Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szólnátok előre vagy...

Ti szólnátok előre vagy megvárnátok a meghívót?

Figyelt kérdés
Kollegám egy honap mulva esküszik. A múltkor kb. két hete négyszemközt maradtunk és megkérdezte, hogy ha meghív lagziba, akkor elmennék e a barátnőmmel. Na ez nekem furcsa volt, mert "felénk" ez úgy szokás, hogy viszem a meghívót és az a meghívás. Nem az, hogy megkérdezem, mert ha azt mondja, hogy nem akkor meghívót sem adok. Erre én finoman felvázoltam, hogy erről én mit gondolok és hogy megbeszélem barátnőmmel, de meghívó nélkül, ha rábolintok, az nekem olyan, mintha meghívatnám magam. Holott ő ezzel a felvezetéssel inkább azt sugallja véleményem szerint, hogy illemből meghív, de amúgy nem feltétlen akarja, hogy ott legyek/legyünk. Amikor ezt elmondtam, akkor védekezésként, vagy érvelésként elmondta, hogy mert nem tudja, hogy lesz-e időm ilyenekre, illetve belefér-e anyagilag... Na ezen még jobban felkúrtam magam. Az elmúlt két hetet úgy értem, hogy múlt héten nem volt dolgozni, azelőtti héten meg pénteken kérdezte. Szóval elég érdekes a helyzet, de amikor családban ezt megemlítettem akkor mindenki azon a véleményen volt, hogy ez nem így szokás. A létszám miatt megérteném, de akkor is szól az ember időben, hogy úgy számoljanak. Szerintetek hülyeség várni és mondjam, vagy várjam meg a meghívót, ami mint kiderült,már meg lett rendelve részünkre is, szóval az sem lehet probléma, hogy nincs annyi, hogy nekem is adjon. :D

2016. jún. 13. 14:31
 1/10 A kérdező kommentje:
*esküdik... Bocs.
2016. jún. 13. 14:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most abból csinálsz problémát, hogy a kollégád rákérdezett még mielőtt a meghívót átadta volna, hogy el tudsz-e menni az esküvőjére? Nem értem a felháborodásodat.

Illemből miért hívna meg?

2016. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azon, hanem a meghívás módján. Ha ezt meghívó átadásával egyidőben kérdezi, akkor no problem, de ez így nekem erőltetett, holott, ha meghív csak esküvőre okés, nincs harag, így meg kb. úgy érzem, hogy én döntöm el, hogy vállalom-e a lagzit is, menyasszony tánccal mindennel együtt. :D
2016. jún. 13. 14:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Korábban már szó volt róla a szabadságolás miatt, hogy úgy tervezek minden téren, hogy az esküvőjét figyelembe veszem, szoval az tiszta volt neki már rég, hogy be van kalkulálva az én naptáramba az ő nagy napja.
2016. jún. 13. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem akart kellemetlen helyzetbe hozni a meghívóval. Sokan vannak, akik nem akarnak egy vacsoráért tízezreket fizetni, vagy egyéb okból nem akarnak elmenni. Ha nagyobb lagzi, akkor azt is szeretné tudni, hogy hány fő, akire számíthat.
2016. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább nem kellett volna meghívni egy ennyire értetlen embert.
2016. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem a hagyományos protokoll szerint járt el az illető ez biztos. De mentségére legyen mondva, hogy ma már annyi az egyéni (és egyénieskedő) megoldás, hogy az a ritka, ha valahol a hagyományos illem szerint járnak el. Sok helyen már azt sem tudják mi az :)


Én mondjuk azon egy cseppet sem sértődnék meg, ha diszkréten megérdeklődik tőlem azt, hogy van-e kedvem és időm részt venni, illetve van-e 20-30-50 ezer fölös forintom nászajándékra meg menyasszonytáncra :)


Mert ha te ezen meglepődsz, és megsértődsz, akkor képzeld el azt a szitut, hogy meghívnak téged, és te mégsem prezentálod azt az anyagi hozzájárulást, amit elvárnak egy meghívottól. Nem biztos, hogy az ifjú pár várja el, lehet, hogy az após-anyós.


De az is lehet, hogy a szintén meghívott közös kolléga fog a szájára venni, hogy feleannyit nem dobtál a kalapba, mint ő.


Vedd úgy, hogy csak jó fej akart lenni a házasulandó, és ezektől akart megkímélni.

2016. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az "esküszik" volt a helyes, az "esküdik" nem az. :)


Amúgy, ha azt mondta hogy később megkapod a megívót is ami nektek szól akkor szerintem nem gáz amennyiben ugyanakkor kapja meg mindenki más is. Lehet megérne még egy beszélgetést, olyan "csak úgy eszembe jutott" stílusban, hogy amúgy tényleg akarja e hogy menjetek. Én ettől a két dologtól tenném függővé. De ha már mondta, hogy amúgy is volt nektek meghívó akkor nem kellene rajta rugózni.

2016. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az is lehet(legalábbis én el tudom képzelni azok alapján amik itt néha folynak :D) hogy vagy az asszony vagy valamelyik rokon be akar szorítani még valakit az esküvőbe akivel eddig nem számoltak és valamiért nem tudják/akarják/merik kihagyni és most megy a matekozás, hogy hátha van aki mégse jön. :D
2016. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg, csak telik az idő és már nekem kellemetlen a szitu. Lehet sokféle a kín országszerte, de érdekes, akinek elmeséltem a meghívás folyamatát, mindenki kiröhögte. Azt még el is fogadom, hogy nem akart kellemetlen helyzetbe hozni, mint érv, de a meghívó nem egyenlő azzal, hogy kötelező részt venni a lagzin is, mármint nekem nem, de ezek szerint mindenki másképp látja. Lényegében egy meghívó átadásával elérem a célom és egyszerűen letudom a dolgot. Az érdeklődéssel meg spekulációzásnak adok teret, amit bevallok én követek el a fenti esetben, de ilyen eseményekre sztm nem mindegy kit hogy hívnak meg. Köszönöm a válaszokat.
2016. jún. 15. 09:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!