Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kifogások a szabadidőm megvédé...

Kifogások a szabadidőm megvédésére a főnökömtől?

Figyelt kérdés

Főnököm most rákapott arra, hogy felhasználja a szabadidőmet (esték + hétvégék, számítógépes munka), hogy rázzam le? Ti milyen tuti kifogásokkal koptatnátok le?


A munkát meg lehetne oldani munkaidőben is, de egyszerűen képtelen normálisan megszervezni.

Köszi előre is mindenkinek, aki válaszol!


2012. okt. 25. 12:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy rosszul állsz a kérdéshez. A munkaidőd -tól -ig szól, nehogy már még Neked kelljen kifogást keresned, miért nem vagy elérhető a szabadidődben! Jézusom...


Előző munkahelyemen nagy balhé volt ilyesmiből, odáig fajult a dolog, hogy néhány munkatársamnak még azt is megszabták, munkaidőn kívül kivel tarthatja a kapcsolatot, mit csinálhat, kivel beszélgethet. Megszabta, hogy a mobilt mettől meddig KELL felvenni munkaidőn kívül, vagy mennyi időn belül kell visszahívni, ha nem vette fel valaki. Nem vicc, alá is íratta velük a főnök - már akivel ezt megtehette.


Én konkrétan a képébe röhögtem az első halovány próbálkozásnál. Megkérdeztem, hogy ennyi volt-e, amiért behívott, és amikor igen volt a válasz, felálltam és mosolyogva elköszöntem, majd kimentem. Nem is próbálkozott többet soha. Mármint nálam. Volt, akinél viszont bejött. Azóta kirúgták hivatali hatalommal való visszaélés miatt egyik napról a másikra, na meg persze a munkatársat is a hivatali utat megkerülő kommunikáció miatt.

2012. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hagyni magad.

Nálunk is volt ilyen próbálkozás,de miután többedszer annyit reagáltam a meló utáni telefonra,hogy rendben,holnap amint beérek,ez lesz az első dolgom,abbahagyta.

2012. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Miért neked kéne kifogásokat keresned azért, mert munkaidő után pihenni akarsz?

Egy-egy túlóra beleférne ha az jogos, na de van magánéleted.


Igaza van aki előttem írt, ezt azzal tudják megcsinálni aki hagyja magát.

2012. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Na igen sajnos manapság a főnökök igencsak túllépik a hatáskörüket és hajlamosak személyes kis rabszolgáiknak tekinteni az alkalmazottakat.

A mai helyzetben az ember igencsak félti az állását.


De! Én akkor is azt mondom, hogy az ilyen csak azokkal tudja megcsinálni, akiknél éreznek egyfajta gyengeséget. Igenis állj a sarkadra és szépen de határozottan közöld vele, hogy szokjon már le arról, hogy a szabadidődet is beosztja mert neked van magánéleted a munkád meg elvégzed bent. Szerinted a munkát bent is el lehet végezni nincs rá szükség, hogy otthon is túlórázz fizetés nélkül, amikor bent is meg lehet csinálni. Ha gondot okoz neki a szervezés akkor bízza rád és megcsinálod de ne otthon maceráljon, mikor a családdal vagy, vagy a hivatalos ügyeidet intézed. Tetszik vagy sem tudomásul kell vennie.


Én is azt hittem kirúgnak ha szólok mert elég t*tű banda volt a főnökség de láss csodát: nem így lett. Igaz, hogy húzták a szájukat de értelmesen elmagyarázva nekik nem tudtak belekötni.


Egyébként csak veled csinálja vagy a többiekkel is? Tudom nem szokás az összefogás de talán mégis...

Neki van főnöke vagy ő van legfelül?

Van segítség mögötted? Szülők, nagyszülők, társ stb? Belefér egy kilépés? Persze épp munkanélküliként nem ajánlom de mindenkinél más a helyzet!

Fenyegetésnek megteszi. Nekem is mondta a főnököm ezerrel, hogy el lehet menni százan állnak a helyedre én meg mondtam, hogy na jah, csak a normálisak már mind kivándoroltak vagy ennyiért ide se jönnek. Nehéz lesz válogatni ilyen hozzáállással és igényekkel. Aztán meg ha belelátnak ebbe a szemétbe, ami itt van pikk-pakk lelépnek.

Nem sokkal később a főnökömet rúgták ki:)

Ilyen is van. Ne hagyd magad mert a végén olyan szinten rád mászik, hogy tényleg nem marad más, mint a lelécelés.

2012. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon van más segítsége, összesen 3-an vagyunk.
2012. okt. 25. 15:08
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha HÁROM ember nem tudja elvégzni MUNKAIDÖBEN a munkát, akkor vegyen fel még egy valakit, ne pedig a többiek szabadidejét vegye el.

NEKED NEM kell kifogásokat keresni, neki meg nem kell téged szabadidöben hivogatni.


Legyél határozottabb és ne hagyd magad kihasználni.

2012. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

nagy segítség lehet egy családtag, vagy barát/barátnő,

mert ha ő venné fel a telefont, ő durvábban megmondhatná a véleményét, mint te.

és nem rád haragudna miatta.

és talán észrevenné magát.

2012. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Antimod ***** válasza:

Nálunk is ez megy. Vannak emberek, akiket a főnök 5 helyett 6-ig is az irodájában ültet, mások pedig este 7-kor mennek haza - dolgozni. Én lelépek munkaidő végén, egyszer-kétszer volt próbálkozás, de akkor ilyen-olyan kifogással kimentettem magam - és azóta nem kísérleteznek.

Nekem az a tapasztalatom, aki hagyja magát, sajnos elveszik, aki már az elején stop-táblát mutat, az megússza!

2012. okt. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16: Pontosan!!!!
2012. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!