Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Külföldön is ugyanúgy és...

Külföldön is ugyanúgy és ugyanannyi arányban illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Nem éttermekre gondolok, hanem pl. fodrásznál, kozmetikán, egyszerű étel rendelésnél illik borravalót adni? Ha pl. nekem eleve belekerül 15 ezer Ft-ba a fodrász külföldön, kell még borravalót is adnom? Ha igen, akkor mennyit? Külföldön a szolgáltatások jóval drágábbak, szóval még erre is rá kellene fizetnem...?
2009. jún. 4. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ez az országtól függ, mindenütt meg vannak a szokások, jól teszed, ha tanácsot kérsz egy helyitől.az olaszok pl.alapból felszámolják a 10 százalékot, a franciák nem is adnak egyáltalán, csak ha hűha volt az étel, ez inkább közép-európában népszerű
2009. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Németországban, USA-ban és Angliában hogy szokás?
2009. jún. 4. 23:02
 3/15 anonim ***** válasza:

Németországban vendéglátóhelye válogatja. Voltam olyan elég puccos helyen, ahol már benne volt a számla végösszegében a felszolgálási díj, itt a vendéglátóm csak néhány centtel egészítette ki a számlát, igazából csak felkerekítette.Aztán jártam olyan helyen, ahol bizony elvárták a 10%-ot.

Spanyolországban és Portugáliában jár a 10%, a számla kifizetése után az asztalon szokás hagyni, ugyanis a pincér a számla végösszege szerint az utolsó centet is visszaadja. Marokkóban a külföldiektől elvárják a 10%-ot, de minimum az 1 eurót.

2009. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Angliában 10 százalék, bár pubokban nem szokás.USA-t sajnos nem tudom. németkenél szinte tartományonként változik.
2009. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Országfüggő.
2009. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Engem nem az étterem érdekel, hanem a fodrász! Mert szerintem azért haragszik rám, mert nem adok neki borravalót. De havonta megyek hozzá és általában 15 ezerbe kerül. Nem érzem jogosnak, hogy erre még ráfizessek (amúgy sem olyan nagyon jól csinálja).
2009. jún. 5. 09:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen. Ha megengedheted magadnak, hogy oda jársz fodrászhoz, akkor illene borravalót is adni!
2009. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mivel ő az egyetlen fodrász a faluban, így kénytelen vagyok hozzá menni. Máshol is ennyibe kerül a fodrász, mert kipróbáltam. Igazából nem vagyok vele túlzottan megelegédve, ilyenkor is adjak neki? Szerintem nagyon drága ez még a németeknek is, nincs az árba belekalkulálva akkor?
2009. jún. 5. 10:46
 9/15 anonim ***** válasza:
Éttermeket és pizzafutárokat kivéve én még Magyarországon se adok borravalót.
2009. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nincs a faluban valaki, akitől meg tudod kérdezni?
2009. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!