Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bunkóság erre rá kérdezni...

Nem bunkóság erre rá kérdezni és igy reagálni?

Figyelt kérdés

A barátom nővérével ma összefutottam az utcán és egyből rá kérdezett hogy új- e a szandálom. Mondom igen. Szerinte vadonatújnak látszik. Egyből megkérdezte mennyiért vásároltam és honnan. Amikor mondtam hogy 20 ezer volt elkezdte hogy ez drága és mégis milyen márka. Hozzátette hogy ilyesmi szandált lehet kapni 5 ezerért is máshol és ilyen márkás cipők vannak a környék egyik drága üzletébe is ( office shoes).



Szerintem illetlenség és bunkóság ilyen stílusban beszélni és a pofám le szakadna ha igy beszélnék egy ismerőssel ( nem vagyunk barátnők) ilyen stílusban és ezzel a mondandóval. Soha nem jutott eszembe ilyen piaci stílusban rákérdezni egy termék árára sőt hozzáfűzni hogy ez drága és biztos márkás/ milyen márka?/ és van olcsóbb is.


Ő maga jogásznő, de annyira nem megy neki az irodája hogy bezárná, de vadonatúj Golffal jár és vadonatúj lakásban lakik a szüleinek hála.


2016. júl. 7. 16:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
De, bunkosag a reszerol, de mar mind1. Csak irigy :)
2016. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Rám irigy? Igazad van de ez egy vicc :) Ő is meg tudná venni ha akarná, ha van pénz új lakásra, új Golfra, minden másra akkor ne játsza a szerencsétlen szegényt. 25 évesen már sajá lakása volt, új Mercedese, pénze most pedig 43 évesen sajnáltatja magát ha arra is életképtelen hogy a szakmájában dolgozzon. A jelenlegi autóját és a lakása berendezését is a szülei fizették 43 évesen
2016. júl. 7. 16:42
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim.Ha új dolog van rajtam, egyből elkezdenek faggatni,hogy mennyi volt(és hogyha szerintük drága akkor jól le is hordanak). Úgyhogy nem válaszolok konkrétan,csak hogy nem tudom már, nem mostanában vettem, ajándékba kaptam stb..Ne add alá a lovat.

Ha nagyon visszaakarsz vágni,akkor kérdezd meg,hogy a te kocsid mennyi is volt? X millió?Ja , én meg annyit nem adnék ki egy kocsiért, lehet kapni használtan is sokkal jobbakat! szóval visszavághatsz. de szerintem felesleges, én inkább próbálom kerülni a kofliktusokat.

2016. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Bunkóság.

Viszont ha tudod, hogy ilyen emberrel beszélsz, akkor ne mond meg az árát. Csak mond, hogy "nem emlékszem", vagy "ajándékba kaptam" stb.

2016. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hiába van diplomája de szörnyű bunkó és paraszt.. Kerülöm is vele a konfliktushelyzeteket de nem ez az első hasonló megnyilvánulása. A mi családunkba egy 20 ezres cipő nem számít drágának, de nem is beszélünk soha igy ilyen stílusban.
2016. júl. 7. 16:50
 6/26 A kérdező kommentje:
Már megkérdezte mennyi volt a kabátom, a táskám (kb. ugyanigy reagált), van- e ingatlan a nevem, milyen parfümőt használok, egyszer összefutottam vele mielőtt fodrászhoz mentem akkor arrol faggatott hogy száritattom be a hajam. Egyszer a sálam is kicikizte.. Olyan kb. mint Győzike a stílusában, jogászként.
2016. júl. 7. 16:54
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Legyél ésszerű.

Ilyen helyzetben nem létezik illetlenség, bunkóság.

2016. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Lehet velem van a baj, de én nem értem, jogy mi baj van azzal, amit mondott.

Gondolom csak érdeklődött. Ebben semmi rossz nincs.

Az egyetlen fura, hogy jött az olcsóbb cipőkkel, de ez sem olyan húdenagy bunkóság.

2016. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt én is sok embertől megkérdezem, hogy milyen parfümöt használ 😀


Te milyen parfümöt használsz?

2016. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#8 Látsz valakit x idő után és az első szavad hozzá, áhh új a cipőd? Vadonatújnak látszik . Mennyi volt? Honann vetted? Márkás?

Én erre: 20 ezer volt. Válasza: Ohh, ez drága biztos márkás de ilyen van 5 ezerért is. De mégis milyen márkájú?? Tudod van a közelünkbe az officeshoes az ilyen drága bolt ott vannak ilyen drága cipők..


Kb. mint ha a gettobe lennénk. Közben kisasszonykám új Golffal jár és nem cipekedik haza a boltból mint én.

2016. júl. 7. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!