Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen szívességeket kérhetnék...

Milyen szívességeket kérhetnék az emberektől?

Figyelt kérdés

Szóval olvastam valahol,hogy ha szívességeket kérünk valakitől,az erősítheti a barátságot,és ki akarom ezt próbálni,de ötletem sincs,hogy mit kérhetnék a barátaimtól,hogy tegyenek meg nekem,valami olyasmit,amin azért látszik,hogy magam nem tudnám megoldani,de egy kicsivel nagyobb áldozattal is járna,a másik fél részéről.

Pl.Mikor eltört a lábam,akkor az osztályon belül kiderült,hogy ki az,aki valóban barátomnak tartja magát,mert csak vagy 1-2 segített nekem,lemenni az udvarra,ilyesmi.

Amit most akarok csinálni az inkább társadalomtudomány kísérlet.



2016. jún. 12. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha inkább azt néznéd, hogy te hogyan tudnál szívességet tenni másoknak? :)
2016. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elnézést,de szerintem félreértettél.Egy kísérletet akarok végrehajtani,ezért most nekem kell mástól segítséget kérnem.
2016. jún. 12. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy jó szaftos kis kartörés? Persze szigorúan tudományos alapon.
2016. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 2


Nem, egyáltalán nem értettelek félre, csak éppen arra akartam célozni, hogy abból is leszűrhetőek kellő tanulságok, ha te vagy az, aki másikon segít.


Na meg arra is akartam utalni, hogy nem kísérletezgetünk csak úgy a másik emberrel. Legfeljebb csak önkéntes alapon, az előzetes beleegyezésükkel :)

2016. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval baj az ha ki akarom deríteni,hogy valaki akkor is "barát" ha éppen nekem kell segíteni ?

Ha elmondanám akkor pedig oda lenne a kísérlet.

2016. jún. 12. 20:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos kerülni fogsz még olyan szituációba ahol más emberek segítségére lesz szükséged. Például ha beteg vagy én nem mész suliba, ki az aki összeírja neked a tanulnivalót.

Egyébként ahhoz hogy megállapíts ki igaz barát, nincs szükség ilyen buta kísérletre. Ha odafigyelsz rájuk, és arra hogy ki hogyan viszonyul másokhoz és hozzád, akkor rá lehet jönni. Ha megpróbálod egyszerűen csak megismerni őket, tudni fogod ki az akire számíthatsz.

2016. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem lennék olyan biztos benne,hogy meglátszik ki az aki mellettem állna továbbra is.Csak 16 éves vagyok,tapasztalatlan,rossz emberismerő.Viszont voltam már úgy átverve,olyanok által,akiket a barátaimnak hittem,hogy megfogadtam,hogy egy életre nem fogok senkiben sem teljes mértékben megbízni magamon kívül.

Amikor szórakozásról van szó,meg csip-csup problémákról,akkor persze,hogy a barátaim és segítenek is,mégis mikor tolószékben voltam hónapokig,akkor a 29 osztálytársból(példás osztály "klikkesedés" nélkül,jó barátok voltunk akkor már 1 éve)1 akadt aki megcsinálta, hogy cipel,tesz vesz,és egy sem vállalta,hogy akár egy napra,vagy egy alkalomra levegye annak a fiúnak a válláról a terhet,hogy ne csak ő cipeljen már.

Nemrég egy ifjúsági csoporthoz csatlakoztam(úgy 4 hónapja) és egész jól összebarátkoztunk,de kíváncsi lennék arra,hogy ki mennyire lenne képes értem,hogy tudjam kitől ne sajnáljam az önzetlenségem,kivel lenne érdemesebb jobban megismerkedni,barátkozni.

Ha lenne egy válasz akár csak egy tipp,a kísérletemmel kapcsolatban,azért nagyon hálás lennék,mert mondjatok bármit én csak kiakarom próbálni.

2016. jún. 17. 00:07
 8/10 hosszúhajú ***** válasza:

felnőttként azt tapasztalom, hogy az embereknek nagy gyengéje az idő. ha valami olyat kérsz tőlük, ami az értékes idejüket rabolja el, valamire ami nekik egyáltalán nem fontos, az jó lehet. elintézni valamit helyetted, korábban felkelni, mert be kell ugrani helyetted ide vagy oda...

de ez így önmagában tényleg nem túl etikus. Tedd azzá, hogy valóban olyat kérj tőlük, ami neked valóban fontos, így már nemcsak egy kísérlet része lesz, hanem olyat tesznek meg érted, ami neked valóban fontos. ne azon gondolkozz mit kérj, hanem hogy mi kell.

2016. jún. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak,hogy végre valaki kielégítően válaszolt.
2016. jún. 29. 14:01
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
:)
2016. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!