Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti leültök idegenek mellé a...

Neymar1 kérdése:

Ti leültök idegenek mellé a buszon?

Figyelt kérdés
én mindig leülök idegenek mellé mert nem szeretek állni..de mondjuk a szagos nénik, bácsik mellé nem...de ők nem mindig ülnek le mellém..

2013. máj. 17. 23:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más üres hely és nem túl unszimpatikus az illető, akkor igen, mindegy milyen korú.
2013. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Ilyen mikor a TV-ben hibásn mondanak valamit vajon honnan vették? Ugyanis a női táskát magyarul retikülnek kell mondani!Ugyanis az eredeti latinban is t van és a franciában is ahonnan átvettük t-vel ejtik!Pedig én férfi vagyok!
2013. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

"a buszra minek a ridikül?"


He? Mit is szeretnél?

Te talán 24/7-ben táska nélkül járkálsz?


Vagy csak nem tudod az általad használt szavak jelentését?

2013. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Kizárt, előbb bemutatkozom, de csak akkor ülök le, ha visszamutatkozik.
2013. máj. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"na hát mondtam a magamét magamban..a buszra minek a ridikül?"


Te se vagy különb mint az a 70+ éves mamika, aki a trolin felháborodott amikor hozzáért valakinek a táskája, emiatt hangosan méltatlankodott, hogy be kéne tiltani, hogy hátizsákkal és kemény aktatáskával felszálljanak a járművekre... mondta ezt hatalmas fonott kosárral, amivel ment mint a tank és nem érdekelte, hány nejlonharisnyás nő lábának tolja neki.

2013. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, mit kell ezen komplikálni. Leülök akárki mellé, nem érdekel, hogy néz ki vagy, hány éves. Mi közöm van hozzá? Kit érdekel? Nem barátkozni megyek, hanem ülni... nem az övé mindkét ülés, ugyan úgy egy ülés az övé, attól még h mellette van a másik, semmi különbség.


A másik. Távolsági buszokon (vidéken) szokás előtte megkérdezni, hogy 'szabad ez a hely', vagy valami hasonlót. De ez nem komoly kérdés, mert ahogy kérdezek, azzal a mozdulattal ülök is le :D a másik úgy is azt válaszolja, hogy persze. Bár volt olyan h azt válaszolták, hogy 'nem, foglalt...' az a kedvencem.


Helyi járatokon más a helyzet, ott az emberek jönnek mennek, nem nagy távolságokra utaznak, és eleve nagyvárosról van szó, ahol az emberek jóval 'bunkóbbak', kevésbé közvetlenek, mintha városok közt utaznál távolsági járattal. Ebből kifolyólag helyi járaton nem kérdezem meg, hogy szabad e, fogom magam és leülök (mert más se kérdezi).

2013. máj. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Helyijáraton nem kérdezem meg, leülök és kész. Kivéve amikor valaki direkt a belső ülésre ül, azt nagyon utálom és bunkóságnak tartom, mert általában arra játszik, hogy a többi utasnak nem lesz képe felállítani, így egyedül utazhat. Na az ilyen utastól fennhangon megkérdezem, hogy "szabad?"

Távolsági járaton más, ott persze köszönök és megkérdezem, mielőtt leülök valaki mellé. Mivel órákat fogunk egymás mellett utazni, ez a minimum. És amikor leszállok, akkor is elköszönök tőle, ha egyébként akár egyetlen szót se beszéltünk egész úton.

2013. máj. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Vérosi buszon csak barátnőkkel szoktunk leülni,velük is csak akkor,mikor hosszabban megy a busz.A vidéki buszokon mindig leülök,de általában én ülök le előbb és aztán mellém ül le az,aki akar.Mondjuk reggelente oda ülök le,ahol van hely,nem muszáj az illetőnek ismerősnek lenni.Úgyis aludni fogok meg fülessel zenét hallgatni.:D
2013. máj. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak szimpi és igényes fiatalok mellé ülök le, de az esetek 90%-ában állok a fővárosi buszokon. (Távolságin nem.)
2013. máj. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én vonattal jártam régebben, de gondolom a kérdés szempontjából mindegy. Párszor mellém is leültek nem kívánatos szagú és viselkedésű emberek, ilyenkor nem volt mit tennem, kimentem cigizni és ott is maradtam.:D Az volt a bevált taktikám, hogy kinéztem magamnak egy szimpatikusnak és ápoltnak tűnő egyént és leültem mellé, így ritkán ért csak meglepetés. A nem és a kor sohasem számított. Viszont jártam már úgy is, hogy semmi gond nem volt az utastársammal, kedves volt meg minden, de egész úton lotyogott, ráadásul tök sületlenségeket, na az sem volt kellemes de megsérteni nem akartam, így 2 órán át bólogattam, meg hümmögtem.:D
2013. máj. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!