Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyapám birtokában van egy...

Nagyapám birtokában van egy 1923-ban kiadott Nietzsche ECCE HOMO (Íme az ember) című könyv? Bővebben lejebb

Figyelt kérdés
25 darabot adtak ki belőle, merített papírra lett nyomtatva. Jó állapotban van, valaki megtudná mondani hogy kb. milyen értékű lehet? Saccolva kb? Még nem tudtam elvinni antikváriumba. De félünk hogy kevesebbet mondanának mint amennyit érne eredetileg.
2010. febr. 24. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kevesebbet fognak mondani, hiszen ők is túl akarnak adni rajta, és nem mindenki olyan elszánt gyűjtő, hogy bármennyiért megvegye (és különben is, ha ők kevesebbért veszik meg tőled, az nekik jobb üzlet, mintha a tényleges értékét adnák neked). Gőzöm sincs, mennyi lehet a valódi értéke, mindenesetre "versenyeztesd meg" az antikváriumokat, mielőtt odaadod nekik. Pl. elmész az egyikbe, kapsz egy ajánlatot, megköszönöd, elmész a másikba, ott megmondod, hogy a másik antikváriumban ennyit ajánlottak érte, akkor ők lehet, hogy többet fognak :) És így tovább.
2010. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy becsüs. Azt hiszem így mondják. Nem értek a könyvritkaságokhoz, olyat kell megkeresni vele, aki igen. Mivel már lassan 90 éves, és kis példányszánban nyomott valószínűleg értékes.
2010. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te mázlista! Egy 23'-as Nietzsche ECCE HOMO?!!! Egy milla körül van.
2010. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


2500 Ft

2010. febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
magyar kiadás?
2010. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! AZ utolsó kommentelőnek üzenem, hogy szerintem azért 2500-nál többet. Mivel az első magyar nyelvű Nietzsche archívum által engedélyezett teljes kiadás, amiből csak 25 számozott példány készült. A birtokunkban lévőn már lekopott a számozás, de a dombornyomásból kivehető a "2"-es szám. Alatta pedig a "Példány" szó még olvasható.
2010. febr. 24. 19:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen a 2500Ft-ra tippelőnek, szerintem még az új kiadás is drágább.- Nemis igen hiszem, hogy van könyv 2550 Ft alatt.

Hogy 1 millát ér e, azt nem tudom. De ha a kettő átlagát nézzük, akkor 501250.

2010. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem tippeltem, egy árverési oldal linkjét másoltam be, ott becsülik ennyire, igaz, pár évvel ezelőtti a link

azóta lehet 5 ezer is

2010. febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az rendben van, de ezek csak szimplán régi könyvek. Azon kivűl semmmi extra nincs bennük.
2010. febr. 24. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a könyv. Dobj egy mailt!
2010. febr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!