Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért elfogadott sok helyen...

Miért elfogadott sok helyen gyereket verni?

Figyelt kérdés

Hisz a gyerek sosem lesz jobb a veréstől, mert vagy maga is verni fogja a gyengébbet, vagy nagyon gátlásos lesz.

Sok helyen meg a félelmet összekeverik a tisztelettel.


2013. jan. 23. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Sok a buta ember, ráadásul az életben összeszerzett stresszt is levezethetik.
2013. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hol elfogadott? Ilyennel én még nem találkoztam...
2013. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha állandóan verik a gyereket, az valóban okozhat agressziót, vagy gátlásosságot.

De ilyen szülő kevés van.

Attól nem lesz semmi baja, ha a fenekére vagy a kezére kap egyet, ha más módszer nem használ. Ez nem azonos a veréssel.

Viszont a gyerek "jobb" lesz, mert pl. nem üti vagy harapja meg az anyját, vagy a másik gyereket.

2013. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

pl. akik az elsőt leszavazták, azok valószínű elfogadják.

de sok helyen hallani, akár tv-ben is ):

2013. jan. 23. 22:21
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Azért ez a kérdés ennél összetettebb. Minden szülő jutalmazással és büntetéssel nevel. A verés a büntetésnek az egyik formája. Önmagában nem feltétlen rosszabb, ha a gyereknek meglegyintik a fenekét, mintha például elveszik a kedvenc játékát.


A valódi probléma inkább az, ha a verés a gyerek testi épségét veszélyezteti, illetve ha lelki terrorral társul. De a lelki terror önmagában is iszonyú káros, egy életre megnyomorítja a gyereket. Amiket a kérdésben írtál, azok tipikusan inkább a lelki terror következményei.

2013. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

aki a kezére, fenekére csap, az is lehet verés.


pl. akiket láttam, hogy ilyet csináltak, az kimerítette a verés fogalmát. A gyerek meg félős/zavarodott lett tőle (pl. volt, hogy rá se szóltak előtte, hanem csak úgy ráhúztak egyet...).


nem fizikai, hanem lelki baja lesz az ilyenektől a gyereknek.


és pont, hogy azok a gyerekek verik gyakrabban a többieket, akik maguk is kapnak verést.

2013. jan. 23. 22:28
 7/18 A kérdező kommentje:

Akit vernek, az lelki sérült lesz.


Vagy maga is elfogadja az erőszakot, vagy áldozattípus lesz, vagy a kettő egyben.


ha meg már a testi épségét is veszélyezteti, az már nagyon durva. de a testi bántalmazás, is lelki sebeket fog okozni.

2013. jan. 23. 22:36
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

A fenékre vagy kézre ütni a szükséges rossz. Időnként kell.

Jómagam is kaptam a fenekemre vagy a kezemre ha valami rosszat tettem. Mégsem vagyok lelki beteg vagy agresszív a gyerekeimmel. Az öcsém gyerekként igazi rosszcsont volt. Volt hogy aputól akkora pofonokat kapott a rosszasága miatt hogy utána még szólni sem mert az öcsém.

Ma felnőttként a rendőrségen dolgozik hadnagyként. Nem lelki beteg és nem agresszív a gyerekeivel.

Nem azt mondom hogy meg kell verni a gyereket. Nem. De nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem. Az nem jó ha mindenért félholtra verjük a gyereket. Mert ez már verés, kínzás és ez nem jó. De az sem jó ha soha semmivel nem fegyelmezzük a gyereket, mert később ebből is adódhatnak gondot.

Mondok egy esetet. A saját szememmel láttam.

Apuka ült a padon, előtte egy babakocsit ringatott benne egy kis gyerekkel. A padon az apuka mellett torkaszakadtából hisztizett egy 6 év körüli kislány. Olyan szinten hisztizett, hogy a szemközti boltból is kijöttek megnézni ki visít ennyire. Az apuka nem ütött rá, csak kérte fejezze be a hisztit mert a kisöccse nem tud aludni. A kislány erre úgy reagált, hogy teljes erejéből elkezdte rugdosni az apját. Akinek van gyereke az tudja hogy egy 6 éves is tud fájdalmasan rúgni. De az apuka még a lábát sem fogta le, csak csendesen mondta hogy fejezze be mert az öccse.... Erre a kislány felugrott és a babakocsihoz ugrott és akkora pofont csapott le a kisöccsére hogy én pár méterrel arrébb hallottam a tenyér csattanását.

A bolt előtt egy nő jó hangosan odaszólt az apának:

"Apuka! Én ellenzem ha egy gyereket megütnek, de a lányát úgy megverném hogy egy életre abbahagyná a hisztijét..Tuti a fal adná vissza amit tőlem kapna. "

A kislány egyébként azért hagyta abba a hisztit és maradt csendben mert egy férfi erélyesen rászólt hogy szégyellje magát..

Szóval vannak helyzetek amikor a gyereket nevelni kell, és ha ebbe 1-2 fenékre vagy kézre ütésre kell érvényt szerezni akkor az még nem a kimondott verés, és nem lesz semmi baja a gyereknek, legfeljebb annyi hogy megtanulja mit lehet mit nem.

2013. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Van, ahol még mindig "a szülő szent, gyereknek kuss van, ha a rohadt kölök meg ellenkezni mer/rosszul viselkedik, akkor verjük meg"-típusú családmodell uralkodik, sajnos. Egyébként aki rendszeresen pofonokkal neveli a gyerekét, az tipikusan az az ember, aki itt éli ki az irányító hajlamait, amit jellembeli hiányosságok miatt a nagybetűs életben nem tud gyakorolni, mert nem vezető típus.
2013. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"De az sem jó ha soha semmivel nem fegyelmezzük a gyereket, mert később ebből is adódhatnak gondot. "


nem is állítottam, olyat, hogy ne kéne fegyelmezni. de a fegyelmezés nem egyenlő a veréssel.


"De az apuka még a lábát sem fogta le, csak csendesen mondta hogy fejezze be mert az öccse..."

pl. a lábát nyugodtan lefoghatta volna... vagy rászólhatott volna erélyesebben is. stb. de attól még nem kell megverni.

És a fenékre, kézre csapás is verés lókategória.


legalábbis, ha valaki a fenekemre, vagy a kezemre csapna, azt ütésnek, verésnek élném meg (felnőtt vagyok), de ha valami felnőttként verés, akkor az gyerekként is az.

2013. jan. 23. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!