Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyűtöget a nagyapám. Mit...

Gyűtöget a nagyapám. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szóval a legutolsó nejlonzacskót is kiveszi a kukából és elteszi, hogy még bármire jó lehet. A törött pohárral is ez a helyzet. Ma például egy régi elromlott leégett rádiót tett el és kibelezte, és megjavította :) NA de ennek örülök is, de a szobája tele van kacattal. (Zacskók flakonok) meg minden félével, amit más normális ember ki szokott dobni.
2013. febr. 4. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni. Talán nekünk is lesznek szokásaink öreg korunkra, amiket az unokáink furcsának fognak találni.
2013. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mentális betegség sajnos -_-" Én nagyszüleim is gyűjtögetnek, minden vackot eltesznek, ugyanez a helyzet, mint amit te írtál. Nagymamám meg ráadásul állandóan panaszkodik, hogy hjajj neki nincs semmi helye hjajj, nem fér el. Nem kell ennyi kacatot/szemetet felhalmozni bas...meg!!!!
2013. febr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Joshy Ca$h ***** válasza:
Nincs mit tenni fogadd el. Ez legyen a legnagyobb baja ha neki így jó. Az én nagyapám is ilyen ráadásul ő még üzletel is a lomokkal cserélget meg ilyenek:)
2013. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.


Én a nagyszüleimmel együtt lakok és ebből kifolyólag már nem tudom tolerálni. Csinálsz helyet pl. a spájzban, hogy áttekinthetőek legyenek a polcok, erre másnap már be van dugdosva műanyag flakon meg mindenféle szir-szar. Ez elmegy 2x, 3x, 20x, de századszorra már qvára elege van az embernek, idegekkel ezt nem lehet bírni. Ja és a szép szó az falra hányt borsó, lényeg, hogy az ő lomjuk elférjen, hogy a másik embert lelkileg kicsinálják, az nem számít.

2013. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos, szerintem hagyd rá:)

Tudod ez lehet azért is lehet, mert gondolom már nyugdíjas és ezzel is lefoglalja magát egy kicsit:)

Én anyukám is ilyen, mindent félretesz, hátha jó lesz még valamire, nehezen válik meg mindentől.

2013. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem lehet rá haragudni :) Olyan aranyos mikor bütyköl :D
2013. febr. 4. 23:33
 7/13 anonim ***** válasza:
a jóra tekints:megjavította a rádiót..
2013. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az szép és jó, hogy megjavította a rádiót, de ne csináljon szeméttelepet a házból. Az ilyen szeméttároló-házakban csak úgy hemzsegnek a férgek-patkányok, könnyen összeszedhet valamilyen betegséget, amibe akár bele is halhat. Próbáld meg leszoktatni erről.
2013. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tereld hasznos mederbe a gyűjtőszenvedélyét. Mesélj neki a szelektív hulladékgyűjtésről, áradozz neki arról, hogy milyen jót tesz a Földnek és az emberiségnek azzal, ha összegyűjti pl. az összes flakont, és elviszi a szelektívbe. Ő örülni fog, hogy végre célja lett a gyűjtögetésének, te örülni fogsz, mert nem lesz tele a lakás cuccokkal, plusz még szelektíven is lesz gyűjtve a hulladék.

Ha nagyon szorgalmas, a fémhulladékot is kiválogattathatod vele (bizonyára lelkesedni fog), és elküldheted a vashulladék-felvevőbe.

2013. febr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szelektív hulladékgyűjtés tényleg jó ötlet. Állíts fel külön kukákat a különböző szemeteknek a lakásban. Eggyet az üvegnek, eggyet a fémnek, eggyet a műanyagnak. Ha van kert, csináljatok egy komposzt dombot is.

Vegyetek vászontáskákat, és vásároljatok abban. Ez esetben nem lesz műanyag táska amit el kéne tenni.

Mutass neki filmeket, hogy hogyan lesz a palackokból kabát, gyerekjáték, hátha ez felerősíti benne a jótékonyságot is.


Mindazonáltal ez tényleg egy mentális betegség, keressetek fel egy szakembert. Szerintem a nagyapád maga is fel fog lélegezni, ha átlátható lesz az élete, kényelmesen elfér a lakásban.

2013. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!