Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ítélik el egyből ha...

Miért ítélik el egyből ha valaki drogozik?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és NEM használok semmit.

Alkohol adtán cigaretta, alkohol (max. 2 sör, nem szeretem a részegséget), de azon kívül semmilyen szintetika vagy ilyenek.

Viszont gondolkodtam rajta, hogy miért ne.

A legtöbb drog, lelki függőséget tud kialakítani.

Az alkohol testit is.


Persze, károsak az egészségre, leterhelik a szervezetet, stb.

De miért rosszabb ez, mint az alkohol?

Persze nem heroin, meg krokodil meg ilyenekről beszélek, amire egy lövés után rá lehet szokni.

De ha valaki ismeri a mértékét, akkor nem értem mitől rosszabb mint az alkohol.. (Persze, az alkohollal élőket is leírják, de itt most nem az alkeszokról és a kemény drogosokról, hanem az alkalmi használókról kérdezem.)


2013. okt. 12. 15:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hallucinogének hatásai érdekelnek, akkor azt ajánlom, hogy egyrészt kerüld el az egészséges életmódot propagáló oldalakat. Szép dolog egészségesen élni, de az ilyen weboldalakon csak közhelyeket olvashatsz a drogokról olyanok tollából, akik életükben nem olvastak még szakirodalmat. Másrészt érdemes nézegetned a daath.hu-t, van egy remek kis könyvgyűjteményük. Kezdésnek Aldous Huxley két esszéjét ajánlom (Az érzékelés kapui, Menny é pokol). Ezek Huxley első élményeit írják le a meszkalinnal és az LSD-vel.
2013. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
azért mert a társadalom gyenge jellemnek tartja őket és csak keveseknek adatik meg hogy megpróbálják megfejteni tulajdonképpen azt a dolgot, hogy valami miért vetemedik erre, próbálj meg ésszerűen gondolkodni és mérlegelni és még most, ebben a pillanatban, amikor még te magad irányítod a gondolataidat mondj nemet, tudom, hogy csábító a "gondtalanság" és az eufória, de ne
2013. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igazat adok.

Köszönöm, hogy szántatok időt írni, mindenkinek ment a zöld kéz :)

A könyveket pedig lehet majd megnézem, egyelőre van egy pár könyv amit el akarok előbb olvasni :D

2013. okt. 13. 09:17
 14/24 anonim ***** válasza:
ha volt valaki a csalódodban, akinek mentális problémái voltak, akkor azt előhozhatja a drog. ezért nem ajánlom. nem tudhatod, hogy melyik ősödnek voltak ilyen problémái...
2013. okt. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Az van, drogok nélkül is. De értem amit mondasz, nem akarok még egy lapáttal rátenni, alvás paralízises cuccot nem bírnám ki..
2013. okt. 13. 12:59
 16/24 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle drog létezik. Van káros, van szinte ártalmatlan, van legális, van illegális. Van ami fizikai függősséget okoz, van ami nem. Tény, hogy egy csomó olyan illegális szer is létezik, ami nem károsabb mint az alkohol, vagy a cigi (marihuána, MDMA, Gomba, egyéb hallucinogének).

És tény, hogy ezektől a szerektől le lehet épülni, de bőven nem minden szerhasználónak lesz ez a sorsa. Csak hát azok, akik bírják a drogokat, nem buknak le, így róluk senki sem hall, őket senki se tartja számon. Ördögi kör, amit a negatív előítéletek és a média hajt.

Amúgy gondoljatok bele mi lenne, ha a dohányozásba belehalt és alkoholmérgezésbe meghalt emberek esetéből is akkora cirkuszt kavarnának, mint teszem azt a heroin túladagolásból. Tele lenne a híradó az ilyen hírekkel, csak hát ez a kutyát sem érdekli, mert tök átlagos. Kemény.

2013. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Azért ahhoz kemény évtizedes piálás kell, hogy valakin látszódjon, hogy iszik, arról nem is beszélve, hogy milyen sok ideig kell mértéktelenül piálni, hogy rászokjon az ember, viszont egy heroinistán hónapok alatt meglátszik a függősége, ráadásul nem hiszem, hogy 4-5 évig kell masszívan tolni azt, hogy rászokjon az ember.
2013. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Á pár éves kemény piálás is elég. Mellesleg nekem van ismerősöm, aki kb egy évig heroinozott, aztán abba hagyta. Több mint 5 év eltelt azóta és egyáltalán nem látszik rajta.

Ok lehet, hogy a heroin durvább mint az alkohol, de a marihuána és a legtöbb hallucinogén kevésbé.

2013. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én MDMA-ról azt hallottam, hogy az alvási paralízis kialakulásához vezet :|

Amúgy azt azért ne állítsa senki nekem, hogy a herka nem húzza le az ember életét egy pár évvel, mert de, az alkohol is, csak néhány ember úgy van vele, hogy egyszer élünk, 10 év ide vagy oda nem számít.

Szomszédom alkesz, szánalmas egy ember, 40 évesen 70-nek néz ki alkohol miatt. Persze lehetne alkati dolog is, de azért az tényleg meglátszik..maximum nem egyből :)

2013. okt. 15. 19:21
 20/24 anonim ***** válasza:

Persze, a kemény drogok tagadhatatlanul meglátszanak az emberen hosszú távon. Jobb elkerülni őket ezzel én sem vitatkozom.

Az MDMA alvási paralízishez vezet? Lehet, hogy így van, de biztos, hogy csak hosszú távon, rendszeres használat mellett. Amúgy nem egy veszélyes drog, feltéve persze, hogy sikerül igazit szerezned.

Tény, hogy rengeteg ember ment már tönkre drogok miatt, de véleményem szerint, ez olyasmi, mint amikor egy cingár gyerek betéved a konditerembe és kapásból odamegy a legnehezebb súlyhoz, aztán annyira erőlködik, hogy elszakad az izma. Tudom, hülye hasonlat, de itt is valami ilyesmiről van szó, csak itt nem fizikai, hanem lelki erőre van szükség. És mivel a média folyamatosan azt nyomatja, hogy a drog rossz és kész, ezért aztán nem csoda, hogy csak kevesen vannak akik ténylegesen értenek a témához. Ők a tudatos, probléma mentes (már ha lehet ilyet mondani) szerhasználók, akik tisztában vannak azzal, hogy mit csinálnak. Ez az egész egy nagyon - de nagyon nehezen megfogható téma.

2013. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!