Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy ajándékozási mánia?

<b>Chuck Norris</b> kérdése:

Mi ez a nagy ajándékozási mánia?

Figyelt kérdés

Lehet velem van a gond de nem teljesen értem minek kell valakit megajándékozni "kötelezően" egyes alkalmakkor.

Írok erre pár saját példát hogy értsétek : Pl nálunk mikor anyu ment 1 nagyobb városba mindig hozott valamit az McDonald’s ból mert imádtuk a hambijukat. Csak azóta itt a közelben is lehet kapni, ezért felesleges lenne ott venni. De mégis mindig hoz valami apróságot szerintem full feleslegesen. Legyen az valami 100 forintos csoki vagy akármi. De minek ? Az én szememben nem ezt jelenti a törődés. Ez elég béna példa volt, és igen ez legyen a legnagyobb bajom de akkor sem értem. Azt látom hogy sokszor még úgy is megajándékozunk valakit hogyha az év 364 napján 1 kötsög ***** és nem érdemelné meg. de mégis. mert mi ilyen rendesek vagyunk. minek ?

itt van pl ez a kérdés is : "Megajándékoznád az anyósod "új" párját? Kb 2 hete ismerem, de már most utál."

aki azt írta hogy ne vegyél neki semmit, azt leszavazták a gtzibe. én személy szerint akkor se vennék neki semmit ha az én párom lenne, levinném vacsorázni 1 normálisabb helyre. Nagyon álszent ez az egész, bár lehet én látom rosszul a dolgokat. ha így van oltsatok le válaszüziben ;)


2010. júl. 30. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Illik ajándékozni. Ez a helyzet. Üres kézzel sehova sem illik menni, ezt már kiskorunkban belénkverték. Az meg, hogy apróságot hoz a messziről jövő, igenis a szeretetét, figyelmességét jelenti. Tökmindegy, milyen értékű, értékeld a gesztusát. Sokan vágynak legalább ilyen kicsi figyelmességre, de nem kapják meg. Járj nyitott szemmel és nyitott szívvel a világban. És vigyél anyudnak/párodnak egy kis csokit, ha legközelebb boltba mész. Én is ezt szoktam tenni, és megfizethetetlen az a boldog szempár, ami jár azért, hogy eszébe jutottak valakinek.
2010. júl. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nemtom, de én örülök ha megajándékoznak vmi aprósággal, és én is viszonzom ha vmi olyat találok...

viszont a karácsonyi: "Sose láttalak az egy év alatt de tessék ez a tied, boldog karácsonyt", na ezt nem bírom... De kíbírom:D

2010. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én örömmel fogadok mindig minden apróságot, illetve én is szoktam csak úgy venni ezt azt a szeretteimnek. pláne ha külföldön járok. szerintem ez egy kis gesztus hogy az illető gondolt rád. nem értem ebben mi a baj, nyilvánvalóan olyan embernek nem viszek semmit akit nem kedvelek.
2010. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Az ajándékozás az örömröl és az örömszerzésröl szól.Èn imádok adni és kapni is szerintem mindkettö öröm,na igen,és a szeretet kifejezése.A Karácsony a "Szeretet ünnepe".Azért ajándékozunk,hogy szeretetet adjunk,és kapjunk.
2010. júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, igazatok van, előzők, de ti a szeretteitek megajándékozásáról írtok, ami nektek is örömöt okoz. De mi van pl. a kötelező munkahelyi ajándékvásárlással? Párom utálta a főnökét, protekciós kis h-ülye volt. Nemcsak ő utálta, hanem az összes kollegája. Amikor elment a cégtől, drága ajándékot akartak venni neki. Párom nem fizetett bele. Mindenki megsértődött rá, pedig ő volt az egyetlen, aki nem volt képmutató. Szerintem valami ilyesmiről írt a kérdező. És ez tényleg gáz. Meg olyan rokonokat megajándékozni, akiket utálsz. Nem is ismered őket, kínszenvedés az egész ajándékvásárlás (még ha a fölösleges pénzkidobást nem nézzük, akkor is), utána jön a méricskélés, szájhúzogatás, visszakapsz tőle valami ugyanolyan kelletlen nyűggel vásárolt használhatatlan sz.art... brrr... na ez mire jó, ezt mondja meg valaki? Amúgy az, hogy anyukád hoz csokit, vagy apróságot a szomszéd városból nektek, az szerintem nem ez a kategória.
2010. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem ezt mindenki maga dönti el hogy kinek vesz ajánékot kinek nem. senki sem kényszerít. ha nem szállsz be a céges ajándékozásba akkor nem szállsz be, ha megsértődnek rád akkor azt is viseld. ugyan ez a rokonsággal. én nem puncsolok senkinek akit nem kedvelek, ez van. ha valaki ezért nem kedvel akkor nem kedvel, nem dől össze a világ. én sem szeretem a képmutatást,viszont a szeretteimnek szívesen veszek mindig.
2010. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ìgy igaz,ha szeretsz ajándékozol,ha nem nem! Ha nem szeretsz és ajándékozol,képmutató vagy!Akkor a válasz a kérdésre:vagy szeretet....vagy képmutatás....ennyi.
2010. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és örülök hogy vannak még olyan emberek aki képesek igazából szeretni valakit a mai világban. És igen ma 18:15, olyasmire gondoltam amit te írtál , csak hirtelen nem jutott eszembe másik sztori.
2010. júl. 30. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!