Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal fogorvosnő tegezése?

Fiatal fogorvosnő tegezése?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán vagyok naprakész tegezés/magázódás témakörben. Velem egykorú, legfeljebb 2-3 évvel idősebb fogorvos "nénim" van, akivel magázódunk az első pillanattól kezdve. Engem kicsit feszélyez a dolog, jobb lenne tegeződni, de nem tudom, hogy ezt kinek kell kezdeményezni? Én paraszt logikával úgy gondolom, hogy mivel az ő társadalmi rangja magasabb, ezért neki kellene. De szerintem ezt a munkahelyi etikett sem biztos, hogy megengedné, mert nagyon kevés ember tegeződik a recepcióssal is, pedig ott is mindig fiatal csajszik vannak. Persze vannak ilyen "nnna heló!" típusú emberek is, de hát na... :)

Nyilván, ha megkérném, hogy tegezzük egymást nem lenne belőle probléma, mert nívós magánrendelő lévén a páciens körbe van rajongva, tehát ha átmennék teljesen személyeskedős hangnembe feltehetően arra is ugyan azzal a fizetett kincstári mosollyal reagálnának, hisz belőlem (is) élnek. Viszont nekem számít, hogy mit gondolnak rólam, így inkább megkérdezem, hogy ez esetben mi az illendő?



2014. nov. 26. 16:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%

már ne haragudj,de neked kéne tegezni őt.mondd meg neki hogy furcsa ez a magzódás tegezném önt

lehet hogy uj fogorvost kell majd keresned de egy probát megér

2014. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
épp fordítva, Te vagy az "ügyfél" ő pedig a "szolgáltató" ezért te vagy aki " felette" állsz, ergó a te dolgod kezdeményezni-
2014. nov. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

normálisak vagytok? már hogyan kellene bármelyiknek is kezdeményezni egy orvos-beteg viszonyban a tegeződést?!


a doktornőt akarod kellemetlen helyzetbe hozni?

2014. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
3as! Senki sem mondta, hogy KELL, de ha neki az a kényelmesebb, akkor az ő dolga a kezdeményezés.
2014. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
#4 kinek a dolga? a páciensnek? kapjatok már a fejetekhez emberek!
2014. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Hát nézd, mifelénk szinte minden anyuka tegeződik a védőnővel, arra néznek furcsán, aki nem. Nőgyógyásszal dettó (és az apukák is). A fogorvos mitől lenne más?
2014. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Magázódással nem tudsz mellélőni, vagy neki is ez a megfelelő, vagy legrosszabb esetben távolságtartónak gondol. Egy kissé kényszerített tegeződés lehet jó is, de kellemetlen is számára.


3. 5. te miért vagy így felpörögve? Nem sorozatgyilkosságra biztatták, csak tegeződésre, higgadj le picit.

2014. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
#7 bocs, igazad van, de a halálom, hogy mindenki mindenhol tegeződik, alanyi jognak gondolja, és meg sem fordul a fejében, hogy az a tisztelet jele, hogy ehhh ...
2014. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Látom sikerült megosztani a kérdésemmel a véleményeteket. Igazából nem arra lettem volna kíváncsi, hogy mi a szokás, hanem hogy mit diktál az illem. De szerintem maradok a magázódásnál inkább. :)
2014. nov. 26. 22:19
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

>> Igazából nem arra lettem volna kíváncsi, hogy mi a szokás, hanem hogy mit diktál az illem

A szokást (sajnos) ismerjük, térjünk rá az illemre: A fogorvosnő van otthon, azaz "házon belül" - ez azt jelenti, hogy ő kellene felajánlja a tegeződést - ha úgy érezni, hogy ez kell(ene). Ha eddig nem ajánlotta fel, az annak a jele, hogy neki nem aktuális.

Eddig volt az illem-rész. Ugyanilyen fontos lenne megérteni azt is, hogy a tegeződés az ismeretségnél valamivel több, egy meghittebb, barátias viszonyt jelent. Ezért a fogorvos-páciens viszonylatban semmi szükség a tegeződésre.

Megtévesztő persze a Mo-on elharapozódott tegeződési-mánia - ennek más, szociológiai okai vannak.

2014. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!