Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mire jó a magázódás?

Mire jó a magázódás?

Figyelt kérdés

1. A tisztelet kifejezésére? Akkor miért van csendőrpertu középiskolában vagy a szomszéd idős nénivel? Az idősebb is ugyanúgy tisztelheti a fiatalabbat. Illetve magázva is lehet valakivel alpári módon beszélni: Például, mégis mit képzel magáról, hogy ezt meg ezt csinálta, elment az esze?

2. Vagy a távolságtartásra? Akkor megint csak, miért van csendőrpertu az iskolában? Ha mélyebb valamelyik tanár-diák viszony, akkor miért tartják így a távolságot? Vagy miért magázódva tárgyalja ki a magánéletét a boltos a vevővel a kisboltban?

3. Vagy a hierarchia kifejezésére? Akkor érthető az iskolai csendőrpertu, de akkor miért magázza a munkahelyen a főnök az alkalmazottat?


Vagy esetleg hol ezt fejezi ki, hol azt? Az ember meg csak kapkodja a fejét, hogy ebben az esetben melyik lenne a helyénvaló, jönnek a sértődések, ha valaki nem találja el.

Miért nem kopik már ki a magyar nyelvből a tegezés, magázás köti különbség, és használunk egy formulát, mint az angolban?



2015. okt. 2. 10:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
27%

Regen a szuloket es nagyszuloket idosebb rokonokat , anyost apost se lehetett tegezni es szerintem ugy volt jo.

ma meg sok gyerek Erzsinek meg petinek szolitja a szuleit , ez minden cask nem normalis.

2015. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Így van. Erre a háromra tökéletes, amit felsoroltál. Sajnos ma már valóban sokan nem alkalmazzák, ahogy a tisztelet megadása is ritkaságszámba megy.

Aztán jön a sértődés, meg a rengeteg rossz kapcsolat (személyes és munkahelyi), aminek csak azért volt módja kialakulni, mert az emberek már nem tartanak bizonyos távolságot (vagy legalábbis a kapcsolat kialakulása elején, ha még nem indokolt a tegezés).

Mindenre kell időt hagyni. A tegezés, pedig pont ezt veszi el. Még nem fejlődött ki a bizalom az adott kapcsolatban, de már tegeződnek és ez a munkahelyi működésre is kihat. Könnyebben kihasználhatja az, akivel ilyen "bizalmi" viszonyban van. A magánéletben, pedig gyorsabban indul a kapcsolat, a felek szinte birtokolják és irányítják egymást, majd jön az összeköltözés, végül egymásba törlik a lábukat és kidobja az egyik a másikat. Mindez, pedig szerintem nem történne meg az illetővel, ha korlátokat szabna ugyanis, ha sok erőfeszítésbe kerül egy kapcsolat megalapozása, akkor nem vesztegeti az idejét egy tisztességtelen ember.

2016. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

22-es vagyok és a 9-es szerintem még egy nagyon jó okot mondott arra, hogy miért is jó a magázódás!

"Nem teher, hanem könnyebbség volt, illedelmes viselkedéssel sok konfliktust el lehetet kerülni, illetve óhajtott célt elérni."

Én is szeretek magázódni a legtöbb emberrel, pedig még csak 30 éves vagyok. Ez a munkámból is fakad és teljesen jól működik.

2016. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!