Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Örökség, hogyan kérjem el a...

Örökség, hogyan kérjem el a pénzt?

Figyelt kérdés

Nagypapámat nagyon tisztelem, gyakran apám mellett már őt is megkérdezem az élet fontos dolgairól.


Javasolta, hogy az egyetem mellé vegyek fel diákhitelt, úgyis visszafizetem ha dolgozom. Ismerem mint ember, sok mindent elért, valószínűleg tudja mit beszél, hallgatok rá, felveszem.


Viszont, már idősödik, stb. Arra gondoltam, meg lehet egyáltalán kérni arra, hogy írjon pár szót a végrendeletében a diákhitelemről, valahogy írjuk bele, hogy kifizethessem az örökségből? Bunkóság ezt felhozni egy családtagnak? Nem visszaélés?


2012. szept. 10. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy. Ráadául a nagypapád után nem örökölsz semmit, az nem a te örökséged, hanem az ő gyerekeié. Maximum őket kérheted meg hogy segítsenek visszafizetni. Szóval ha meghal, mindenének a fele a feleségét illeti, a felének meg annyiad része a te szülődnek ahányan vannak testvérek. Neked nem jár semmi. Inkább azon gondolkozz hogy jól tanulj és tényleg vissza tudd majd fizetni a hitelt, ne másnak a pénzét költsd.


(Ha végrendeletet is ír arról hogy tiéd valamennyi pénz, simán meg lehet később támadni, szóval ne arra építs hogy te majd gazdag leszel ha meghal..)

2012. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenen gondolkozni te jó ég... Bár az én nagyszüleim élnének, eszem ágába nem jutott/jutna ilyen soha! Egyébként ahogy leírták, Te nem örökölsz, csak a szüleid, ha egyszer reméljük jó sokára, elmenne a nagypapád akkor a szüleid örökségéből kérhetsz a diákhiteledre, de ilyet kitalálni...ááááhhh
2012. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, mielőtt valaki még egy barrrromságot írna a végrendeletről. :((


Kizárólagos örökös is lehet a végrendelet szerint az unoka, egy unoka is, és a minden más örököst ki lehet tagadni, és akkor nem jár a köteles rész sem, senkinek sem. A kitagadáshoz azonban alapos indokok kellenek, és csakis a törvényben taxatíve meghatározott kitagadási okok megléte esetén ál fenn a kitagadás. De ha ez megvan, akkor mindneki mehet füvet legelni, egyedüll az örököll akit örökösként megjelölt az örökhagyó a végrendeletében.


Kérdező: szeretett nagyapád halálára apellálni előre kicsit gáz, nemdebár?


Ne vegyél fel diákhitelt. A legnagyobb öngól. Kétszer sem biztos, hogy lesz munkahelyed, ha végzel, és nem biztos, hogy addigra nem kötik meg még erősebben a kezeteket, hogy még külföldre sem jöhettek dolgozni. Miből fizeted akkor vissza?

2012. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!