Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyűtöget a nagyapám. Mit...

Gyűtöget a nagyapám. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szóval a legutolsó nejlonzacskót is kiveszi a kukából és elteszi, hogy még bármire jó lehet. A törött pohárral is ez a helyzet. Ma például egy régi elromlott leégett rádiót tett el és kibelezte, és megjavította :) NA de ennek örülök is, de a szobája tele van kacattal. (Zacskók flakonok) meg minden félével, amit más normális ember ki szokott dobni.
2013. febr. 4. 22:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már több egy 'aranyos' szokásnál, bocs, hogy ezt mondom, de a papád nem egészen százas. Jártam már olyan helyen, ahol a házon kívül az egész udvar tele volt szeméttel, amit évtizedek alatt gyűjtöttek össze. Törött wc-csésze, rozsdás vasdarabok, amit csak el tudsz képzelni.

Ha nem lehet leszoktatni erről, akkor legalább próbálj szabályokat lefektetni, pl. a saját szobájában azt csinál, amit akar, de a közös helyiségekből kidobsz minden sz.rt. Az egész házból ne csináljon szeméttelepet.

2013. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ezt több idős is csinálja. Régebben nagy szegénységben éltek, ezért felhalmoztak minden ócska kacatot. Volt, aki még az utcán is összeszedte. Hozzászoktak, hogy háborúra, vagy valami nem várt eseményre készülődnek. Nagynéném egyedül él és egy boltnyi élelmiszer készlete van felhalmozva. Szüleimtől is volt már öt zsák rossz cipőt dobtam ki. Lomtalanításkor a gyerek kori cipőimet és általános iskolai füzetemet is megtaláltam, hiába közel 50 éves vagyok. Nem tudnak szelektálni.
2013. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A gyűjtögetésnek két vállfaja van: "a praktikus" aki a kacatokat, szemetet gyűjti, mert még jó lesz valamire, lehet belőle barkácsolni stb, és az "emlékezős" aki rég nem hordott ruhát, plüssöket, ajándéktárgyakat halmoz fel, mert mindhez érzelmi szálak fűzik, és úgy érzi, hogyha kidobja az adott tárgyat, elfelejti azt, amire emlékezteti.


Mindkettő beteges, és kezelésre szorul. Vannak terapeuták, akik megtanítják a beteget megvállni a szükségtelen holmiktól. Egy ilyen betegnek fontos megtanulni a tárgyak értékét, mind szellemi mind praktikus vonatkozásban is. Meg kell tanulniuk elengedni a múltat és nem szorongani a jövőtől.

2013. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!