Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most öszintén? A nők szeretik...

Most öszintén? A nők szeretik hogy kapnak virágot vagy nem? Most akkor egy férfi nyugodt szívvel adhat virágot egy nőnek, vagy valóban a szíve mélyén szánalmasnak és elcsépeltnek tartja? Mi az igaszság?

Figyelt kérdés

Sok nő azt mondja hogy ha a férfi virágot ad az erőltetett,meg a majom szeretet jele és hogy giccses.Amikor még is meg kapják,akkor látni rajtuk hogy jól esik nekik.

Nem igazán értem.

Most akkor egy férfi nyugodt szívvel adhat virágot egy nőnek,vagy valóban a szíve mélyén szánalmasnak és elcsépeltnek tartja?


2014. júl. 31. 09:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A cserepes virágokat szeretem, úgyhogy azt nem veszem zokon. :D Persze első randira furcsa lenne beállítani egy két méteres pálmával mondjuk.

A vágott virágokért nem vagyok oda. Néha egy-egy jó pillanatban adott rózsaszál (szigorúan egy szál, nem csokor) hatásos lehet, de a "kötelező" esetekben nem tudom annyira értékelni, inkább csak a gesztust. Sajnálom, hogy annyi pénzt kiad valamire, ami nem valami tartós, és a vágott virágoktól általában csak elszomorodok, ha elfonnyadnak. :D

Volt olyan barátom, aki kb menetrendszerűen vette a csokrokat, de nem lehetett leszoktatni róla. Na az már inkább meredeken béna volt, mint romantikus, mert mintha kötelező lett volna, úgy csinálta. :D

Meg nem is túl személyes, virágot annak szokás adni, akit nem ismerünk. Én sokkal többre értékelem, ha valami olyan apróságot kapok, ami tudom, hogy nekem szól tényleg, a kedvenc csokim, egy körömlakk, amit kinéztem korábban, vagy ilyesmi. Olcsóbb is és sokkal boldogabbá tesz, hogy ennyire figyelmes az ember.

Első randira sem jó virágot vinni, mert utána egész végig útban lesz, vigyázni kell rá, vízbe kéne tenni, de nem lehet, stb.

2014. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni: alapvetően nem szeretek virágot kapni, de meg lehet azt úgy oldani, hogy ne legyen erőltetett meg elcsépelt. Nálam általában az a kulcs, hogy érezzem, hogy az illető hajlandó volt energiát fektetni az ajándékba pl. emlékezni arra, hogy mit szeretek. Ehhez persze nem árt valamennyire ismernünk is egymást.

Tehát: ha a párom emlékezik arra, hogy imádom a tavaszi virágokat és csak úgy meglep egy csokorral akkor bizony beleolvadok a szivárványcsíkos térdzoknimba. Akkor is, ha szerez nekem egy tő Kordes Novalis rózsát, amire már hónapok óta csorgatom a nyálam. Kínos mosolygás olyankor van, ha lerí, hogy csakis azért vág hozzám valami gazot, mert "úgy illik" vagy, ha cserepes virágot kapok, mert a 99%-uk nem bírja a házunk klímáját.

2014. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Èn szeretek viràgot kapni. Mindegy mekkora, milyen szinű, nagy csokor, vagy aprócska. Csak izléses legyen. Cserepes viràg meg minden mennyisègben jöhet. A lakàsom egy arborètum.
2016. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!