Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kisebb városokban miért...

A kisebb városokban miért ítélik el a "különlegeseket"? Megéri "szembeszállni" velük?

Figyelt kérdés

aki merészebb stílusú, öltözködésű, hajviseletű arra máris rossz szemmel néznek és szól róla a különféle pletyka. ez pedig nagyobb városba még előny is valamilyen szinten.


lehetséges, hogy ha sokáig hajtogatjuk ezt a stílust akkor végül elfogadják, esetleg még tetszik is nekik?


2011. ápr. 10. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

ha kihal a kritizáló réteg, igen


Én egy 22 000 lakosú kisvárosban élek. Szerencsére 8 évig nem nagyon voltam itthon, mert középsuliba és fősulira is vidéken jártam. 1 éve jöttem haza, de megyek el amint tudok. Mintha egy faluba élnék. Undorítóak ez emberek.

2011. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem árt ha van egy határ... kijössz égnek álló zöld hajjal szakadt csöves cuccban még szép hogy ferdén néznek rád! nézzél ki ahogy akarsz de másnak ne okozzál hányingert a külsőddel!!! pláne kisebb gyerekek előtt nézéél ki normálisan! ne mint egy mindjárt felvágom az ereimet utálom a napot emo-s hülyegyerek.
2011. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
akkor okozna az ember nekem hányingert a külsejével ha büdös lenne és olyan motívumokat vélnék felfedezni rajta, amik valóban undorítóak. próbálok külső szemmel nézni és megérteni a gondolkodásmódot de nem megy:S
2011. ápr. 10. 20:13
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nagy városban sem néznek jó szemmel az így öltözködő nőkre. Csak esetleg nem hallja a kritikákat,és ott több az ilyen hölgyike.

Jó ízlésű nő nem öltözik feltűnően. Lehet divatos,de nem lehet feltűnő.

2011. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%

ahhw =( igen.. szrönyű ez, hogy sok ember megítéli a másikat és kinézi azért, mert mer különbözni. Szerintem érdemes szembeszállni. Én 5.-es koromba kezdtem kitűnni az átlagból, és először furcsán néztek rám, és beszólogattak a zosztályba, de 7.-re ez teljesen eltűnt, mert sikerült elérnem azt, hogy a belsőmet nézzék, és ne a ruháimat. Szerintem ez nagyobb közösségbe is működik.. Legyél vidám, és magabiztos :) nekem ez segített

15L

2011. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvarosban meg azt nem nezik jo szemmel, ha mashogy gondolkodsz, pl. ha nem adsz ennyit a kulsosegekre.
2011. ápr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Különbözni akarsz és külön is bánnak veled, hol itt a gond?
2011. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 napietus ***** válasza:
100%
nem értem, a feltűnősködni vágyó embereket. azt alkarjátok, hogy megbámuljanak titeket és beszéljenek rólatok. (ezért néztek ki úgy, ahogy, más oka nem lehet, mert az ilyen ruházat általában se nem kényelmes, se nem szép, se nem praktikus.) ezt kapjátok. mi a probléma???
2011. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

09:22-esnél a pont!

Nincs olyan "különleges" stílus, ami feltűnő is és mindenkit ámulatba is ejt. Ha már feltűnő vagy, el kell viselni, hogy az valakinek feltűnően nem fog tetszeni.

2011. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
persze, de a kisvárosban csakolyan van,akinek nemtetszik mert úgy áll hozzá a nagyvárosban meg legalább megoszlik és nem teszik szóvá:D
2011. ápr. 11. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!