Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyesek miért nem tudnak...

Egyesek miért nem tudnak kissé magukban lenni, elfoglalni magukat?

Figyelt kérdés
Nem tudok nyugodtan zenét hallgatni, olvasni szünetben,mert egy két osztálytársam folyton odajön hozzám, beszélgetni akar, büfébe akar menni, kérdezősködik stb. én meg inkább magamban szeretek lenni és egyszerűen nem értik meg, folyton szòlongatnak, komolyan durván ultraszociálisak.. Miért nem lehet a seggükön ülni?
2013. máj. 2. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ember társas lény, nyilván azért mennek oda mert kedvelenek téged. Ne riaszd el ezzel magadtól őket, később még hiányozni fognak. Inkább mondd nekik, hogy szeretnél kicsit egyedül lenni, később keresni fogod őket.
2013. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős az érzés. Némelyik ilyen ember esetében használ az, ha udvariasan, barátságosan megmondod neki, hogy ne haragudj, de most nincs kedvem büfébe menni, vagy ne haragudj, de most el kell olvasnom ezt. Van, akinél ez nem válik be, őnáluk segíthet az a trükk, ha lekötöd valahogy. Adj neki valami olyan feladatot, amellyel hosszan elvan, és addig sem ér rá téged piszkálni. (Küldd le a büfébe, hogy hozzon neked valamit, kérd meg, hogy menjen el az iskola másik végébe megnézni valamit, mondd azt, hogy elkenődött a sminkje, erre ki fog menni a mosdóba és újrasminkel, ami jó esetben egész szünetre leköti.)

Sajnos vannak ilyen emberek, tényleg zavarók tudnak lenni.

2013. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, és neked is utolsó, hasznos volt!:) Valóban van olyan, hogy én is szivesen csevegek, de jobban szeretek a magam kis világában ellenni, szórakoztatni magam ésezt ők nem értik meg, antiszociálisnak,meg savanyú depisnek bélyegeznek. Àltalában a témáik sem túl értelmesek, az egyik csaj meg kifejezetten bunkó, volt olyan, hogy beszélgettem valakivel elmélyedve, kifejezetten magánéleti illetve olyan dolgokról, amikhez nem konyít, és ott bámult tátott fejjel , és beleszólogatottmilyen felháborodott hangon, hogy MICSODAAAA? jelezve felháborodottságát amiért kivonjuk a személyes témánkból....fahhh... folyton mellém cuccolnak órán, dumálni akarnak és nem veszik észre magukat....:/
2013. máj. 2. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki tud/akar elmélyedni valamilyen tevékenységben, így csak a másik ember társasága marad számára. Nekem általában enni sincs időm rendesen, mert folyamatosan hívnak, beszélnek hozzám, kérdeznek tőlem :D

Egyébként akkora hülyeség ez az "ember társas lény" szöveg. Kellenek társak természetesen, de attól nem kell egymáson akaszkodni állandóan.

2013. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te introvertáltabb vagy, ők pedig extrovertáltak. Olvass ennek utána, nagyon érdekes. Segített jobban megérteni magamat és a többi embert is, így már nem is zavarnak annyira, mert megértem hogy miért viselkednek úgy, ahogy.
2013. máj. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!