Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítás, hogyan? (Nem...

Tejszaporítás, hogyan? (Nem újszülött)

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom,még mindig szopizik. Tízóraira kap gyümölcsöt. Észrevettem, hogy kevesebb lett a tejem. Azt szeretném kérdezni, hogyha újszülöttként megfájdult a hasa a laktoherbtől, akkor most is meg fog? A Homeos bejött, de mindössze 10-15%-kal növeli meg. Vagy igyak sört?
2012. ápr. 19. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
More milk plus tabletta segített nekem, meg az alkoholmentes sör. Semmi más, se tea, se homeobogyó. Az elejétől vészesen kevés tejem volt, ezzel tudtam csak szoptatni.
2012. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:
Mit jelent, hogy kevesebb? (Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, de fontos.)
2012. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A cicim teljesen puha, nem olyan már, mint mikor beállt a kerslet kínálat. Sajnos 2 hós kora óta csak egy ciciből eszik. a másikat nem fogadja el. Így abban csak azért van tej, mert fejem, hogy látszatra egyforma méretű legyen.
2012. ápr. 19. 10:52
 4/8 xStefix ***** válasza:

Értem.

Ennyi után arra tippelnék, hogy akkor abból a melledből, amelyiket csak fejsz, esetlegesen már kevesebbet tudsz csak kifejni alkalmanként. (?) És ezért gondolod kevésnek?

És: amikor a babád a másik melledből szopizik, akkor hogyan viselkedik? Látsz rajta valami változást, elégedetlen, gyakrabban szopik stb.?

Csak azért kérdezősködök, mert először "tisztázni" kell, hogy valóban kevesebb lett-e a tejed, vagy csak úgy érzed. (Tudod, ez néha kicsit necces terület, sok anyuka hamarabb lát problémát, mint ahogy van...:)

2012. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hoy amikor eszik megnyugszik, elégedett. Viszont még mindig 2 óránként eszik, a súlya viszont 1 hónap alatt csak 15 dkg-ot gyarapodott. Ezért gondolom, hogy kevés a tejcsi.
2012. ápr. 19. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem feleslegesen aggósz. Ha ő kiegyensúlyozott és a beinduló mozgaásfejlődés ellenére (gondolom, most időszerű), na meg az új táplálékok emésztéséhez szükséges plusz energiákat is figyelembe véve gyarapszik a babád, akkor nincs gond. Nem fog mindig olyan ütemben nőni a súlya, mint az első hónapokban, szép is lenne ;)


Elnézést, hogy Stefi helyett írtam, remélem, nem gond :)

2012. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Nem baj, mert pont ezért kérdeztem én is. :)

Ez még egyáltalán nem jelenti, hogy kevés lenne a tejed. Sőt. Az, hogy 2 óránként szopik, nem jelent semmit, max. annyit, hogy szeret szopizni. :) De tudod, hogy a szoptatás nemcsak etetést jelent, szóval ez a gyakoriság nemcsak az éhség miatt lehet.

Másrészről, most épp a 6 hós ugrás körül is jártok, úgyhogy ha mégis valamiért éhesebb és több tejcsi kell, azt meg pont így gyártja le magának.

A súlygyarapodást meg már nem kell mindig szem előtt tartani. Gondolom, megduplázta már a súlyát nemrég; innentől pedig már nyilván nem fog ütemesen hízni. Illetve amit előttem írtak a mozgásfejlődéssel kapcsolatban, az is nagyban közrejátszik, hogy lassul a hízás. Szóval ez sem indok perpill.

És végül az, hogy ő elégedett, kiegyensúlyozott baba, ismét azt jelzi, hogy minden rendben van.

Szóval, szerintem semmi teendőd nincs, csak szoptasd továbbra is igénye szerint. :)

2012. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszaitokat. Akkor pánikra semmi ok:)) Még egyszer köszönöm! Szép napot nektek:)
2012. ápr. 19. 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!