Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek egy nagyképű...

Szerintetek egy nagyképű embertől nem képmutatás szeretetről, őszinteségről hadoválni?

Figyelt kérdés

..ha tegyük fel alapjába véve nem is pökhendi, sőt nagyon rendes embernek ismered meg, majd egyszer elkapja egy hullám, amikor másokat kritizál, és fölényeskedik, ami alapjába véve neked is baj, sőt megérted, hogy önkényből teszi, de eközben eltávolodsz tőle..

De miközben eltávolodtál, azt látod, hogy kezd siránkozni és kritizálja az emberek lojalitását(mert olyan, aki mindig megossza idézetekben az érzéseit, lelkivilágát a profilján) őszinteséget. És annak ellenére, hogy nagyon szereted, ettől utálatot vált ki belőled, milyen baja van az ilyennek?


2013. jan. 18. 15:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

a francba, elírtam

alapjába véve nekem NEM is baj*

2013. jan. 18. 15:22
 2/11 A kérdező kommentje:
bocs az ismétlésért!
2013. jan. 18. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyképű ember is szerethet és lehet őszinte is. Az egyik fogalom nem zárja ki a másik kettőt.
2013. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ennek én sem gondolom az ellenkezőjét;)) de amikor valaki siránkozik, akkor..
2013. jan. 18. 15:54
 5/11 A kérdező kommentje:
félreérthető kérdés.. nem attól képmutató, mert nagyképű, hanem attól, hogy másokat kritizál, akik talán nem szeretik őt vagy ilyesmi, miközben fölényeskedik azzal szemben aki szereti őt. Amúgy nem nagyképű temperamentumú, és normális nagyképű, "mindenkit leszarok" emberek általában nem sajnáltatják magukat ilyen téren.
2013. jan. 18. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:

1. Nem biztos, hogy rád vagy azokra értette a lojalitás elvesztését, akik emiatt távolodtak el.

2. Ha igen, akkor én is taszítva érezném magam... mert először talán azon kellene elgondolkodni, hogyha vki eltávolodik tőled, hogy miért tehette... nem azon siránkozni, hogy milyen szemét, és nem magunkba nézni...

2013. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mindig magamba nézek előbb.
2013. jan. 19. 14:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Az "önkényből teszi" nem érthető nekem...


Az embereknek van egy önképe, abból indul ki, és könnyen ítélkezik mások felett. Te most kívűlről látod az összképet, de ő ezt belülről teljesen máshogy érzékeli. Szerintem fogalma sincs, hogy ő kívűlről milyen képmutatónak tűnik a viselkedésével.


Ha fontos neked az illető, finom célravezető kérdésekkel lehetne a "tükör" felé terelni. Direktebb leírni a látott képet őszintén, de ezt első körben nem valószínű, hogy elhiszi, inkább vádaskodásnak, beszólásnak veheti. Fontos, hogy úgy mondd el neki, ahogy Te érzed, pontosan rámutatva, hogy konkrétan mik okozták benned ezt az érzést, minél pontosabban, szavaira reagálva; nem a személyét, hanem a "tetteit" értékelve.

2013. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát próbált büszkébb emberré válni, így értettem, mert alapjába véve kicsit visszahúzódó amit sokan becsmérelhetnek, és gyengének érzi magát, pedig én szerettem rá így is ahogy van, félénksége ellenére van benne valami érdekes. És bár rosszul esett, hogy más(közömbösebb) velem szemben is, többnyire megértettem, hogy csak próbál gyökeresen, nagyot változni, de elég visszataszítónak tartottam, miközben összevesztünk, hogy mintha fogalma se lenne arról, hogy mit akar.
2013. jan. 24. 18:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is van egy önképem, többnyire igyekszek a jó-oldalamra összpontosítani, mert ezzel sokra megyek, és közben nem kritizálok senkit addig amíg úgy érzem ő nem kezd el engem.. szerintem ő is kívülről másképp érzékel engem, mint én magamat, bár kicsit úgy tűnt, hogy mindenkivel tahó, de miután elszakadtam tőle kedvesebb.
2013. jan. 24. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!