Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ítélik el egyből ha...

Miért ítélik el egyből ha valaki drogozik?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és NEM használok semmit.

Alkohol adtán cigaretta, alkohol (max. 2 sör, nem szeretem a részegséget), de azon kívül semmilyen szintetika vagy ilyenek.

Viszont gondolkodtam rajta, hogy miért ne.

A legtöbb drog, lelki függőséget tud kialakítani.

Az alkohol testit is.


Persze, károsak az egészségre, leterhelik a szervezetet, stb.

De miért rosszabb ez, mint az alkohol?

Persze nem heroin, meg krokodil meg ilyenekről beszélek, amire egy lövés után rá lehet szokni.

De ha valaki ismeri a mértékét, akkor nem értem mitől rosszabb mint az alkohol.. (Persze, az alkohollal élőket is leírják, de itt most nem az alkeszokról és a kemény drogosokról, hanem az alkalmi használókról kérdezem.)


2013. okt. 12. 15:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ha már leírták, amit írni fogok, beismerem, csak az első oldal egy részére volt időm, hogy elolvassam.


A kedves kérdező azt írta, hogy kb 50 szálat elszívott társaságban és nem szokott rá.

Na elmondom, hogy én is így kezdtem. Egyet-egyet, aztán jöttek a gondok. A kérdező az írásaiból ítélve is nagyon fiatal, nem is kell elolvasni hogy leírta, 16 éves, elég egyértelmű az írásaiból. Majd, ahogy haladsz az életben, jönnek a gondok (nem, én nem az a típus vagyok aki azt mondja, hogy felnősz és szar lesz az élet, de kisebb-nagyobb gondok jönnek majd nyilván) és olyan lesz majd az, hogy a cigi már ott van az életedben. És amikor stresszesebb leszel, akkor majd eggyel többet szívsz, mert mit számít eggyel több , aztán még eggyel aztán még eggyel . Én így lettem kocadohányos pár hónapra, aztán rendesen rászoktam. 5 évre rendes dohányos lettem és nagyon sajnálom, hogy ilyen hülyeséget csináltam, mert nagyon drága a cigi, és a tüdőmet most újra meg kell erősítenem, valamint gyűjthetem a pénzt fogfehérítésre is (mennyi fogfehérítő csíkot vehettem volna azon a pénzen, ami cigire ment).

Szóval attól hogy még nem szoktál rá, majd fogsz, mert már ott van az életedben és ha stresszes leszel, az lesz az első amihez nyúlni fogsz.

2013. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

Egyénenként változik kinek mi jön be, vagy mi okoz függőséget, nekem pl. a fű, herbál meg hasonlók nem jönnek be, de okozhat lelki függőséget pl. volt pasim akinek minden napja arról szólt, h azt intézze anélkül üres volt az élete... folyamatosan leépült. Szal nekem aztán mondhatja bárki h nem káros....lehet havi/heti 1x nem az de napi szinten úgy leépít h abból az állapotból nehéz lehet kiszabadulni.

Alkohol.... én is csak addig piáltam persze csak buliba, amíg be nem dobtam életem első bogyóját.Azóta egy kortyot nem iszok. Na onnantól, h megtapasztaltam azt az érzést nem tudok róla leállni, és az a szörnyű az egészben h tisztában vagyok vele mennyire káros a lelki függőség 100%-osan kialakult minden nap gondolok rá és alig várom mikor megyünk a kövi buliba. Mivel legtöbbször hétvégén is melózok ezért 1-2havonta kerül rá sor és attól függetlenül, h mennyire hiányzik tudatomnál vagyok annyira, h hiába van a szobámba akár hetekig is nem merül fel a gondolat h bedobjam. Az alkoholistáknál egyértelmű a lelki függőség, keményen leépíti a szervezetet, testet szóval én nem mondanám, h kevésbé káros mint a drog, persze ez attól függ mit milyen mennyiségben, ha én úgy küldeném az ekit magamba mint egy alkoholista a piát sztem már a temetőben lennék. Innentől mindenki eldöntheti melyik a károsabb.

2013. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Utolsó:

A fű és a herbál is csak tudatmódosító (bár utóbbit nem ajánlanám), szerintem ezeket is lehet ugyanúgy kezelni, mint bármi mást. Ha a barátod rákattant, az a barátodat jellemzi és nem a füvet. Rengeteg múlik az ember személyiségén ebben a témában, én ezért nem is nagyon általánosítok, ha "drogokról" és használóikról van szó.

A karikázós témában pedig együtt érzek veled, egyszer volt már szerencsém igazán jó ekihez (MDMA), életem eddigi legjobb napja volt ;)

2013. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
32%

Ha egy társaság, aki alkohol befolyásoltsága alatt áll, elmegy melletted az utcán, észre fogod venni: hangoskodnak, kiabálnak, rosszabb esetben beléd is kötnek. Büdös alkoholszaguk van, tántorognak, képtelenek összefüggő beszédet kialakítani. Ha egy füves társaság megy el melletted az utcán, maximum nevetni fognak a semmin. Nem fognak a szerért ölni, verekedni. Egy alkoholista az utolsó forintját is, a füves meg tudja, hogy kajaflesse lesz. :D

Egyszer "kísérleteztünk" haverommal: random fiatalokat állítottunk meg az utcán, úgy, hogy én betéptem, haver meg berugott. A haverra mindenki egyből mondta, hogy szép állapotban van, mennyit ivott, 5-10 perc beszélgetés után meg rákérdeztem, hogy rajtam észrevesznek-e valamit. 10-ből 1-nek sikerült realizálni, hogy mi újság van, de csak azért, mert ő is füves volt, és ismerte a csíkszem-hatást.


Ideje lenne már észrevenni, hogy a fű nem agresszívvá, hanem békéssé, pacifistává teszi az embert, és a legalizációból, vagy legalább a dekriminalizációból több haszon származna, mint baj. Nem fogsz egy szálba (de 20-ba sem) belehalni. Ez az igazság, aki az ellenkezőjét állítja, az hülye, és pont.

2013. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!