Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti márkafüggők vagytok?

Ti márkafüggők vagytok?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem ez a pontos megfogalmazás erre. Az a helyzet, hogy én adott termékből csak egy vagy két fajtát szeretek, hordok, viselek, iszok, eszek stb.

farmernadrág- csak GAS, Diesel vagy Mustang

póló- csak Retro, Hilfiger, Diesel

cipő- csak Adidas vagy Gucci

cigaretta- csak arany Marlboro

égetett szeszes ital- csak Jack Daniel's

üditő- csak Coca és Fanta narancs

sör- csak Miller vagy Budweiser (amerikai)

öltöny- csak Armani, Armani inggel

kávé- csak Segafredo Intermezzo

dezodor- csak Old Spice

parfüm- csak Armani Aqua di Gio

zokni- csak J.Press

kabát- csak Ralph Lauren

táska- csak Puma

telefon- csak iPhone

laptop- csak MacBook Air

még vannak ilyen dolgok, mindet nem sorolom fel. Más is van igy?


2013. okt. 21. 15:24
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:

Én is függő vagyok.


Nálam:

farmernadrág - Diesel, True Religion

póló - Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Lacoste

cipő - Gucci, Prada, Converse

szeszes ital - Jack Daniels :D

üdítő - Canada Dry, Evian ásványvíz

sör - Corona

öltöny - Dior, Versace, Hugo Boss

dezodor - változó

parfüm - YSL, Gucci

zokni - Tommy Hilfiger

kabát - Burberry

táska - Gucci, Louis Vuitton

telefon - iPhone 5S

laptop - Razer Blade

2013. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám magam márkafüggőnek, de van egy-két dolog, amiben a szokás rabja vagyok. Ha megkívánok egy édes péksütit, próbálom magam meggyőzni arról, hogy ki kéne próbálni mást is, de vhogy mindig a Princess karamellás-ribizlis muffinjánál kötök ki.

Ja és rohadtul beképzelt rongyrázó senki vagy. Egy-két példa elég lett volna a kérdés érzékeltetésére, de azért muszáj volt beírnod, hogy te bezzeg nem adod alább a Ralph Lauren kabátnál meg az Armani öltönynél, mi?

2013. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
utolsó. nem ismersz, így nem tudod hogy milyen ember vagyok. sajnos nem tudom változtatni a kérdés tartalmát, de ha lehetne megtenném. nem gondoltam volna hogy ekkora utálatot vállt ki az emberekből, sajnálom, nem ez volt a célom.
2013. okt. 23. 15:43
 24/40 anonim ***** válasza:
Vannak bizonyos márkák, amiket szeretek, mert azt tapasztaltam, hogy jó termékeik vannak. De szívesen próbálok ki új dolgokat is, akár teljesen no-name cuccokat, mert sosem tudni, hol akadsz rá egy igazi "kincsre". Maximum visszatérek a régihez, ha a másik nem jött be. De te miért korlátolod be magad ilyenekkel? Legyél nyitottabb!
2013. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar mentalitás: ha valakinek több jutott, mint nekünk, törjön ránk a féltékenységi roham és oltsuk le minél többen. Az USA-ban Wiz Khalifa mindig arról énekel, hogy ő milyen rohadt gazdag, és rajonganak érte az emberek. Gyűlölöm a magyarokat, erre most véglegesen rájöttem - annak ellenére, hogy én is az vagyok.


Kérdező, nekem is van pár ilyen hóbortom, igaz, nem ez határozza meg az életem. Felveszek/elfogyasztok bármit, de vannak kedvenc márkáim. Felsorolom, ahogyan te:

-farmer: Lev's, Mustang, vagy Replay

-póló: Louis Vuitton, Bvlgari, Prada

-cipő: Armani, Duffs, Lonsdale, vagy valamilyen Nike/Reebok/Adidas kosaras cipő

-cigaretta: nem dohányzom

-égetett szeszes ital: háááát... na jó, legyen a Jim Beam, de igazából ritkán iszok. Tullamore Dew, Glenfiddich... Az összes whisky :D

-üdítő: azt se nagyon iszok, de kólából csak Coca, a Pepsi nem jó

-sör: Soproni vagy Kőbányai, a külföldi "márkás" sörök gagyik

-öltöny: semmi márka, párom megvarrja, így olyan, amilyet én akarok, és még pontosan passzol is

-kávé: kolumbiai, márka mindegy

-dezodor: ez is mindegy, általában Adidast használok, a Fa-ra allergiás vagyok

-parfüm: bemegyek a parfümériába, és kiválasztok egy jó illatot, márkától függetlenül

-zokni: na, ez az, ami számomra abszolút lényegtelen. Kínai, és kész

-kabát: itt is ami épp megtetszik, márkától független

-táska: Louis Vuitton, Domiar

-telefon: most épp 3 telefonom van, egy Blackberry, egy Sony meg egy Nokia, de a legjobb az a 3310 óta a Nokia

-laptop: most Asus-om van, de haldoklik. Itt azt veszem, aminek számomra legjobb a konfigurációja


Egyébként a válaszolók szálljanak magukba, és kesergés meg a másik oltogatása helyett mozdítsák meg a valagukat, és tegyenek érte, hogy ők is megtehessék, amit most nem. Nem hisztizni kell, hanem dolgozni, ennyi. (:

2013. okt. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Képzeld kedves utolsó, nem azért mondom baromságnak a márkamániát, mert nincs elég pénzem hozzá. Egyszerűen a legtöbb dolgot ugyanazok az emberek gyártják, csupán más gyártónak a címkéje kerül rájuk. Indiai, kínai segédmunkások készítik az összeset. Egyszerűen szerintem a márkák függésében élni hülyeség, amikor más is ugyanolyan jó lehet, mint az. Csupán te is egy kis dobozban élsz, mint a többi ilyen ember.
2013. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
A kérdező amúgyis inkább FINNYÁS, mivel csak egy valamit hajlandó használni.
2013. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Nem élek márkák függvényében, csak vannak kedvenceim. Az egyetlen dolog, amiben finnyás vagyok, az a zene - finom deephouse-on kívül semmit sem hallgatok meg.

Nem is ez a lényeg, szerintem is lehet ugyanolyan jó egy márkátlan dolog, mint egy márkás. Ruha tekintetében sokszor még turkálóba is bemegyek, mert sokszor vannak jó cuccok. Én arra próbáltam rávilágítani, hogy a kérdezőnek jobban megy, és 20 válaszból 18-ban leoltják, amiért tehetősebb. Gyűlölöm, rühellem az ilyen "szomszéd kertje mindig zöldebb" mentalitást, beteg vagyok tőle, mikor valaki kimondja, hogy neki jobb, nem örülnek vele, inkább elhordják mindenféle szemétnek. Attól most nektek/nekik jobb lett? Bezzeg, ha azt mondanám, hogy tegyenek arrébb valamit, mind elhúzódna, mert a munka meg büdös... Én úgy vagyok ott, ahol, hogy napi 5 óránál nem alszom többet, erre a legtöbb magyar képtelen, mondván fontosabb az egészségük - akkor miért rinyálnak, hogy nekik nincs???

2013. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
köszönöm 25-ös, végre te látod a lényegét hogy a kérdésem mire irányult, és hogy nem a rongyrázás volt a célja. (Ha rongyrázást akartam volna, akkor odatettem volna azt is a felsorolásomba, hogy az országban lévő 3 db Alfa Romeo Giulia (2013-as model) közül az egyik az enyém, valamint talán az egyetlen Ducati 1199 Panigale-t is én birtoklom kis hazánkban)
2013. okt. 26. 20:54
 30/40 anonim válasza:
és most keménynek hiszed magad?? menny végig a Diószeghyn és meglátom mi marad belőled!!! vagy így akarsz csajt szerezni elég szánalom....
2013. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!