Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én undorodom a vonatot...

Csak én undorodom a vonatot takarító emberektől?

Figyelt kérdés

Az mind1, melyik vonattársaságnál itt Mo.-n mert utaztam már többel is.


Arra értem hogy:

××××××××××

Én megértem, hogy sz*r a fizu, rossz a munka stb, de egyszerűen rosszul vagyok attól, hogy puszta kézzel 8kesztyű minden nélkül) veszik ki a szemetet a kukából.

Már előtte is jó koszos sok takarítónak a keze, utána a vagonok kukáiból szedik ki a szemetet.

Utána természetesen ugyanezzel a kézzel fogdossák meg az összes kilincset a vonaton is, meg porolják le a székeket.


Utána persze az utazók fogják meg a kilincset pl, meg ülnek le a székekre, aztán kitudja, hogy a takarítónak mitől volt már majdnem fekete a keze.....


Csak engem taszít ez a dolog?

Ha már "takarítók" akkor miért nem ügyelnek a higiéniára? Hiszen ez alap dolog lenne, nem?


Most ha valami folyékony van a kukában, pl elolvadt jégkrém, vagy maradék kaja, azt puszta kézzel kiszedi, utána meg nyúl már a kilincshez.....


Csak én vagyok túl finnyás, vagy mi?=/



18/L


2012. dec. 18. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az emberektől kell undorodni.

Egy olyan szabványt kell meghatározni és megszavazni, ami előírja pl. a kesztyűt.

2012. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem jókedvből vagy igénytelenségből nyúl bele csupasz kézzel. A munkáltató nem ad gumikesztyűt. Sok embernek minden forint számít, ezért nem meri szóvátenni, mert félti az állását.
2012. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A vonaton a LEGTISZTÁBB hely a kuka, ezt biztosra veheted.

---

Villamoson, buszon szoktál utazni? Leülsz (a hajléktalanok után)? Megfogod a kapaszkodókat?

2012. dec. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Ha kesztyű lenne rajta, akkor a koszos kesztyűvel fogná meg a kilincset, szóval olymindegy.

Én nem a takarítóktól undorodom, hanem a vonatoktól, amiket ki kéne takarítani, csak valahogy nem sikerül. Pl. a sima vonatokon a műbőr fejtáblán sárgáll valami, gondolom az évek óta odaizzadt fejzsír... Undorító. Ha tehetem, nem is utazom sima vonattal, minimum az IC, de inkább a Railjet. Nem mellesleg olyan büdös van a sima vonatokon, mintha direkt mindenki odajárna üríteni. Nem beszélve az emberekről, akik azokon utaznak...

2012. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó oké ez igaz, de kézmosás létezik. Sokszor utazok reggel korán vonaton, és mindíg ácsorgunk 40 percet az egyik városban. Ott már reggel korán jönnek takarítani, és sokuknak már akkor fekete koszos a keze. Pedig ahogy elnéztem, van külön kézmosó helységük, mert ki van írva, hogy "csak személyzet részére".
2012. dec. 18. 11:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Állj be közéjük, és mutass jó példát!
2012. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az mind1, melyik vonattársaságnál itt Mo.-n mert utaztam már többel is. "


Komolyan utaztál mindkét vasúttársasággal?! /GyESEV és MÁV, nincs több magyar vasúttársaság/

2012. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

(Most megsértettél, de mindegy, az anyukám evakig volt takarító a MÁVnál...)

Amúgy szigorúan tilos lenne az, hogy a dolgozók "puszta kézzel 8kesztyű minden nélkül) veszik ki a szemetet a kukából."


Munka végén a leghigiénikusabb szerekkel kötelező nekik tisztálkodniuk, van zuhanyfülke, folyékonyszappan, antibakteriális szappan/törlőkendő nekik, tehát nem undorítóak azok az emberek, a munka sohasem megvetendő dolog, sőt, nemesebbnek tartom az olyan embert ki elvállal egy olyan állást, mint aki a segélyre vár otthon.

2012. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem undorító neked,ha a csöves megfogja a kapaszkodót aztán meg te is megfogod? Ha ennyire nem látod higiénikusnak amit csinálnak (mellesleg szerintem szerencsétlenek nem is kapnak kesztyűt) akkor nyugodtan menj önlénteskedni. Szerintem a máv örűlne, ha pusztán jóindulatból minden délután egy pár órát takarítanál a vonatokon. Esetleg, úgy mint én, járhatsz kocsival is.
2012. dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire zavar, akkor menj busszal vagy autóval. Komolyan ilyen dolgok miatt leszólni más munkáját :( Jobb lenne ha nem is takarítanák a vonatokat?
2012. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!