Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért van az hogy...

Szerintetek miért van az hogy az emberek főleg a fiatalok ennyire közömbösek a másik iránt? Meg ennyire lenézik a másikat?

Figyelt kérdés

múltkor a miniszoknyámat egy pláza mosdójában felejtettem egy szatyorban volt mire odaértem a mosdóba eltűnt. a legbosszantóbb az hogy a szoknyán kívül a szatyorban volt egy piackutató kérdőív is mivel az ING biztosítónak dolgozom gyűjtöm a neveket-a szoknya eltűnt a kérdőív ott maradt

a másik az hogy hagytam üzenetet a mosdóban hogy aki ellopta szoknyámat az csóró, dögöljön meg stb. és hülyének néztek volt aki össze is tépte a lapot (mivel többször hagytam ott üzenetet)

pár barátomnak elmeséltem ők az én oldalamra álltak azt mondták hogy ilyen hülye a társadalom

én azt szeretném tudni hogy szerintetek miért ilyen a társadalom meg ti hogy reagálnátok egy ilyen üzenetre

én úgy vagyok vele hogy akinek nem inge ne vegye magára és ezt oda is írtam

meg nagy a lelkiismeret-furdalásom amiért otthagytam a szoknyát mert sehol nem kapok ugyanolyat

kérem válaszoljatok!

előre is köszi!



2012. márc. 16. 15:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

1. Figyelj oda az értékeidre. Magyaroszág nem Svájc, valakinek egy talált szoknya is az aznapi betevőjét jelentheti.

2. Örülj hogy meglett a kérdőíved.

3. Neked is baromi sok eszed volt, hogy üzenetet hagytál, ráadásul ilyen színvonalasat. Ráadásul többször is! Gratulálok!

4. Elgondolkoztál már azon, hogy van akinek nincs hol aludnia, nincs mit ennie, te meg egy nyomorult darab textil miatt a halálát kívánod valakinek? Nem vagy kicsit elkényeztetve?

2012. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Most az a baj, hogy ellopták a szoknyát, vagy hogy összetépték a leveled? Meg most ebből hogy vontad le azt a következtetést, hogy a fitalaok közömbösek? És ha a takarító vitte el s leadta vhol? Meg miért kellene bárkinek is otthagynia a szoknyát? Te hagytad ott, onnantól kezdve mát nem a tiéd, nem figyeltél rá és elhagytad, vki pedig megtalálta. A levél meg egy gyerekes dolog volt, mellesleg kétlem, hogy aki elvitte a szoknyát járt volna uténa ott. Egy plázában baromi sokan járnak, vidékról meg egyéb helyekről is. Úgy őszintén én is lesz@rtam volna a levelet. Meg így 26 évesen nem ilyenen kellene problémázni
2012. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

azért gondolom hogy közömbösek a fiatalok mert egyszerűen csak lehülyéznek nem látják át a másik ember problémáját

tudom hogy nem a takarító tépte össze a levelet mert ott volt a kuka a mosdóban benne a papírmaradványokkal egy darab a földön- a takarító biztos kivitte volna a szemetet és miért tépte volna össze a levelet?

2012. márc. 16. 15:58
 4/33 A kérdező kommentje:
a levélre odaírtam-akinek nem inge ne vegye magára ez annak szól aki ellopta aki pedig ártatlan az ne vegye figyelembe amit írtam a rendőrség honlapján az áll hogyha találunk valamit illik átadni a endőrségnek itt konkrét esetben le kellett volna adni a szoknyát az irodába vagy a biztonsági őrnek errefel belenyúl a táskába ami ráadásul nem is az övé kiveszi a szoknyát a kérdőívet meg otthagyja -miért?mert fúj az már nem kell mi?
2012. márc. 16. 16:03
 5/33 A kérdező kommentje:
egyébként meg még mindig bánkódok rajta meg nagy a lelkiismeret-furdalásom nem győzöm szidni magamat amiért ilyen hülye voltam hogy elhagytam a szoknyát
2012. márc. 16. 16:11
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Soha ennél nagyobb problémád ne legyen az életben! :)
2012. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
egyébként nem vagyok elkényeztetve nem tehetek arról hogy másnak nincs mit enni nincs hol aludni
2012. márc. 18. 11:10
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a felháborodásodat! Figyelmetlen voltál, hogy otthagytad a ruhát, de ezért én nem hülyéznélek le, aki ezt teszi az egy neveletlen barom.A fiatalok is és igy általában az emberek durván elitélik azt, ha valaki saját hibájából szenved, sőt egyesek alig várják, hogy valaki hibázzon, pórul járjon, hogy röhöghessen egy jót.Miért van ez? Mert saját magukkal van próblémájuk? Miért zavaró? Mert nagyon sokan ilyenek, nagyon sok a próblémás ember, egyre több.Mit lehet tenni?Nyugodtnak maradni és mosolyogni rajtuk és persze legközelebb figyelmesebbnek lenni.Tudod, ahogy Ghandi mondta:"Be the change you want to see in the world" vagyis te legyél az a változás amit látni szeretnél a világban.Tudom ez nehéz, de érdekes módon azzal, hogy lenézed, lehülyézed a hülyéket attól még nem változik meg semmi, és nem lessz jobb semmi.
2012. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
én nem tudok mosolyogni rajtuk csak felháboodni
2012. márc. 18. 11:46
 10/33 anonim ***** válasza:
33%

És ha elhagytad, akkor onnantól kezdve tényleg nem a tiéd!! Figyelj inkább a dolgaidra, ahelyett, hogy szitkozódsz!

Az is furcsa, hogy azért van lelkiismeret-furdalásod, hogy elhagytad a szoknyát. Kaptad valakitől? Mert akkor oké.

2012. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!