Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Külföldön is ugyanúgy és...

Külföldön is ugyanúgy és ugyanannyi arányban illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Nem éttermekre gondolok, hanem pl. fodrásznál, kozmetikán, egyszerű étel rendelésnél illik borravalót adni? Ha pl. nekem eleve belekerül 15 ezer Ft-ba a fodrász külföldön, kell még borravalót is adnom? Ha igen, akkor mennyit? Külföldön a szolgáltatások jóval drágábbak, szóval még erre is rá kellene fizetnem...?
2009. jún. 4. 22:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Már érdeklődtem a főbérlőmtől kezdve másoktól, de ők máshová, messzebbre járnak (én nem tehetem meg, mert a férjem használja a kocsinkat). Azt mondták, hogy mindenki más. Magától a fodrásztól meg nem illik megkérdezni, vagy igen?
2009. jún. 5. 14:28
 12/15 tade ***** válasza:
Szia. Olaszorszagban elek es itt meg soha nem adtam borravalot. Itt nem szokas, az ettermekben eleve felszamoljak a kiszolgalast, a fodraszomnal sem hagyok sohasem, de nem is varja el, mert itt ez abszolut nem hagyomagy. Itt, ha 2 euronal tobbet hagysz borravalonak, hulyenek neznek, hogy csak ugy szorod a penzt, sot visszaadjak, mert azt hiszik elszamoltad magad. Egy varosban kernek csak borravalot es az Roma...
2009. jún. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem inkább rákérdezek a fodrásznál, nem érdekes, ha hülyének néz, amúgy is tudja, hogy külföldi vagyok eltérő szokásokkal.
2009. jún. 5. 21:02
 14/15 anonim ***** válasza:
magyarországon egy jó fodrász 4-6 ezer forint vidéken, s ezt német területen 2, 3x kell venni, szóval nem drága. Szerintem fordrásznak csak akkor kell borravalót adni, ha régóta ismered vagy tetszett a hajvágás.Amúgy télleg egy helyi tud választ adni egy ilyen kérdésre. De ha pl.diák vagy, akkor szerintem el se várhatná tőled
2009. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy melyik ország, és még azon belül is melyik régió. Pl Görögországban az északi részeken, ahol sok a magyar és a német turista, ott köszönik szépen elfogadják a borravalót, de a déli részeken, ahol kevesebb a külföldi ott annyira nem szokás. Pl egy kis görög faluban (kisváros?), ahol külföldi nem is volt rajtunk kívül csak egy német család, ott borravalót akartunk adni az étteremben, és a pincér nem értette, hogy mit akarunk. Tíz percig magyaráztuk neki, hogy nem kérjük a visszajárót, köszönjük.
2009. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!