Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "magázás" tényleg bunkóság?

A "magázás" tényleg bunkóság?

Figyelt kérdés
Valakitől úgy hallottam, hogy önözni kell az embereket, mert a magázás, az valójában bunkóság. Pedig minden filmbe (magyar vagy szinkronos) magázzák egymást a szereplők.

2015. febr. 13. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2015. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Más szerint meg az önözés bunkóság. De bármelyiken is megsértődik valaki, nyugodtan s..rjon sünt. Pont akkora baromság ez, mint amikor valaki megsértődik a jó napoton, mert hogy az "jó napot kívánok",
2015. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 horjon válasza:
78%
Magam sem tudom xD
2015. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem bunkóság.

Én személy szerint kicsit durvábbnak érzem, mint az önözést, mert a környezetemben nem megszokott. De más meg az önözéssel van így, van, akinek meg tök mindegy. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni. Mondd, ahogy jól esik, aki meg megsértődik, az így járt.

2015. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A protokoll szerinti udvarias formula az önözés. A magázás az már a hétköznapibb kommunikáció része. Ezért a magázás bizonyos szituációban tényleg bunkóság.


Fordítva is igaz, ahol magázódni szokás, ott az önözés könnyen válthat ki olyan hatást, hogy az illető túlságosan fenn hordja az orrát.


Persze nem mindig könnyű eldönteni, hogy az önözés a megfelelő forma vagy a magázás, de ezt a tegezéssel is így van.


Egyébként a helyzet még ennél is bonyolultabb, mert van még az a bizonyos tetszikelés is. Nem mindegy, hogy azt kérdezed, hogy "Ön taxival jött?" vagy pedig "Taxival tetszett jönni?" :)

2015. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is úgy hallottam, hogy bunkóság, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. Igyekszem ugyan kerülni, de nem vagyunk egyformák.

Ha nem tudod eldönteni, csináld amit én: Mondd az illető nevét helyette.

2015. febr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak saját vélemény, de szerintem a magázás "bunkó" felhangja onnan jön, hogy veszekedésben, vitában gyakrabban használjuk, mint az önözést. Pl. "Maga barom! Maga nekem ne prédikáljon!", stb.

Szóval a magázásnak valahogy pejoratív értelme kezd lenni, vagy legalábbis negatív utóíze. Pedig alapvetően teljesen udvarias formula. Nem kellene engedni, hogy pejoratív színt kapjon, nem kellene emiatt kerülni a használatát.

2015. febr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!