Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hülyének fognak nézni ha...

Hülyének fognak nézni ha vendégségbe viszem magammal a konyhamérlegem, hogy lemérjem hogy hány gramm sonkát eszek?

Figyelt kérdés
Mármint ha nem tudom hogy hány gramm, akkor nem tudom, hogy hány kalória, és idegesítene egész nap:D
2012. ápr. 7. 14:27
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%

14:41-es: nyilván nem vágja hozzád, akármit is viszel, hanem jópofát vág, de hidd el, úgy is megsértődhet az ember, hogy nem mutatja ki.

Sztem ha mérleggel kezdené méricskélni a kérdező a kaját, az azért sértő lenne. Nem igaz, hogy nem bírja ki nélküle. Kérjen kicsi szeletet, egyen csak íze kedvéért - azt bárki megértené.

2012. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
19%

Jaj már, ha hozzám jönnének így, jót nevetnék, de engem nem zavarna.

Most mit kell ezen túldramatizálni? Ha neki úgy esik jól, hogy leméri, akkor mérje. Sokkal rosszabb lenne, ha például hozna magával kaját, és amit én főztem, abból nem enne. Különben meg, minden elismerésem, hogy van még olyan, aki az ünnepek idején is betartja a fogyókúráját.

2012. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
92%

Le leszek pontozva,de én már most hülyének nézlek...

Eleve miért kell azt a sonkát mérni?A másik meg,nem igaz,hogy vendégségben nem birod ki a mérleged nélkül...Nem szólnék neked semmit,de elég furának találnám,az biztos...

2012. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
0%

De most miért sértő, hogy tudni akarja, mennyit eszik? Eszik, csak tudni akarja mennyit.


Egyébként ha valaki mondjuk speciális diétán van betegség miatt, akkor azt ugye nem dobnátok ki. Gondoljatok erre úgy, mintha megelőzné az elhízást, és vele egy csomó betegséget.

2012. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
96%

75%-os, inkább kezeltesd ki magad a magyar fóbiádból és menj el egy etikett tanfolyamra, ha már a szüleidnek nem sikerült embert faragni belőled.

Igenis illetlenség méricskélni vendégségben, aki cukorbeteg és számolnia kell a szénhidrátokat, az sem mérleggel a hóna alatt megy étterembe vagy vendégségbe.

2012. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
0%

"hidd el, úgy is megsértődhet az ember, hogy nem mutatja ki."


Imádom az ilyet. Igen, valószínűleg te jobban ismered a rokonságomat, egy kommentből mindent látsz. Meghajlok a tudásod előtt.

2012. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
0%
Engem egyáltalán nem zavarna.Bár furcsa lenne,az biztos.
2012. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Első 14:48-asnak: nem az a baj, hogy tudni akarja. Hanem az, hogy pár grammal szórakozik - miért kell konyhamérleg? Nagyjából ránézésre is be lehet lőni, hány gramm az a sonkaszelet.

És én nem azt mondom, hogy ne mérje le soha, csak azt, hogy ne vendégségben. Sértő.

2012. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
0%
De miért sértő? Enni akar, csak tudni akarja, mennyit. Ez miért sértő?
2012. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok vendégeket hívni,és rendszeresen vagyok házigazda.

A kezdet kezdetén,egy új ismerős(aki ma már jó barát)a parti előtt felhívott telefonon.Elmondta,hogy örömmel jönne,de ő vegetáriánus,és soha nem eszik húst.Megkérdezte,hogy nem venném-e sértésnek ha csak köretet enne.Semmi gond nem volt ezzel,sőt örültem is neki,hogy elmondta,mert így mindketten megspóroltunk egy kellemetlen szitut. Én ennek tudatában csináltam neki külön vega ételeket,hogy ő is jól érezze magát.Volt olyan aki szintén előre szólt,hogy elkezdte a 90 napos diétát.Nem gond.Megbeszéltük,hogy azon a napon éppen milyen ételeket kéne ennie,és én neki külön olyanokat csináltam.Így a diétája sem szakadt meg.

Ha fogyózol akkor ne azt csináld hogy beállítasz egy mérleggel,mert az tényleg sértő.Inkább hívd fel a vendéglátót,mond el neki,hogy te éppen egy kalóriaszámlálós fogyókúrában vagy,és nem akarod megszakítani a folyamatot.Majd beszéljétek meg,hogy neked mennyi az az adag amit ehetnél.Egy jó vendéglátó külön megcsinálja,és nem kell sem tippelni,sem mérni.Pontosan annyi adagot kapsz amennyit megbeszéltetek.Jobb az ilyet előre megbeszélni,és nincs gond,kellemetlenség.

Még valamit.Valaki írta a tejport.Hogy csak azt vitte.Ezzel sincs gond,ha előre szól.De ha valaki akit meghívnak,,és főznek,sütnek rá ,az ebéd közben előveszi a tejporát,és nem eszik semmit,bizony ez is sértő..

2012. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!