Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem nyílik ki a bicska...

Csak nekem nyílik ki a bicska a zsebemben az ilyen emberektől?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki 21 éves (végzősök vagyunk), újrakezdte a gimit velünk. A szülei tele vannak pénzzel és a 'gyerek' végig fetrengi az egész napot a suliban, vagy ha nem, akkor szájal a tanárokkal. Nagyon lekezelő, a tanároknak is úgy beszól, hogy az csak még, velük is érezteti azt, hogy tele vannak pénzzel.


Azt hiszi, hogy ő a kiskirály. Az egyik tanárt, aki tavaly év végén megakarta buktatni, szinte 100%, hogy lefizette (utolsó hetekben bejelentette a tanár, hogy megfogja buktatni, majd rá pár órára bejelentette, hogy jaj mégis jöhet javítani. Szóban feleltette, de nem ütötte meg a kettes szintet, de átengedte. Egy másik tanárnál nem jött be, meghúzta, pótvizsgáznia kellett. Ott nem tudom, mi történt). Szóval sokat megenged magának ez a gyerek, de a tanárok nem csinálnak vele semmit.


Amúgy nagy ívben teszek rá, nem foglalkozok vele, ő is békén hagy, de vannak olyan megnyílvánulásai, amit az elmúlt évek alatt sem tudtam megszokni és nem tudok szó nélkül hagyni (pedig tudom, hogy nem kellene szólnom, mert nincs kinek mondanom). Legutóbb azzal húzott fel, hogy márpedig ő adócsaló lesz és feketén fog meggazdagodni, stb., és egy adott stílust képviselőkről mondta, hogy semmirekellők, stb., pedig ő az, aki hulladék -szerintem-, de lényegtelen.


Az már szinte elmegy a fülem mellett, hogy a tanároknak a szemébe mondja az osztály előtt, hogy a tanárokat lefizeti majd, hogy átmenjen érettségin, stb.


Szóval csak engem idegesítenek az ilyen újgazdag, 'felvágós' emberek?


u.i.: van nem egy ismerősöm, akik állítom, hogy ennél az osztálytársamnál is jobban áll anyagilag mégsem enged meg magának ilyen stílust.



2014. márc. 1. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

"és egy adott stílust képviselőkről mondta, hogy semmirekellők,"


Neked ez a bajod. Melyik stílus?

2014. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, mert az egész ember a bajom... De mindegy..
2014. márc. 1. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Idegesítő persze, de nem szabad, hogy ez izgasson és emiatt felhúzd magad.

Amúgy azt látom, hogy hosszabb távon az ilyenek szinte mindig pofára esnek. Lehet, hogy nem most, hanem 15 év múlva. Mert érettségit lehet venni, viszont ezzel még nem fogják felvenni sehová - vagy ilyen stílussal hamar kapu előtt fogja magát találni. Persze majd lehet menni a családi vállalkozáshoz dolgozni, de nem biztos, hogy apuka-nagybácsi egyéb rokon sokáig eltűri az ingyenélőt. Vagy ahogy a tágabb rokonságban mostanság történt: rosszul megy a szekér, apuka nyugdíjas is lett, ő vitte a hátán az egész céget meg a két ingyenélőt. Úgyhogy most nagy a baj, mert a pénzcsapból csak csöppen de nem folyik, életszínvonalat megszokták, el kéne menni dolgozni, de nulla gyakorlati tapasztalattal és nagy pofával nem kapkodnak értük.

2014. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
Ilyen a világ. És szerencsés vagy hogy idejében tapasztalod és felkészülhetsz rá.
2014. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sandor76 ***** válasza:

Te ne vele foglalkozz,hanem mindig maradj normalis es segitokesz mindenkivel szemben.

A penze nemsokara semmit sem fog erni,csak egy osszeomlott ember marad,kar ,hogy ezt O nem latja.

Te ,mindig gondolkodj,mi a helyes es igazsagos,ez mindig kifizetodo.

Nem anyagiakban,es ez tobbet er.

2014. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valószínű csak neked. Normális ember nem foglalkozik ilyenekkel, hanem ráhagyja.


Van ennél sokkal rosszabb is, hidd el.

2014. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!