Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem birok szembeszállni...

Miért nem birok szembeszállni másokkal?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim időnként beszólnak néhány hülyeségért amit sosem veszek magamra ^^

Leszarom,hogy beszólnak,mivel tudom,hogy NINCS igazuk (pl. az egyik osztálytársam azt mondta,hogy pálcikaember vagyok egy másik pedig azt ,hogy dagadt és hozzátenném,hogy jó a súlyom és pont.)

Az a bajom,hogy egyszerűen nem tudok mit visszaszólni nekik... legalábbis semmi olyat amivel elhallgattathatnám őket. Nagyon nagy a pofájuk és mindenre van valami frappáns válaszuk ellentétben velem.

Hogy változzak meg? Vagy mit csináljak?

(Az,hogy kicsit csúnyán fogalmaztam annak tudható be,hogy ideges vagyok)


2010. jan. 20. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Örülnék ha olyan lennék (ill. lettem volna) mint te, hogy szarni az egészre. Sajna én mindig felhúztam magam és olykor még verekedésbe is keveredtem ha nézeteltérésem volt vkivel. Így 20-onéves fejjel jobb lett volna ha hagyom. Legalábbis lelki egyensúly szempontjából. Nem vagyok depressziós csak így visszagondolva szégyenlem magam a régen történtekért.
2010. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A megfogalmazásod alapján egy eléggé intelligens embernek tűnsz. Én is annak tartom magam, de valahogy sosem esett nehezemre megnyerni egy-egy szócsatát. Itt a hozzáállással lehet a gond. Meg a gondolkodásoddal. Úgy véled, hogy ha nem szólsz vissza, akkor ezzel nem adsz okot a veszekedésre. De néha vissza kell szólni, hogy lássák rajtad, hogy Veled nem lehet kikezdeni.

Nem tudom, hogy miket mondhatnak Neked, de itt van pár tipp:

-Lévén, hogy nincs tökéletes ember, mindenkiben fellelhető néminemű hiba. Testen, arcon, lábon. Vagy beszédben, megfogalmazásban. Ezeket keresd meg azoknál az embereknél, akiknek vissza akarsz vágni, és lehetőleg több ember szeme láttára mondd meg nekik a véleményed.

-Olvass az interneten vicceket, csattanós szövegeket, beszólásokat. Ilyen téren gyarapítsd egy kicsit a szókincsedet.

-Esetleg keress egy olyan embert, aki képes arra, hogy visszaszóljon helyetted is.


Jobb ötletem nekem sincs. =)

2010. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Édesek azok az emberek, akik azt hiszik, hogy engem bármivel fel tudnak idegesíteni. Hót nyugodt fejjel és lesajnáló pillantással nézek rájuk, és magasról teszek a kis csicskákra. Később még jót mosolygok az ilyen embereken, vagy ha arra érdemesebbek, akkor esetleg nevetek rajtuk. Összegezve; Nem ŐK zavarnak, hanem az,hogyha még AKARNÉK SEM tudnék semmit visszaszólni.

Köszönöm a tippeket, átgondolom,hogy mit fogok csinálni.

L/14

2010. jan. 20. 17:02
 4/11 anonim ***** válasza:

igenis jól teszed, hogy nem szólsz vissza semmit. sőt tegyél úgy mintha meg se hallottad volna a beszólásaikat.

régen én is ilyen voltam de ma már bátran szembe szállok akárkivel! ha mégis be szeretnél nekik szólni akkor ott bántsd meg őket ahol a legégőbb lenne nekik.

17L

2010. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ne is akarj szembe szállni. multkor a szemembe szállt egy légy. meg is haragudtam rá :P



noorbyyy

2010. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én, a saját helyzetemből adódóan csak azt tudom tanácsolni, hogy szólj vissza...én nagyon sokáig hagytam hogy beszólogassanak, mert nem szeretek se kiabálni, se káromkodni...ezekkel meg csak így lehet...Mondjuk kicsit sem érdekel mit mondanak, mert nem veszem magamra és nyugodt ember vagyok, nehez lehet csak felhúzni...de azért néha csak-csak kiborul az a pohár, és ha olyankor visszaszólok, csak röhögnek rajtam, meg hát hogy mit pattogok én. Mondjuk az se javít a helyzeten, hogy ha ideges vagyok, mindig vigyorgok :D szóval el lehet képzelni milyen az a visszabeszélés :D Senki nem veszi komolyan. De már gyakorolok :D visszabeszélek rendesen... és tedd te is ezt...szólj vissza!!
2010. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen gyíkokat azzal tudod a legjobban felbosszantani ha nem szólsz vissza csak szimplán a képükbe röhögsz.

Úgy mínősítik magukat ahogyan akarjak te őrizd meg a becsületed azzal hogy nem ereszkedsz le hozzájuk.

2010. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem ezek mindig beváltak!:

-Te figyelj XY!

Sz*rtál ma már g*cit?

vagy

Sz*psz vagy g*lyótnyalsz?

:D

Ha fiú vagy, akkor szerintem hatásosak lesznek.

Vagy használd az öklödet végsősorban!

2010. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régen engem is aláztak állandóan... Még ma sem hevertem ki igazán.

De viszont azt elérték, hogy meg tudom magam védeni. Szerencsére nem formáltak magukfajtává, akik nem piszkálnak, békén hagyom, de viszont aki minimálisan is árt, lecsapok rá (szellemi téren, lány vagyok), és elég hatásosan meg tudom már védeni magam. Persze normálisnak maradni lett volna a legjobb, de sajnos már nagyon nehezen tudok csak az emberekkel szoros kapcsolatban lenni.

2010. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne is foglalkozz velük!Az sokkal jobban bosszantja őket,mintha szembeszállnál velük.(ez tapasztalat)
2010. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!