Nem értem, mi ez nagy olvasás-mánia, egyes emberektől?
Nem akarok senkit felháborítani a kérdéssel, csak némi pontos, érthető magyarázatra vagyok kiváncsi, ne töprengjek tovább ezen..De nem akarom, hogy most bárki lehurrogjon a kérdésért, csak okokat adjon:)) Vannak emberek, akikről, úgy tűnik, hogy utálnák azt, ha valaki nem olvas annyit, de egyszer hallotam egy olyan véleményt is, hogy "a kapcsolatok tönkre mennek" és "az emberek nem olvasnak". <- Na itt, bár bológattam, mert az olvasás fontos!, meg amúgyis könnyen-meggyőzhető típus vagyok, meg bizonytalan, de valahogy nem láttam a kontextust ebben.
Én úgy vagyok vele, hogy szoktam olvasni, néha, amikor találok olyan könyvet, ami tényleg megfog, és utána is emlékszek rá, ritka az ilyen. Amúgy meg alapból olyan vagyok, hogy mindenen elgondolkozok, és gyakran jobb belátású vagyok, mint egy olyan, aki gyakrabban olvas.
Amúgy van bennem egy nihil-nézet is, sok minden nem érdekel, bár céltudatos vagyok.:))
Tehát a kérdés az lenne, hogy valóban olyan fontos-e az olvasás?
Éppenséggel meg lehet lenni nélküle, de ha valaki fiatal (gyerek-) korban sokat olvas, általában intellektuálisabban, érzelmileg, szóval sok szempontból is fejlettebb lesz (vagy lehet). A készen kapott történetek (filmek, videojátékok, TV) nem fejlesztik a képzelőerőt, a könyvek viszont nagyon. Van még jó hatása, nem sorolom. (Érzelmi fejlődésre jó hatással van gyerekkorban, stb.) Persze attól függően, mit olvasunk.
Ha a kapcsolatokat lerontja, az már a másik véglet, túlzásba sem szabad vinni. Nem jó, ha a valóság előli menekülés eszköze a könyv.
köszönöm, ez jó válasz volt:))
bár vannak olyan emberek akik, pl. online oldalakon olyan képeket reklámoznak, "aki nem olvas, kevesebb ember"
Az olvasás jó.
De lényegében abból indult ki a kérdés, hogy néha beszélgetek valakivel, akiről úgy tűnik, hogy nem olyan "hű de értelmes", legalábbis Ő nálam jobban nem az, mégis úgy éreztem hogy kissé lekezelően állt hozzám, abban a témában, hogy mennyit olvasok. Bár nem sok emberrel beszéltem erről, de lett ilyen benyomásom.
#2 válaszoló:
Elnézést, ha kevésbé-érthetően fogalmaztam. Az illető ember szerint az olvasás hiánya rontja a kapcsolatokat, nem értettem, hogy gondolja.
Amúgy tényleg elhiszem, hogy alapjábavéve fontos, és fejleszt. Viszont az olyan helyzeteket nem értem, amikor úgy éreztem, furán reagálta le valaki(valami könyv-molyok) azt, hogy nem szoktam olyan sokat olvasni, ennek ellenére jó a képzelő erőm, talán még az illetőknél is jobb, de nem hasonlítgatok. A lényeg, hogy nem érzek hátrányt emiatt, mégis néha az ilyen helyzetek zavarba hoznak, de sértődékeny is vagyok.
Ez valószínűleg azért van, mert a műveltség sztereotípiája (és talán fokmérője) lett az olvasás, színházba járás, idegen szavak sűrű használata, stb. Ez alapján, ha valaki rendszeresen olvas, hajlamos magát műveltnek gondolni, és egyből elkezdi összehasonlítani magát másokkal, hogy jobban érezze magát, ha valaki kevesebbet olvas, vagyis kevésbbé művelt.
"aki nem olvas, kevesebb ember"
Ezt kétféleképpen is lehet értelmezni. Egyrészt azt jelenti, hogy aki nem olvas, kimarad valami jóból, kihagy valami fontosat, ami élmény lehetne, kimarad valami az életéből.
A másik értelmezés szerint a "kevesebb ember" egy lenéző, lekezelő kijelentés.
Szerintem te az utóbbi szerint értelmezed, pedig eredetileg az elsőt jelenti. Vagyis aki ezt mondja, inkább azt mondja, hogy "gyere olvass te is, mert tök jó".
:)
Ez megyöző volt:) Rájöttem: vannak emberek, akiket legszivesebben én is meggyőznék, olvashatnának:))
Amúgy nem tudom, bunkóság alatt csak ostobaságot, vagy taplóságot is értessz. Szerintem lélekkel is összefügg mind ez, ami velünk született dolog:))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!