Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » CBA-s pénztárosok! Miért...

CBA-s pénztárosok! Miért féltitek annyira a váltópénzt, mintha a sajátotok lenne és többet vissza se kapnátok?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mondok újdonságot azzal, hogy a pénztárosok 99%-a húzza a száját a nagy címletű pénzre. Ezt egy kisboltban még megértem, de mondjuk egy országos üzletláncnál nem tudom felfogni. A nagyobb boltokban, mint Tesco, Auchan, stb. nem találkoztam a jelenséggel még, de ha bármelyik CBA-ba bemegyek - akár legyen az egy nagyobb CBA Príma - mindig megy a pofavágás.

Természetesen nem arra az esetre gondolok, amikor a delikvens pénzváltási szándékkal vesz egy csomag rágót húsz-ezressel , hanem ahogy például most is jártam, hogy 3000 egynéhány forintért vásároltam és tíz-ezressel fizettem és konkrétan bele akart nyúlni a pénztárcámba a kasszás nőci, mert nem hitte el, hogy nincs apróm.

Van kiadva valami belső szabályzat, hogy foggal körömmel védeni kell a váltópénzt, vagy mi van?



2016. jan. 14. 10:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
42%
Mert ha kifogyok az apróból,akkor hogyan adok vissza?
2016. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem gondoskodnak, hogy legyen elég váltópénz.
2016. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Molyember ***** válasza:
62%
Nem a Gyakorin kell dühöngeni, hanem ott helyben helyesen kezelni a más tárcájában kutató bunkót. Utólag már kár felháborodni. :) Egyébként nem tudom, miért nincs elég aprójuk visszaadni, de ha parasztok, menj máshova.
2016. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Látszik, hogy sose dolgoztál még pénztárosként..

Amikora nyitós kasszáddal jönnek egyhuzamba 4-5-en 20000-es papírpénzzel, az azért nem mindegy. És nagyon sok embernek látszik, hogy lenne kevesebb, de nem akarnak adni, mert váltsuk fel nekik a pénzt. Nem pénzvàltó a pénztáros, ultra kellemetlen helyzet ha áll a sor és hoppá nem tudsz visszaadni. El tudom képzelni, hogy van olyan üzlet ahol a pénztárosnak meg van mondva, hgy oldja meg magának, nem kap vàltót a nyitás után. Aki felháborodik azon, hogy aprót kér az ember, megnézném mit csinàl egy olyan helyzetben amikor nem tud visszaadni sose mert amit adnak, abból vissza is ad, nem kér aprót. NEm sokáig dolgozna ott az illető

2016. jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Látszik, hogy sose dolgoztál még pénztárosként.. "

Valóban, ezért kérdeztem.

De arra válaszoljon valaki aki jártas a dologban, hogy egy kisebb tescoban is hogy hogy mindig van elegendő váltópénz? Tescoban még soha nem nyafogott senki az apró miatt nekem, de lehet, hogy csak szerencsém volt eddig. CBA-ban pedig mindig. Földrajzi helytől függetlenül. Akkor ez meg biztos csak pech. :)

2016. jan. 14. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez is olyan dolog, hogy pénztárostól is függ azért a dolog, sokan megkérdik szépen, hogy apró nincs, olyankor szerintem a legtöbben azért megnézzük, hogy mit tudunk aprót adni... de ez most tényleg olyan dolog, hogy ha nincs kissebb címlet épp akkor nem lehet mit tenni, az meg valóban elég durva kategória ha más pénztárcájában akar kutatni.


Részemről ennyi a vélemény, illem kérdése, egy szimpla kérdés sokat segíthet néha.

2016. jan. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Én inkább egy másik dolgot tennék ehhez hozzá:


Rendszeresen szembesültem a kisboltokban ugyanezzel a jelenséggel, és többször is volt, hogy kérdeztem, hogy ne adjak-e 3-4-5ezer forintnyi aprópénzt (10-20-50 ft-os érmék), mert tudtam, hogy jellemző az aprópénz hiány.

A válasz az volt, hogy nem, nem kell.


Na most, innentől kezdve azért érdekes a felállás, mert a nagyobb címletű pénzből nem tudnak visszaadni, de ha valaki be akarna váltani aprót, akkor azt pedig nem fogadják el? Még csak az sem lehetne magyarázat, hogy tökölős lett volna és feltartom a sort, mert egyedül voltam, és az apró be volt rollnizva (azt hiszem, így nevezik, papírba betekerve és ráírva, milyen érme és mennyi van benne).

2016. jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Az a probléma, hogy te is, mint mindenki, a kisemberre, a tápláléklánc aljára, a pénztárosra vagy dühös, pedig itt a vezetés a hunyó. Vannak olyan helyek, ahol a vezetés mindig figyel arra, hogy legyen elegendő apró. Van ahol meg ki van adva a pénztárosnak, hogy oldja meg maga. Én ugyan kisebb boltban dolgoztam, de egy nagyobb boltban is dühítő lehet az, ha már a 6. ember fizet 10-20ezressel, és látszik rajta, hogy na, itt most felváltom a pénzt. Vagy ha rákérdez a pénztáros, hogy nincs-e kisebb, akkor a reakció a pofavágás, a "hogy merészeli megkérdezni" meg a "te dolgod, hogy legyen apró"... és akkor ugye a sor áll, a pénztáros nem hagyhatja el a helyét, a főnök meg nyilván őt fogja letolni, ha áll a sor, mert az kényelmesebb...
2016. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert a nyitáskor a váltópénz nem sok. Kb.20ezer lehet. Na most ha jön a harmadik kedves ügyfél aki 10ezressel fizet na annak már cumi van.
2016. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
40%
Én világ életemben pultoztam, vagyis sokat foglalkozok a pénzzel Nekem reggel a necces nagyobb összegből visszaadni, mert akkor nem fogok tudni még 10 ezresből sem visszaadni. De este fele délután már van annyi bevétel hogy lazán tudok visszaadni, sőt még jobb, mert kevesebbet kell számolnom a standolásnál....Én sem értem az, amikor este fél 7kor bemegyek a CBA-ba (nálunk 7ig vannak nyitva) és mondjuk 1100.- ot fizetek 5000-sel és húzza a száját a pénztáros.
2016. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!