Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Örökség, hogyan kérjem el a...

Örökség, hogyan kérjem el a pénzt?

Figyelt kérdés

Nagypapámat nagyon tisztelem, gyakran apám mellett már őt is megkérdezem az élet fontos dolgairól.


Javasolta, hogy az egyetem mellé vegyek fel diákhitelt, úgyis visszafizetem ha dolgozom. Ismerem mint ember, sok mindent elért, valószínűleg tudja mit beszél, hallgatok rá, felveszem.


Viszont, már idősödik, stb. Arra gondoltam, meg lehet egyáltalán kérni arra, hogy írjon pár szót a végrendeletében a diákhitelemről, valahogy írjuk bele, hogy kifizethessem az örökségből? Bunkóság ezt felhozni egy családtagnak? Nem visszaélés?


2012. szept. 10. 19:02
1 2
 1/13 Ditta323 ***** válasza:
100%
Bocs, de gondolj már bele. Utálom az ilyen embereket. Ásd el magad jó mélyre.
2012. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De ki mondta, hogy egyáltalán adni akar neked pénzt, vagy örökségként rád hagyni? Mert alapvetően az unokák nem örökölnek, csak a gyerekek, ha még élnek.
2012. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, ha hagy rád valamit majd abból kifizeted.
2012. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én értek valamit félre, vagy a Nagypapa azt mondta: úgyis visszafizeted, ha dolgozol. Nem pedig azt, h majd ő kifizeti helyetted.

És igen, irtó nagy bunkóság lenne erre megkérni.


Én is szívesen segítek: mire kell a hitel? Valóban kell valami nagyon fontosra a pénz, vagy csak úgy, "miért is ne" felveszed, ha már lehet? Mert ha nem kell az élethez, akkor az én javaslatom pénzügyi szakemberként az, hogy ne vedd fel.

2012. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

egyik: a diákhitellel mindenki szív

másik: ne nagypapád halálában nézd az üzletet. ha ki mondanád rém elkeserítően hatna. hogy ennyit tudsz a magad érdekében tenni. a nagypapád halálát várni.

2012. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Rábeszélt a diákhitelre? Ő? Már bocsánat, mit tudja ő, milyen a diákhitel és mik a buktatói! Jó nagy marha volt, hogy rábeszélt! Diákhitelt felvenni őrültség!
2012. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bunkóság!

Első körben te nem örökölsz,csak ha a szüleid már nem élnek!

Ha írt végrendeletet,és mégis örökölsz majd egyszer,abból majd kifizetheted,ha futja rá.

És amit már írtak, csak akkor vedd fel a hitelt, ha létszükséglet!

2012. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szép dolog, hogy tiszteled a nagyapád, és ez maradjon is így

de a diákhitellel kapcsolatban ne hallgass rá, érezhetően nincs tisztában a dolog menetével, sem a pillanatnyi (világ)gazdasági helyzettel

ki garantálja, hogy az iskola befejezése után rögtön/időben kapsz munkát, ráadásul olyat, ami annyit fizet kezdőként, hogy még a hitelt (bármilyen kedvező is) is tudd belőle törleszteni a létfenntartás mellett?!

2012. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

ja és a végrendeletes dolog meg bunkóság

pláne ha másik unoka is van

2012. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Te csak akkor örökölhetsz ha a szűlőd közül az örökös meghal.Máskülönben nem vagy örökös.Öröklésnél rész van nincs ilyen hogy ennyit vagy annyit fizessenek ki.
2012. szept. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!