Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg hivalkodó, nagyképű...

Tényleg hivalkodó, nagyképű viselkedés keresztet hordani nyakban?

Figyelt kérdés

Engem egy tanár az iskolában ezt mondta nekem mikor látta, mit viselek, utána pedig arra kért, tegyem el, mert "megosztom vele az embereket".


Ez csak egy kereszt, nem sértek vele törvényt, nem "osztom meg az embereket", nem bántok senkit, hát akkor mégis, miért ne szabadna hordanom...? Inkább azokkal törődjön a mélyen tisztelt tanár úr, akiknek punk haja van vagy csaj létére teljesen kopaszok (vannak ilyenek is a suliban), de jobban mondva velük se, hiszen ez magánügy... Csakazért is hordani akarom!


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. okt. 24. 10:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj az igazgatóval, kérdezz rá udvariasan, hogy neki mi a véleménye, hordhatod-e vagy sem. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondana.

Amúgy a szüleid tudják? Mert én ebben az esetben bemennék a suliba és megkérdezném, hogy akkor hogy is van ez.

2012. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha csak divatból hordanád, ahogy a sok rózsafüzérrel a nyakában szaladgáló csoffadék (az kézbe való, nem nyakba), akkor ne hord, mert azzal csak lejáratod a hitet...


De ha meggyőződéses keresztény vagy, akkor hordd nyugodtan, bátran! A tanárod meg egy gyökér! Ezzel semmivel sem sztod meg jobban az embereket, mint más! Az a helyzet, hogy a tanárod valoszínüleg valami balos komcsi vagy ilyesmi idióta, és ez csak egy ürügy, hogy rúgjon egyet a hitedbe...Ezt viszont nem kell engedned, sem tűrnöd! Mondd neki nyugodtan azt, hogy ő is megosztja az embereket, amikor felvesz egy mondjuk barna cipőt, mert van akinek tetszik, van akinek nem, szóval máris két részre osztotta az embereket...látod ez csak szőrszálhasogatás, de ennyi erővel a világon semmit se tehetnél, még fel se öltözhetnél, levegőt se vehetnél, hisz vmi biztos böki vkinek a csőrét mindig.....


De komolyabban véve a dolgot viszont, az ókor végén a keresztények az életüket áldozták a hitért, és még a római császárnak is ellent mertek mondani! Ne hogy már egy paprikajancsi tanár akarjon akkor itt dirigálni!


Az ilyen egyébként nem tanár, csak egy hulladék, selejt, az ilyen megérdemelné h valaki nyilvánosan beégesse vagy megalázza...csak azért, hogy teljesüljön "aki kardot fog, kard által vész el"...

2012. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tanárod valami gonosz démon:D

Vagy ha lány vagy, akkor nem tetszik neki, mikor a melled helyett Istent látja meg.

Egyébként nem normális és nincs joga beszólni neked.

Ennyi erővel téged meg idegesít, ha nem gatyában jön be.

2012. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47%

1. Hordjad a ruha alatt ! Ha levetted, tedd vissza! Ha esetleg megint szólna a tanár, fordulj az igazgatóhoz panasszal. Küzdj !

2. Angliában embereket kezdtek elbocsátani a munkahelyükről, mert keresztet viseltek nyíltan a nyakukban.

Az eljövendő keresztényüldözés előjelei.

2012. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Zsizsik666 ***** válasza:
65%

Lehet, hogy vámpír, és fél tőle.

Mondd neki, hogy te a keresztespókra akarsz hasonlítani. Én a biztonság kedvéért fokhagymaqfüzért is raknék a nyakamba.

Nekünk, suliban a pentáért sem szóltak, kérdezték mi az és mondták, hogy def@sza. (pentagram)

Én kipróbálnám, mit szól más szimbólumokhoz, pl. szvasztika, hippi jel, fordatott kereszt, hórusz szeme. Kérj meg valakit, vegye fel ezeket, s akkor tudni fogod, valóban a kereszt ellen van kifogása, vagy csak szimplán nem suliba valónak érzi a keresztet, és úgy van vele, ott ne hordd, mert hát magánügy, ja.

2012. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

[link]


Ha nem ilyen kereszted van, akkor nem kéne hogy akdály legyen :) Elvégre keresztény hagyományú országvban élünk István király óta, másrészt meg nem sért meg senkit, nem provokatív vagy kirívó.

Ha meg nem vallási meggyőződésből hanem "menőségből" mint a fenti képen a Lákátos Gázsi, akkor is magánügy igazából...


Bár vallásosként nyílván elfogultabb vagyok, de református vagyok, mi meg nem hordunk, és nem is használunk keresztet.

2012. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 nagylzs ***** válasza:

A kereszt egy jelkép. A jelképeket azért használják az emberek, mert kifejeznek vele valamit.


Az embereket nem a jelképek osztják meg! Az emberek a jelkép nélkül is megosztottak az azt kifejező dologgal kapcsolatban. Például: a kereszténységgel kapcsolatban.


Ami a viselkedést illeti, ha te abból a célból hordasz a nyakadban egy fél kilós aranykeresztet hogy másokat megossz, vagy hogy magadat mutogasd, akkor az bizony nagyképű viselkedés. Nem hiszem, hogy te ezért csinálnád. De még ha ezért csinálod, akkor sem szólhat bele senki, mert a nagyképűség nem bűn, és a kereszt hordása a szabad vallásgyakorlás része.


Vannak olyan jelképek is amik általános közvélemény szerint negatív töltéssel rendelkeznek. Ilyen például a horogkereszt, ami az emberiség egyik szégyene. Be is van tiltva. A tiltás elsődleges oka az emberek szélsőséges érzelmi alapú megnyilvánulásainak megelőzése. Tehát még ebben az esetben is, nem maga a jelkép a hibás hanem az amit jelképez. Az pedig az emberek fejében van és nem a jelképben.


Azt gondolom, hogy ne "csakazért is" hordjad, mert ha az indítékod a dac, akkor nagyképű helyett dacos leszel. Azért hord, amiért eredetileg is hordani akartad.

2012. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sajnálattal hallom, hogy még mindig vannak ilyen hülye tanárok...

Nyugat-Európában több helyen volt botrány hasonló okokból, úgy emlékszem Angliában vetették le egy nőről a munkahelyén a keresztet a nyakából, mert "sérti a vallásszabadságot"... Kíváncsi lennék, hogy ha egy zsidó ment volna be kipában, akkor róla is levetették volna-e... :P

Ez azért van, mert sokan még mindig "félnek" a kereszténységtől. Én amúgy beszélnék az igazgatóval, és vallási okokra hivatkoznék, ami részét képzi az egyetemes emberi jogaimnak, hogy ilyen liberális fordulattal éljek. :))

Természetes én is hordanám tovább már csak azért is, szurkolok neked, hogy megoldódjon! :))

2012. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Zsizsik666 ***** válasza:
0%
Fordíttasd meg ékszerésznél, én úgy tudom, azt is felvehetitek, mert Szent Péter azzal menőzött.
2012. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

Nos én erre azt mondom, hogy ehhez nincs joga senkinek.

Persze mondom ezt annak ellenére, hogy nem értek egyet a kereszt viselésével, több okból sem, de az más téma.

2012. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!