologról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy nem tudják megmagyarázni. A természet vagy Isten oly terjedelmes hogy minden benne megy végbe, rajta kívül nem létezik semmi, csodák és természet fölötti dolgok nem léteznek, minden a természeten vagy Istenen belül megy végbe. De az ember nem ismeri a természet (Isten) összes törvényeit. Csak kevésbé ismert az a tény, hogy létezik egy magasabb rendű természeti törvény (Isten) ami bármely más törvényt alkalomadtán érvénytelenít, és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. De mivel az ember nem ismeri ezt a törvényt, számunkra ez csak véletlenszerűen érvényesül.


Az élet kialakulására szerintem nem Ádám és Éva története, sem a „nagy BUMM” szolgáltatja a magyarázatot, hanem a 'tudat fénye'. Erről ma még csak nagyon keveset tudunk, de talán érdekes megjegyezni, hogy a belátás, a felvilágosulás jelképe a fény. Minden alkalommal mikor egy helyes belátásra teszünk szert ez a, halandó szemeinknek csak nagyon ritkán látható titokzatos fény illeti meg tudatunkat.


„És egy fiktív kérdés: ha nem lenne Biblia, akkor is lenne vallás, keresztyénség, katolicizmus, stb..?”


Igen, akkor is lenne vallás, a vallás előbb volt mint a könyv.


„Csak egy könyvre támaszkodik az egész?”


Nem, a könyv támaszkodik az egészre, ...

2012. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!