Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg hivalkodó, nagyképű...

Tényleg hivalkodó, nagyképű viselkedés keresztet hordani nyakban?

Figyelt kérdés

Engem egy tanár az iskolában ezt mondta nekem mikor látta, mit viselek, utána pedig arra kért, tegyem el, mert "megosztom vele az embereket".


Ez csak egy kereszt, nem sértek vele törvényt, nem "osztom meg az embereket", nem bántok senkit, hát akkor mégis, miért ne szabadna hordanom...? Inkább azokkal törődjön a mélyen tisztelt tanár úr, akiknek punk haja van vagy csaj létére teljesen kopaszok (vannak ilyenek is a suliban), de jobban mondva velük se, hiszen ez magánügy... Csakazért is hordani akarom!


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. okt. 24. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Végül is igaza van a tanárodnak. Egyeseknek akiknek nem túl jó a kapcsolata a vallással olyan a kereszt mint zsidóknak a horogkereszt. Még bizonyos keresztény egyház tagjai is bálványimádónak tartanak
2012. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Én nem vagyok vallásos, sőt ateista. De aki hitből és nem csak divatból hord egy kis keresztet a nyakában, annak ez szerintem ugyanolyan joga, mint hogy egy muszlim nő kendőt vesz fel, egy hindu férfi turbánt vagy egy zsidó kipát. Az azért nem tetszik mostanában, hogy legyünk mindenkivel ultrafaszatoleránsak mert joga van a hitéhez, de keresztet már ne hordjon.
2012. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyetertek a masodik valaszoloval, pedig en sem vagyok vallasos a legkisebb mertekben sem. A tanarod egy barom. Az ö alszent okoskodasa ugyanugy megosztja az embereket.
2012. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De most őszintén, kinek van bármi köze ahhoz hogy milyen vallású vagyok? Senkinek. Az meg, hogy hordok egy keresztet még nem "rendbontó" vagy "sértő" mások számára... Direkt megkérdeztem erről sok ismerősöm, válasz vagy az volt, hogy "Nem érdekel engem mit viselsz" vagy hogy "Ebben nincs semmi rendbontó!"


A másik dolog, hogy egy másik tanár meg azt mondta, nyugodtan viseljem, mert "Baromság és logikátlan, hogy valaki megszabja neked, hogyan vélekedj ilyen téren!"

2012. okt. 24. 10:31
 5/21 anonim ***** válasza:

ha kis medálról van szó azért nem kéne hogy szóljon

de ha ezekről az ultra menő gyöngysorra felfűzött 10-cmes fakeresztekről van szó akkor az tényleg hivalkodó

2012. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

10:32


Ez csak egy egyszerű, pici medál, nagyjából 5 centi magas és 4 centi széles! Ez igazán nem "hivalkodó" méret szerintem.

2012. okt. 24. 10:37
 7/21 anonim ***** válasza:
hát alapvetően az a véleményem h divatbol hordano baromság. aki meg mint ereklye vagy emlék hord keresztet csillag angyalt banánt körtét vagy bármit annak szíve joga és senkinek semmi köze hozzá. én anno keresztelőmre kapott kis aranyláncon keresztet hordom simán polo alatt ha nem figyeled direkt észre se lehet venni..igy szerintem tök rendbe van nemtudom te hogy hordod h észrevehető pláne h ez kit zavarna és mért azt nemtudom marhaság
2012. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"hát alapvetően az a véleményem h divatbol hordano baromság. aki meg mint ereklye vagy emlék hord keresztet csillag angyalt banánt körtét vagy bármit annak szíve joga és senkinek semmi köze hozzá. én anno keresztelőmre kapott kis aranyláncon keresztet hordom simán polo alatt ha nem figyeled direkt észre se lehet venni..igy szerintem tök rendbe van nemtudom te hogy hordod h észrevehető pláne h ez kit zavarna és mért azt nemtudom marhaság"


Nem "divatból" hordom, hanem személyes, hitbéli meggyőződésből.

2012. okt. 24. 10:47
 9/21 anonim ***** válasza:

ha ezt a manapság divatos nyakba aggatott nagy rózsafűzért vetette le veled, akkor igaza volt. ha másmilyet, akkor itt valami nincs rendben.


ez ma Magyarországon megtörténhet, hogy egy tanár leszedeti a gyerek nyakából a keresztet??? remélem ez valami rossz vicc. hogy lehet ilyen mélyre süllyedni???

amikor én jártam általánosba meg gimnáziumba mi reggelente templomba mentünk és imádkoztunk...


te meg fogadd el, hogy más meg a tarajat szereti.

2012. okt. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

11:07


Nem "rózsafüzér"-t hordok a nyakamban, hanem egy kis medált, a méreteket pedig az előbb említettem.


Nincs joga vagy hozzá, de mégis LEVETETTE velem! Pontosan azokkal a jelzőkkel, amiket már leírtam! Én magam sem akartam elhinni, nagyon megalázó volt számomra...

2012. okt. 24. 11:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!