Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ítélik el egyből ha...

Miért ítélik el egyből ha valaki drogozik?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és NEM használok semmit.

Alkohol adtán cigaretta, alkohol (max. 2 sör, nem szeretem a részegséget), de azon kívül semmilyen szintetika vagy ilyenek.

Viszont gondolkodtam rajta, hogy miért ne.

A legtöbb drog, lelki függőséget tud kialakítani.

Az alkohol testit is.


Persze, károsak az egészségre, leterhelik a szervezetet, stb.

De miért rosszabb ez, mint az alkohol?

Persze nem heroin, meg krokodil meg ilyenekről beszélek, amire egy lövés után rá lehet szokni.

De ha valaki ismeri a mértékét, akkor nem értem mitől rosszabb mint az alkohol.. (Persze, az alkohollal élőket is leírják, de itt most nem az alkeszokról és a kemény drogosokról, hanem az alkalmi használókról kérdezem.)


2013. okt. 12. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy egy drog lelki fuggoseget alakit ki nem azt jelenti hogy akkor mar nem is veszes mert az alkohol meg testit is okoz. Biztos lattal mar elvonon levo sracokat teveben, kitakart arcal riportot adni...szinte mind ugy kezdte hogy csak hetvegenkent,meg mertekkel,meg semmi heroin stb. Aztan hova jutottak?? Elvonoba! Persze ha valaki ismeri a merteket az mas...nyilvan te is ezek koze sorolod magad...de nyilvan azok a riportalanyok is ezek koze soroltak magukat,aztan nem ugy lett. Es rajottek hogy hiba volt egyaltalan belekezdeni azert is vegzodik minden beszelgetes reszukrol azzal hogy NE DROGOZZ!!! Semmit,se mertekkel-se anelkul,sehogy. Neked megvan az az elonyod hogy meg nem probaltal semmit (talan) es probald ezt meg is tartani!!!
2013. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Logikus amit írsz, de rengeteg művész is kipróbált pl. dolgokat, és nem is azért hogy használja, csak hogy legyen tapasztalata. Engem pl. halucinogén dolgok is csak annyira érdekelnek, hogy milyen hatása van. Pénzem úgy se lenne rá.


Nekem pl. alkohol az ott ért véget, hogy egyszer nyáron ittam, sunyiban mert szüleim pihentek, és másnap reggel egy behányt sátorral ébredtem fel, és közölte vele anyám hogy elöző éjjel ordibáltam, sírtam, és hogy ezt ő most nem mondja el senkinek, mert az ő hibája hogy nem figyelt mennyit iszok, de nem szeretné ha ilyen lenne..

Na most, nem is az amit mondott, de hogy én milyen szánalmasan festhettem akkor, azt nem szeretném pontosan kigondolni..

+alkohol rám erősen depresszív hatással van (és nem, nem a depi kategóriás depresszív hatásról beszélek.)


Ne hidd azt, hogy én most ki akarom vágni a magam igazának azt, hogy a drogok még egészségesek is, csak próbálom megérteni, hogy pontosan mivel is jár, meg ilyenek..

Cigit is mielőtt kipróbáltam azt hittem, hu, nem szabad, mert első szál után rászoknék.

Azóta már vagy 50 szál elment társaságban, és semmi hatása nincs rám. Annyi hogy néha eszembe jut hogy jó lenne egy szál cigi, de az még az első szál előtt is volt, tehát nem különösebben hatott rám.

2013. okt. 12. 15:40
 3/24 anonim válasza:
100%
lehet h megvan az akaratod arra h ne szokj rá.. de egy időután nem biztos h meglesz.. teljesen tönkretehet.. testileg is.. lelkileg is.. azért ítélik el mert ők nem csinálják és tudják h csak tönkreteszik magukat a cuccal..
2013. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egy dolog érdekelne.

A marihuánáról, ópiumról, és egyéb természetes kábító hatású anyagokról vélemény?

Csak mert a marisról egy réteg azt mondja, hogy kevésbé rossz mint az alkohol, egy másik réteg meg kb. heroin elé akarja besorolni..

Na most, tudom, hogy kb. minden drog függő fűvel kezdte, de attól függetlenül, szerintem nincs olyan hatása mint az alkoholnak.

Persze, a füstje nem természetes, csak az olajai, de attól függetlenül nem gondolom, hogy olyan súlyos anyag lenne.

2013. okt. 12. 15:57
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de rengeteg muvesz meg is halt tuladagolasban. Masik problema az hogy sokan fuggok lesznek holott nincs ra penzuk (mint ahogy allitasod szerint neked se lenne) aztan mindenfele seftelessel,lopassal probalnak anyagiakhoz meg anyaghoz jutni,mert a drog nem kerdezi hogy van-e penzed?!

De a mondanivalom lenyege az hogy minden kemeny drogos enyhe droggal kezdte,meg volt gyozodve rola hogy o nem olyan mint a tobbi ember,es nem fog raszokni,kemenyebbet meg meg veletlenul sem probal ki.Es a te soraidbol is ezt vettem ki.De nem tudhatod hogy kinek hogy sul el a dolog a vegen,viszont a tobbsegnek-az elkepzeleseikkel ellentetben-rosszul sult el,jo eselyel neked is rosszul fog....megeri kockaztatni?? 1.-o voltam ujra.

2013. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, attól hogy valami természetes, még lehet káros
2013. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálok nem rávetemedni majd a dolgokra. (most írhatnám azt hogy áá én nem fogom, de ezt nem lehet csak így eldönteni)

Egyébként mindegyik válaszra adtam zöld kezet, az első kommentet meg nem értem miért szavazták le, na de mindegy, GYK-s szokás lepontozni másokat.

2013. okt. 12. 16:24
 8/24 Vree ***** válasza:
100%

"A legtöbb drog, lelki függőséget tud kialakítani.

Az alkohol testit is."


Ez így hülyeség, mert mind a kettő kialakít testit is, lelkit is. A drog annyiban különbözik hogy ott a lelki rész sokkal durvább is lehet. Olyan érzéseket tud előidézni, amiket természetes módon NEM tudsz megtapasztalni, ezért nem marad más választásod mint visszamenni a droghoz, ha jól akarod érezni magad a bőrödben.


Elvileg az olyan dolgok mint az alkohol, dohány, de akár a kávé, csokoládé IS valamennyire serkentőszerek és függőségnek diagnosztizálható állapotot ki tudnak váltani.

A sok lobbista által legalizálni próbált marihuána pölö elvileg nem súlyosabb mint a fenti, teljesen legális anyagok. Tehát ha az a szíved vágya hogy kipróbáld, én nem féltelek tőle, és egyetértek veled, hogy a lerészegedésnél semmivel nem rosszabb.


Egyébként nem értek a témához, szakértővet kellene kérdezned. Pölö itt van a polcomon a Zacher Gábor (toxigológus/főorvos) könyve, sok érdekes anyag van tőle is a neten, de ő pl nagyon ijesztő képet fest még a legális cuccokról is (azt állítja hogy a függőséget (még a legális szerektől is) soha nem lehet teljesen megszüntetni, ilyesmi). Jó, laikus vagyok, de kicsit túlzónak tűnik. Mindenesetre tájékozódni, nem "rám ez úgysem hat" felkiáltással beleugrani, hasznos.


De mondom nem értek hozzá, szal nem akarok itt okítani.

2013. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"A marihuánáról, ópiumról, és egyéb természetes kábító hatású anyagokról vélemény? "


Az ópiumra nagyon könnyű rászokni, ma már nem igen használják, de a XIX-XX. században rengeteg ópium függő volt. A heroin is egy származéka.

2013. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az emberek nagyon különbözők szervezetileg és mentálisan is. Másrészt az alkohol, cigaretta, drog nem úgy működik, hogy egyszer kipróbálom és függő vagyok. Harmadrészt nem mindegy, kinek mennyi ismerete, tapasztalata van általában a világról, biológiáról, pszichológiáról, hogy ezek a narkotikumok hogyan működnek.


Az alkohol alapjában nem okoz függőséget, amíg mértékkel használják, tudják mit, mennyit, mikor. Problémát az okoz, ha az alkoholt nem lazításként, élvezetként, kikapcsolódásból fogyasztják, hanem bizonyos lelki problémák elnyomására. Ott tapasztalja meg a delikvens, hogy úgy látszólag jobb, és nincs visszaút. De ha valaki nem veszi észre, hogy apránként egyre többet fogyaszt és egyre gyakrabban, számára sincs felfelé a lejtőn.

A cigi más eset. Többnyire felvágásból, nagyobbnak, erősebbnek látszani akarásból kezdjük, aztán - szervezettől függően - biokémiai függőség alakul ki, vagy megszokássá válik. Utóbbitól is nehéz szabadulni, előbbiből viszont kegyetlenül rossz. Függő is sokféleképpen lehet valaki, és a szervezetétől függően - de statisztikusan mindenképp erősen - káros. Lehet mutatni nagyon idős, jó karban lévő erős dohányost, de nem jellemző.

A droggal az a legfőbb probléma, hogy illegalitása miatt ellenőrizhetetlen a minősége, erőssége, mérgező hatása. A terjesztő vagy igazat mond, vagy nem, vagy tudja, vagy nem. Soha nem mehetsz biztosra. Nagyon sokféle van, és nem biztos, hogy tudod, éppen mit "élvezel". Éppen ezért kiszámíthatatlan a hatása. Soha nem tudhatod, akár egytől már lesz a továbbiakra kísértésed, vagy csak egy jó hecc marad. A zöme, főleg a szintetikusok, rendkívül kártékony, ha nem adagolod túl, a valódi egészségügyi hatás érzékelésénél már nincs visszaút.

A drog azért illegális, mert ellenőrizhetetlen és kiszámíthatatlan a fogyasztójának. A szigorúan kontrollált fogyasztás nem kivitelezhető, ráadásul igen rossz üzenet egy állam részéről, ha ilyenbe belemenne. Viszont közbülső állapot (egy része legális, másik meg nem) állandó vita tárgya, amint egy probléma akad (márpedig sok fog akadni), az visszahull az engedélyező fejére. Ki fogja ezt vállalni?

2013. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!