Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mérnökinformatikus diplomáv...

Ha mérnökinformatikus diplomával elhelyezkedek mennyi szabadidőm lesz?

Figyelt kérdés
Szeretnék később sokat utazni, ezért a külföldi munka is szóba jöhet. Illetve a távmunka működik ennél a szakmánál? Vagy minden nap be kell járni egy munkahelyre? Szabadságokkal mennyire halmoznak el?
2012. júl. 20. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
ÁÁ dehogy kell mindennap bejárni egy munkahelyre,mégis hogy képzeled,hova fajulna ez a Világ ha mindennap bekéne járni dolgozni az embereknek???Elég ha csak havi egyszer mész be a bérlapodért... :DDDDDDDDDDDD
2012. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: elég sok olyan munka van amikor nem kell egyfolytában bent lenned, jobb ha tudsz róla
2012. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
most komolyan (: Az nem működik, hogy megmondják mi a meló, én itthon vagy akárhol megcsinálom és leadom, és csak akkor kéne bemennem.. ?
2012. júl. 20. 23:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, mert mindennap meetingek vannak a projekt vezetővel

hogy hol tartasz, hány órát dolgoztál vele, esetleges problémák stb.

2012. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelytől függ, van ahol elég heti egyszer bemenni, csak akkor vezetned kell a taskjaid valamilyen rendszerben, hogy követhessék. De ez inkább kis cégeknél jellemző, nagyobb helyeken általában ott kell ülnöd rendesen napi nyolc órát.
2012. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
Látom nem nagyon szeretsz dolgozni ha még el se kezdted,de már azon jár az eszed,hogy ne kelljen mindig bent lenni.
2012. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én szeretek dolgozni, tényleg (: és akarok is (:

viszont szeretem a szabadságot és ha én oszthatom be a napjaimat (: tehát dolgoznék mindenképp, csak nem járogatnék be ha nem muszáj..

2012. júl. 21. 14:04
 8/10 anonim válasza:

"Szeretnék később sokat utazni, ezért a külföldi munka is szóba jöhet"


Külföldön rengeteg IT-s meló van, sok cégnél, főleg a nagyobbaknál van lehetőség kiküldetésre, akár hosszabb időre is. A _képzett_ szakember mindenhol nagyon könnyen talál állást (a képzettet nem véletlenül húztam azért alá).



"a távmunka működik ennél a szakmánál?"

Ez nagyban függ munkaaadótól és a projekttől. Magyarországon jellemzően nagyon ritka a távmunka, de nem lehetetlen és inkább szabadúszóként lehet ilyesmiket megcsípni szerintem. De inkább szokj hozzá a gondolathoz, hogy irodában kell majd ülnöd (ami azért még mindig jobb, mint 35 fokos melegben ütvefúróval zúzni az aszfaltot).



"Szabadságokkal mennyire halmoznak el?"

A szabadságot a munka törvénykönyve szabályozza és alapvetően nem nagyon függ attól, hogy mi a szakmád (fogalmam sincs, hogy van-e kivétel, de ha van is, biztosan nem sok). Annál inkább függ attól, hogy hány éves vagy és hány gyereked van. Alapból 20 nappal indulsz, ez egy adott életkorig növekszik, aztán megáll. Utána a gyerekek után is kapsz, de az se nő akármeddig.


Néhány cégnél a túlórát lecsúsztathatod szabadságként, de ez nem mindenhol van így, tehát ezzel alapból nem számolhatsz.

2012. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azt még elfelejtettem, hogy ha egyéni vállalkozó vagy, és számlára dolgozol, akkor persze sok minden változik, a szabadidő is és a szabadság kérdése is. Ha épp nincs megrendelés, akkor nincs munka és azt csinálhatsz amit akarsz, tehát vonzónak tűnik. De ebben az esetben nincs fizetett szabadság sem, saját magadnak kell intézni egy csomó dolgot. Egyáltalán nem való mindenkinek ez a fajta munkamódszer. Ha sikerült anyagilag megszedni magad egy projekttel, akkor utána pl. nem vállalsz más munkát egy ideig, de így nagyon könnyű kiesni a munkából, a ritmusból, visszarázódni pedig nem egyszerű. Tehát nagyon résen kell lenni.
2012. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget (:
2012. júl. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!