Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy az emberek főleg a fiatalok ennyire közömbösek a másik iránt? Meg ennyire lenézik a másikat?

Figyelt kérdés

múltkor a miniszoknyámat egy pláza mosdójában felejtettem egy szatyorban volt mire odaértem a mosdóba eltűnt. a legbosszantóbb az hogy a szoknyán kívül a szatyorban volt egy piackutató kérdőív is mivel az ING biztosítónak dolgozom gyűjtöm a neveket-a szoknya eltűnt a kérdőív ott maradt

a másik az hogy hagytam üzenetet a mosdóban hogy aki ellopta szoknyámat az csóró, dögöljön meg stb. és hülyének néztek volt aki össze is tépte a lapot (mivel többször hagytam ott üzenetet)

pár barátomnak elmeséltem ők az én oldalamra álltak azt mondták hogy ilyen hülye a társadalom

én azt szeretném tudni hogy szerintetek miért ilyen a társadalom meg ti hogy reagálnátok egy ilyen üzenetre

én úgy vagyok vele hogy akinek nem inge ne vegye magára és ezt oda is írtam

meg nagy a lelkiismeret-furdalásom amiért otthagytam a szoknyát mert sehol nem kapok ugyanolyat

kérem válaszoljatok!

előre is köszi!



2012. márc. 16. 15:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Most ne haragudj, de szerinted te milyen kulturális szinten állsz, ha ilyen értelmiségi leveleket írogatsz? Vagy egyáltalán, ebből az egészből, hogy jön le, hogy a fiatalok közömbösek egymás iránt?


Az első válaszolóval abszolút egyetértek..

2012. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Bocs, én nem olvastam a kommenteket, szóval, lehet, hogy már kiderült, de ennek mi köze a fiatalokhoz?
2012. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 ancsikaaa1234 válasza:
az hogy vki ellopta a szoknyád valoban nem tul szép dolog!de az ahogyan te reagálsz erre az egészre mondhatni az sem vmi tul szép.gondolj arra hogy lehet vki olyan vitte el akinek nagyobb szüksége volt rá és legalább volt egy jo napja mert tudott enni!és lehet hogy valojában nem egy ilyen beállitotságu ember de a kényszer rávitte!ha ugy fogod föl a dolgot lehet könnyebb lesz neked is:)
2012. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Tolvajok még a legjobb társadalomban is vannak. Mint ahogy feledékeny emberek is. És tahók is, akik egy forgalmas helyen anyázós leveleket hagynak.
2012. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:

Én a telefonomat hagytam ott egy próbafülkében, negyed óra múlva visszamentem már nem volt ott. Valószínűleg kicsit drágább lehetett, mint a szoknyád.

Nem kell ebből akkora problémát csinálni, megkérdeztük az eladókat nem adott le valaki egy telefont, az információs pulthoz is odamentünk, nem lett meg. Letiltattuk, lett másik telefonom. Tanultam belőle, azóta (és már jó pár éve történt) semmim nem hagytam el, rettenetesen ügyelek az értékeimre, jó kis tanuló pénz volt.

Az emberek ilyenek, ezen nem kell siránkozni, valószínűleg nem fogod ezzel a kérdéseddel megváltani a világot, attól hogy idegeskedsz meg nem lesz jobb.

A levél, főleg ilyen szintű, pedig gyerekes volt. Akár tetszik akár nem.

2012. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
En is kiakadnek ilyen esetben, de leginkabb csak magamat szidnam,mert nem figyelek. Nekem is volt sok ilyen esetem, hogy elhagytam dolgaim kisebb-nagyobb, volt amikor egy turorudit felejtettem a mosdoban es lattam egy szoket kijonni vele a mosdobol (gondoltam vigye, hizzon az o segge), de talan a te esetednel durvabb hogy en a penztarcamat hagytam el 2x is az eletemben, egyszer kiturkalva szinte uresen kaptam vissza (de legalabb iratokkal), es volt amikor gyors reakciomnak koszonhetoen hianytalanul meglett (egy busz padlojan hagytam, kiesett a taskambol). Nem kivanom neked, de tudom milyen ha a sajat dolgod elhagyod, mindegy hogy kicsi erteku vagy nagy, de az a mienk, es en is irto nagy hianyt szoktam erezni, ha csak egy kis bizsu fulbevalit hagyok el, akkor is. Maskor jobban figyelni, es vigyazni!:-)
2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Szociális nyomornak hívják, és a családokban hiányzó illetve elégtelen erkölcsi nevelésben gyökeredzik. Rengeteg családban - gyakorlatilag a legtöbben - elhanyagolják a gyerekek erkölcsi nevelését, nem tanítják meg nekik azt, hogy nem illik lopni, sem azt kívánni másnak, hogy dögöljön meg.

Ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak, úgy bánj másokkal. És ha ők ezt nem viszonozzák, akkor se kezdj el bunkó lenni. Az, hogy más is bunkó, nem ok arra, hogy te is bunkó legyél. Senkinek, semmilyen helyzetben nincs joga bunkónak lenni.

2012. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ember, te is egy tipikus tapló paraszt vagy, olyan vagy akiket te is elítélsz. Erre mondják azt, hogy másnak még a szálkát is meglátod a szemében, a sajátodban még a gerendát sem veszed észre.
2012. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy ha elhagyta, akkor már nem az övé?! Ez hülyeség. Ha kapta/vette valahonnan az az övé, akkor is ha ott felejtette valahol. Minden ember hibázhat ezért vagyunk emberek!


Ha találsz valamit akkor az a normális ha leadod... Mondjuk ez függ attól is, hogy miről van szó és hol találod. Ha egy pláza wc-jében lett elhagyva, akkor azt simán leadhatták volna.


Megértem, hogy haragszol. Én is vesztettem el olyat, ami fontos volt számomra az iskolában és haragudtam amiért cs*szték leadni a portára hanem eltette valaki... Sajnos mivel nem tehetsz semmi, úgyse fog előkerülni ezért el kell felejteni és örülni, hogy legalább a kérdőív meglett. Ennyi gerince még volt az illetőnek.

2012. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tudom honnan jött, hogy ha elhagysz valamit már nem a tiéd. Felvilágosítanék pár embert arról, hogy bármit találsz nem teheted csak úgy el, hogy most már a tiéd, hanem keresned kell a tulajdonosát.


Ettől függetlenül kérdező, lehet, hogy a fiatalok közömbösek és lenézik egymást, de te akkora paraszt vagy, hogy nem csoda, ha lenéznek. Te vagy a hülye, ne hagyd szanaszét a dolgaidat, de ha már így alakult, akkor is ilyen leveleket hagyni, hogy dögöljön meg, hogy ellopta? Hát hallod, én lehet kitöröltem volna a seggem vele. Vagy még azt sem.


Én kedves, segítőkész és együtt érző vagyok, de ha valaki saját magának kellemetlenséget csinál és még utána vergődik, meg bunkó, az valahogy nem tud meghatni, sőt a továbbiakban még a segítségemre sem számíthat az biztos.

2012. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!