Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szokjak le arról, hogy...

Hogyan szokjak le arról, hogy megszóllok másokat?

Figyelt kérdés

Pl. tegnap férjem beszélt telefonon egy barátjával és a barát mondta, hogy szeretnének még egy gyereket. Amikor letette a kagylót, mondtam a férjemnek, hogy minek nekik még egy gyerek, mikor nincs is otthon és szegény felesége csinál mindent egyedül. Erre mondta a férjem, hogy ne szólljam le őket, mert nekünk még egy gyerekünk sincs.

Vagy pl. ha látok egy dagi embert, akkor rögtön mondom, hogy hogy néz ki, miért nem fogy le. Közben én is dagi vagyok és én miért nem fogyok le? Miért másokkal foglalkozok és nem magammal? Vagy a sógoromék új autót vettek, én meg itthon mondtam, hogy milyen gagyi kocsit vettek, hiszen csupa műanyag. Pedig lehet, nekik ez tetszett.

Hogyan szokjak le erről és inkább magammal foglalkozzak, ahelyett, hogy mások életét, szokásait kritizálom?


2009. máj. 19. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erről nagyon nehéz leszokni,mindenesetre ez az első lépés.Mármint hogy észrevetted,hogy erről le kell szokni.Kezd azzal,ha eszedbe is jut valami leszólás féleség,nem mondod ki hangosan.Miután ezt rendszeresen ki tudod majd állni,a többi megy magától.
2009. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Már az nagy dolog, hogy magadban ezt a hibát észre vetted. Ez az első lépés a változás felé. Adott pillanatban, mikor kimondod ezeket a dolgokat kell észen lenned. Kontrolláld magad, hogy ne jöjjön ez ki. Ehhez az életszemléleteden is változtatni kell. Empátiára van szükséged. Te nem tudhatod, hogy mi jó egy másik embernek, akinek teljesen más az élete, mint a tiéd. Azt fogadd el, hogy minden ember más, eltérő célokkal és világnézettel és egyik sem jobb a másiknál. Ahogy te látod a dolgokat, az egy nézőpont a sok ezer másik közül és az csak neked jó, másnak meg más a jó. Amiket leírtál nem olyan esetek, hogy a másik személy bajt csinált vagy bűncselekményt követett el, így neked főleg nincs jogod leszólni a cselekedeteiket. Szokj le róla, mert az borzasztóan rossz szokás.
2009. máj. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó, hogy felismered a problémát. A következő lépés: nézd meg kivülről magad, vizsgáld meg a saját külsődet, viselkedésedet, életedet, ugyanis általában az ember pont azokat a hibákat veszi észre másokban, melyek az önön maga életében is jelen vannak. Tehát vizsgáld meg magad, és foglalkozz saját magad hibáival, és dolgozz folyamatosan azon, hogy szebb és jobb légy (kivülről és belülről is).
2009. máj. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!