Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önözés vagy tegeződés?

Önözés vagy tegeződés?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni email-t egy személynek akitől tanácsot szeretnék kérni és kérdéseim lennének. 17 éves vagyok, a személy akinek írnék 33 éves. Közvetlenül nem ismerem.

Tegezzem vagy önözzem?


2013. nov. 16. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne tegezd, idősebb is és nem is ismered, magázódj vele, amíg esetleg ő fel nem ajánlja, hogy tegezd.
2013. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem tegezeheted.

És Kedves xxx-nak szólítsd meg.

A végén pedig kívánj neki valami szépet.

2013. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Magázd, és ha felajánlja a tegeződést, akkor válts csak.
2013. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem bármelyik rendben van. Amelyik neked kényelmesebb. Ha nő az illető és te férfi vagy, akkor kevésbé tegezd talán.
2013. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te vagy a fiatalabb, magázódással kezdj. Ha felajánlja akkor tegezheted..
2013. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is magázódással kezdj.
2013. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Csak az önözés jöhet szóba. Az udvarias és tiszteletet mutató. A magázás nem, a tegeződés még annyira sem. Az ismeretlen, ki nekem írna egy e-mailt és indulásból tegezne, annak nem is válaszolnék.
2013. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fú hát 17 évesen tuti nem mertem volna tegezni egy 33 évest. De most, hogy 33 vagyok...Elég furán érezném magam, ha magázna egy 17 éves, kivéve, ha hivatalos ügyben ír, vagy ha elvileg nem tudja hány éves vagyok.

Engem mondjuk ritkán is magáznak, elég gyerekes a kinézetem. :)

De ha magázni kezdenek nagy ritkán fiatalok, akkor egyből mondom, hogy tegeződjünk...

Azért jó lenne tudni, hogy honnan ismered. Pl. ha egy 33 éves haverod barátja a célszemély, akkor rá hivatkozva írnál, és mivel vele is tegeződsz, úgy fura lenne őt magázni!? De ha idegen és csak kilested a facén, hogy 33 a célszemély, akkor... inkább jobb ha magázod. Bár internet... az internet eleve olyan tegeződős...

33N

2013. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak annak add meg a tiszteletet, aki neked is megadja.

Nem a nemtől, kortól stb.. lesz valaki értékes.

Természetesen munkahelyen én is a magázást javasoltam volna, de aki ezen kiakad, azt szard le.

2013. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lássatok már végre a szavak mögé.
2013. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!