Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek jogilag elfogadott...

Szerintetek jogilag elfogadott ha különösebb orvosi ellenjavallat nélkül nem engedik szoptatni a gyereket az újszülött osztályon?

Figyelt kérdés
Az első gyerekemnél volt ez.Az mondták tanuljon meg cumisüvegből először.A második gyerekem máshol született és ott ez nem így volt.Ott örültek ha szoptatom.Mi a tapasztalatotok?
2012. júl. 4. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet, amit írsz, még soha, de soha az életben nem hallottam, pedig dolgoztam szülészként.
2012. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallottam senkitől, és nem is olvastam. Remélem nem M.o-on történt!
2012. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én sem hallottam, soha, sehol, sehonnan, senkitől.
2012. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ez melyik kórház? Nem hallottam még ilyet én sem.
2012. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem konkrétan ez volt, de én császárral szültem.

0. napon behozták délelőtt és délután szopni, mondván elég neki az a kb. 3 perc. Mivel első gyerekemről volt szó, így a nővérkékre hagyatkoztam.

1. nap átkerültem normál szobába, már mozoghattam is, ahogy akartam. Próbálkoztam a szoptatással, de nem ment.

Tudtam, hogy nehezen indul be a tej, mert nincs meg a megfelelő belső kémiai hatás, de nem hittem volna, hogy a nővérkék még a helyes szoptatásra sem tanítanak meg.

Két tapasztalt szobatársam segített így - úgy, magyarázták hogyan kell csinálni, hogy jó legyen.

Persze, a lányomnak nem volt elég, így 1 órás szoptatás után is sírt.

Ekkor a nővérkék közölték, hogy adnak neki pótlást (tápszert). Nos, fogalmam se volt, hogy ez mivel jár, nem magyarázták el. Másnap dugták elém a papírt, hogy írjam alá: beleegyeztem!

Reggeli viziten a gyermek főorvos elkezdett velem ordibálni, hogy azonnal tanuljak meg szoptatni és ne a tápszerre várjak.. ekkor elkezdtem bőgni és közöltem vele, hogy állítsa le magát, majd elmeséltem a történteket.


Betegjogi képviselőhöz fordultam és 4 nővérkét is kirúgtak, a gyermek főorvost pedig áthelyezték másik osztályra, más pozícióba.


Egyébként nem tartozik a témához, de az egyik nővérkét és az orvost azért tüntették el, mert elcserélték papíron a lányomat egy másikra és ez kiadatáskor derült ki..

Még nagyobb balhét csaptam. Az egész kórház tőlem zengett!

2012. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös ez nagyon durva!
2012. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hivatkoztak arra is,hogy kevés a tejem.
2012. júl. 4. 20:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első napokon pont azért fontos szoptatni hogy beinduljon a rendes tejtermelődés. Ne hallgass senkire, bármi történik, szoptass.


Én Németországban szültem. Ahogy megérkezett a baba, a mellkasomra rakták, addig vették el amíg megmérték, megvizsgálták stb és én átmentem a szülőágyról a gurulós ágyra. A két órás megfigyelést szintén a mellkasomon töltötte és már szopizhatott is. így együtt toltak fel minket a szobába. Amíg a kórházban voltunk velem volt, nem vette el senki semmiféle hülye indokkal (hülyére is vertem volna az illetőt)és a nővérek segítőkészek voltak és sok tanácsot adtak szoptatással kapcsolatban.

Szóval nekem csak jó tapasztalatok vannak :)

2012. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha kevés a tej, akkor meg pláne indokolt mellre tenni. Azt a pici folyadékot, amire szüksége van, meg cukros vízzel szokták pótoltatni, amíg be nem indul a szoptatás rendesen. (És hogy ne sárguljon). Tápot a kórházban nem szoktak adni, csak hazamenetelkor írnak fel, ha végképp nem megy. Borzasztó, hogy ezen kellett átmenned.
2012. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában már hallottam hasonlót, meg hogy addig nem engedik haza a babát míg x idő alatt y mennyiségű kaját meg nem eszik cumisüvegből, de itthon még sehonnan nem halottam ilyent, pedig pár ismerősöm szerte az országban, akik más más kórházakban szültek.
2012. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!