Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bunkóság erre rá kérdezni...

Nem bunkóság erre rá kérdezni és igy reagálni?

Figyelt kérdés

A barátom nővérével ma összefutottam az utcán és egyből rá kérdezett hogy új- e a szandálom. Mondom igen. Szerinte vadonatújnak látszik. Egyből megkérdezte mennyiért vásároltam és honnan. Amikor mondtam hogy 20 ezer volt elkezdte hogy ez drága és mégis milyen márka. Hozzátette hogy ilyesmi szandált lehet kapni 5 ezerért is máshol és ilyen márkás cipők vannak a környék egyik drága üzletébe is ( office shoes).



Szerintem illetlenség és bunkóság ilyen stílusban beszélni és a pofám le szakadna ha igy beszélnék egy ismerőssel ( nem vagyunk barátnők) ilyen stílusban és ezzel a mondandóval. Soha nem jutott eszembe ilyen piaci stílusban rákérdezni egy termék árára sőt hozzáfűzni hogy ez drága és biztos márkás/ milyen márka?/ és van olcsóbb is.


Ő maga jogásznő, de annyira nem megy neki az irodája hogy bezárná, de vadonatúj Golffal jár és vadonatúj lakásban lakik a szüleinek hála.


2016. júl. 7. 16:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9# szívesen megmondom milyen parfümőt használok ( nagyon ritkán használok de ha használok akkor édesebb, virágos illarokat szeretem mint a Gucci Flora, Chloe, Lancôme) de Ő a márkára és az árára kiváncsi.
2016. júl. 7. 17:10
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

felesleges ezen ennyire kiakadnod, vedd kicsit lazábban :)

velem is nagyon sokszor előfordul, hogy rákérdezek ruhák meg kiegészítők árára és hogy hol vették, de csak kíváncsiságból meg tájékozódásból (szakmámba vág)...de komolyan nem éri meg emiatt idegeskedned, mindenki maga dönti el, hogy mire költi el a pénzét, és ez mindkettőtökre igaz :)

2016. júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer "szakkörön" volt, hogy mondtam egy barátomnak, hogy havi 3 ezret filcekre költök amíg össze nem gyűlik mind (150) (márkás, 1 filc ezer ft, de sosem megy tönkre újratölthető stb szóval megéri)

Erre akik körülöttünk ültek és hallották elkezdtek hüledezni hogy úúristeen 3 ezret filcreee? Te jóó ég.

Egyébként úgy mondtam hogy az az egyetlen dolog amit egy hónapban magamra költök akik meg magyaráztak hogy milyen hülye vagyok cigiznek és buliznak na most...nem az hogy nincs közük hozzá de még csak nem is nekik mondtam.

Mindig lesznek ilyen irigy idióták ne foglalkozz velük

2016. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező, döntsd már el, hogy a diplomáját irigyled, az új lakását vagy az új autóját? Esetleg a családja anyagi helyzetét?:D

Fura megnyilvánulás, de ha neked cipekedni kell a boltból, mert nincs autód (és a barátod, a csaj öccse se fuvaroz), közben a 20 ezres szandál úgymond "a mi családunkban nem számít drágának", az is elég fura felfogás. Talán itt keresendő a kulcs...

Felőlem mindenki úgy használja a pénzét, ahogy akarja, de őszintén szólva nagyon hiper-szuper szandálnak kell annak lenni, amire kiadok 20 ezret, pedig 6 év alatt vettem magamnak (egyedül, a saját jövedelmemből) tehermentesen lakást és új autót.

2016. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik amiket kérdez, akkor ne válaszolj rájuk.


Megjegyzi, hogy a szandálod új, erre elég annyit mondani, hogy igen.


Ha tovább kérdezeget: márka, ár, stb, akkor közlöd, hogy nem tartozik rá és ezzel le van zárva a téma.

2016. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Én nem irigylek tőle semmit, de egy húszezres szandálért ne tegyen ilyen stílusú megjegyzéseket ha már mindene megvan. Kb. játsza hogy szegény és neki sok közbe sokkal többet költ másra de tőlem a szandált irigyli.

És igen veszünk jobb szandált és nem szalonautóra kuporgatjuk a pénzt hogy majd ki szálljunk belőle szakadtan. Lehet venni jobb állapotú használt autót is. De mindenki arra költ amire akar de " occsóbb nincs"-ből nem kérek.

2016. júl. 7. 17:34
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

off

"És igen veszünk jobb szandált és nem szalonautóra kuporgatjuk a pénzt hogy majd ki szálljunk belőle szakadtan. Lehet venni jobb állapotú használt autót is."


Csendesen megjegyzem, hogy a munkám miatt sem járhatnék "szakadtan", nálunk business casual a dress code. Kizárólag márkás, valódi bőr cipőim és szandáljaim vannak, az otthoni bőr Batz papucsom a legócskább a kollekcióban, az más kérdés, hogy tudom, mikor és hol vásároljak.:-)


on

2016. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy az irigység beszélne belõle.

Egyszerüen csak felhivta a figyelmedet, hogy 5ezerért is meg lehet venni ugyanazt a minõséget.Néha vannak drága dolgok és nem igazán jók.

En pl.megköszönném, hogy errõl is hallottam.Azt a 15ezret meg eltenném másra.

Végeredményben te emlegeted, hogy neki mije van és a szülei által szerezte meg.

2016. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Márkás, valódi bőr női cipőt hol kapok 20 ezer alatt/ kb. 60 euro?

Tényleg komolyan kérdeze, én a legolcsóbb cipőmárkát amit ismerek ebben az árban az a német Tamaris, de ott sincs mindig ennyiért nyár elején/ júniusban szandál teljes áron. Máshol csak ennél drágábban van.

2016. júl. 7. 17:51
 20/26 anonim ***** válasza:
84%
Igen, én is többnyire Tamarist veszek.:-) Van több online shop, ill. két outlet bolt Budapesten. Ki kell fogni, én be szoktam vásárolni 5-6 pár cipőt is, amikor épp jókor toppanok be. 10 ezernél többet nem fizettem még párjáért.
2016. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!