Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a nagy ajándékozási...

Mi ez a nagy ajándékozási mánia Húsvétkor?

Figyelt kérdés
Amikor én gyerek voltam, ilyen nem volt (30 éves vagyok). A fiúk járták a falut locsolkodni, mi meg vártuk őket, adtunk nekik egy kis pénzt, csoki ezt-azt, üdítőt, sütit stb. Ma meg lázban égnek az emberek, hogy drágábbnál drágább Legót, kismotort, egyebet vegyenek a gyerekeknek(és remélem, csak a gyerekeknek, mert én most erre nem készültem fel). Épp elég az eszem-iszom, dínom-dánomra felkészülni, illetve a "tavaszi" nagytakarítás. Hetedikben (1996) az osztályfőnök megkérdezte, hogy kinek hozott a nyuszi valamit, egyetlen kislány jelentkezett a 20 fős osztályból, pedig nem voltunk szegények.
2013. márc. 29. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, nálunk max csokinyulat, meg tojást kapnak mindig.
2013. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanolyan kereskedelmi ünnep lett ez is, mint a karácsony. Csak egy ócska ürügy, hogy kivagyiék villoghassanak a státuszszimbólumokkal. Úgy tűnik, manapság csak a látszat számít.
2013. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, hogy más is ìgy làtja, hogy csak egyfajta rongyràzàs. Kellemes Hùsvéti ünnepeket!
2013. márc. 29. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyunk, nálunk már volt korábban is (nem túl komoly) ajándékozkodás, de akkor legalább még papi, mami eldugta, és élmény volt keresni.
2013. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem szokás ajándék húsvétkor, csak kapnak a kölkök 1-2 csokitojást meg nyulat... ma már nem divat járkálni locsolni, nem is szeretik... én a húsvéti főtt sonka,tojás,retek miatt szeretem nagyon :D :P MEG A TAVASZ miatt is, de úgy néz ki manapság már a tavasz se divat xD
2013. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 17 vagyok, nálunk sem divat a nagy ajándékozás. A legnagyobb ajándék egy focilabda volt amit kaptam. A húsvét régebben náluk úgy ment, hogy vasárnap mindenki kapott csokitojást, és hétfőn mentünk locsolni, és ott sem pénzt meg ilyeneket kaptunk, hanem festett tojást, és sütit. Ma meg már mindenkitől azt hallom, hogy várja a húsvétot mert több 10ezer forintot fog gyűjteni. Nem is értem.
2013. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
75%
En 16gb-os SD kartyat kapok (4000forint),csokinyuszit,es megyek locsolni.Nem tom soknak szamit-e,de meg vagyok elegedve vele...
2013. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én április végén töltöm be a 21-et bátyám pedig 23 jelenleg de mi amióta felnőttünk azóta húsvétkor kapunk 1000 ft-ot anyuéktól és ennyi. Amikor kicsik voltunk akkor sem kaptunk nagy dolgokat csak apróságokat. De az igaz hogy régen nem arról szólt a locsolkodás mint már sajnos jelenleg hogy pénzt adunk a locsolkodóknak. Hozzám mióta 4 és fél éve kiköltöztünk falura azóta egy locsolkodó sem volt,nevelőapámon és páromon kívül,de azt tudom hogy régen a locsolkodókat kínáltuk szép festett tojással,csokival,süteménnyel és üdítővel. De ezekből csak a sütit fogadták el meg az üdítőt. Esetleg ha volt egy kis vörösbor kólával akkor még azt. De mondjuk mi azoknak adtunk csak pénzt akik közeli ismerősök,akárkinek nem.
2013. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kiskorunkban volt még ajándék a csokik mellé, hiszen azért csináltunk mindig fészket a kertben, hogy hozzon vmit a nyuszi bele. de persze nem olyan értékűt mint karácsonykor.

18L

2013. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!