Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van itt aki egyetért a szigorú...

Van itt aki egyetért a szigorú fegyelemmel?

Figyelt kérdés
Pro és kontra is jöhet. Jómagam elég konzervatív vagyok és akár világszinten is bírnám, ha fegyelmezett lenne az ember. Talán még egy katonai diktatúra szintjén is. (Mielőtt beböfögné valaki, hogy "mennyé' akkor Észak-Koreába", szeretném tisztázni, hogy a kérdésem elméleti.) De más nem biztos, hogy ezzel így van.

2018. máj. 15. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem értek egyet. Mint mindig és mindenben, az arany középút a nyerő.
2018. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Oké, hogy elméleti és annyit fűzök hozzá, hogy maradjon is az... Te, aki a nagy híve vagy ennek sem akarsz szembesülni a "nagy fegyelem"-mel. Akkor nekünk miért kelljen? By the way: Lehet valaki anélkül is fegyelmezett, hogy leverjék a veséjét
2018. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Ezen én is el szoktam gondolkodni, mint a kérdező, és általában arra lyukadok ki, mint az első válaszoló.
2018. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves #2. Nem írtam olyat, hogy nem akarok szembesülni ilyesmivel. Illetve nagyra becsülöm az angol szavait, de azt hiszem a válasz egy, valaki más által feltett kérdésre lett megírva. :D
2018. máj. 15. 16:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A diktatúrákkal az a baj hogy ott nem ugyanazok a játékszabályok vonatkoznak a rendszer ellenségeire (akárkik is legyenek azok), illetve a rendszer különböző szintű vezetőire sem.
2018. máj. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez bizony igaz. Komoly ellenérv. Ennek ellenére vannak fegyelmezett népek. Ők vajon miként csinálják?
2018. máj. 15. 16:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy például ami Szingapúrban van (bár még nem voltam ott csak hallomásból) az járható út.
2018. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Én is jobban szeretném ezt a fajta verziót, amit a kérdező ír, mert ma olyan a világ, mint az engedetlen kutya: ha nem figyel rá az ember, a világ végén sem fogja be.

A fegyelem az egyfajta rendre tanítaná az embert, ahol érezhetően van következménye a tetteknek. Több egy ilyen helyen a tanulási lehetőség, mint egy szabad helyen.

2018. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten egyetértek, a társadalom olyan működéséhez amit a vezetők gondolnak szükséges a fegyelem. Viszont ez csak a vezetőkkel foglalkozik, az egyén érzéseivel, személyiségfejlődésével egyáltalán nem. Egy diktatórikus világban nincs egyéniség, szabad véleményezés vagy egyáltalán szabad gondolkodás, csak agyatlan robotok, szóval inkább ellenezném, akkor is, ha ez néha egy kis káoszt eredményez.
2018. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a nem indegy, hogy érjük el a fegyelmet. Ha következetes neveléssel, kis kortól kezdve tanítjuk erre a gyerekeket, az alapvetően jó. Akkor válik károssá, ha erőszakkal kényszerítjük ki.

Vegyünk egy egyszerű példát: a zenét. Egy ilyen egyszerű dolog is képes fegyelemre, önkontrollra tanítani az embert, nem kell ehhez erőszak. Vagy ott egy másik példa: a sport. Milyen eszközöket használnak ezek? Egy célt, amit el kell érni egy csapatban, egy, vagy több módot, amivel elérhetik, és rengeteg okot, amiért minden csapattag el akarja érni a célt.

A fegyelem mindössze eredmény, nem eszköz, és ha jó eszközökkel érik el, határozottan hasznos és pozitív hatásai vannak minden téren.

2018. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!