Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szeretetnyelvek és interakciók...

Szeretetnyelvek és interakciók 14-16 évesek között, hogyan kell beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 24 éves srác vagyok, bejáratos egy tiniközösségbe szabadidős elfoglaltság révén. Nem volt még barátnőm, társaságokba nem tudtam beilleszkedni. Mikor tinédzser voltam, akkor se értettem az ilyesmihez, egyébként az életemet többnyire a képernyő előtt töltöttem, talán ennek is betudható ez (ennek ellenére éppen adott tinitársaságból ismerek valakit, akire ugyanez igaz és sokkal sikeresebb nálam 16 évesen mint én 24 évesen). Szeretnék ebbe a közösségbe jobban (normálisan) beilleszkedni. Baromira elegem van abból, hogy a saját gátlásaim miatt nem tudok senkihez közel kerülni és olykor-olykor szinte engem zavar a saját ottlétem. Mindez talán azért, mert nem készülök föl rendesen ezekre az alkalmakra. Vizsgázni, tárgyalni stb. is úgy megy az ember, hogy felkészül rá - már akinek fel kell készülnie. Nekem fel kell, mert hülyülni, bulizni nem tudok, nem tanultam meg. Nem jön ki belőlem semmi ilyen, és mikor velük vagyok, olyan állapotba kerülök, hogy nem tudok semmire sem érdemben (se viccesen, se komolyan) reagálni, néha dadogok, és ha sikerül is reagálni, általában olyankor tudom csak bedobni a reakciót, amikor másvalaki éppen beszél, így a többiek nem hallják, aztán ismételhetem meg. Néha akaratlanul sikerül megbántanom egy-két embert, pedig csak azokat a "viccből bántó" reakciókat próbálom leutánozni, amiket egymásnak adnak. Elegem van ebből. Nem tudom felvenni az áramlását (flow) a közösségnek, nem tudom ráhangolni magam, pedig biztos, hogy képes lennék jó, imponáló reakciókat adni. Valaki segítsen.


Nekem nem tőmondatos "bölcs" tanácsok (pl. kezdj új életet, ugorj a kútba, felejtsd el stb.), hanem professzionális kommunikációs módszerek kellenek, olyanok, melyek akár szociológiai vagy pszichológiai kutatások eredményein alapszanak. Elég sokan élünk Magyarországon, nyilvánvaló, hogy akadt már valaki, aki ezzel foglalkozott. Nem undorodom a szakszövegektől, nem vetem meg az olvasást és bár biztos nevetségesen hangzik, szívesen felkészülnék ezekre az együlttlétekre. Főleg a következő kérdésekre érdekelnek a válaszok:


- Mely személyiségtípusok hogyan befolyásolják egy adott tinédzserekből verbuválódott közösség összhangulatát, összképét, a kommunikáció alakulását?

- Van-e univerzális módszer arra, hogy valaki ún. "falkavezér" szerepbe kerüjön adott közösségen belül?

- Mely, egy huszonéves által képviselt szerepkör, illetve milyen reakciók csoportja a leghelyénvalóbb és legimponálóbb (lányoknak főleg) 14-16 évesek társaságában?

- Hogyan és mikor (milyen szituációkban, milyen szófordulatok után) érdemes alkalmazni a testi kontaktust lányoknál (általában, nem csak annál, akihez kiemelten közel szeretnénk kerülni:) úgy, hogy ne kerüljön zavarba a lány és nekem se kelljen kellemetlenül éreznem magam, hogy "meg mertem simogatni"? (EZ NAGYON FONTOS!)

- Milyen logika mentén működnek a beszólások, a "szimpátiából elkövetett bántások" (csapkodás, csikizés, enyhe fájdalom okozásának egyéb módjai, viccből leoltás, majd bocsánatkérés)?

- Milyen szófordulatokkal vagy kommunikációs technikával lehet imponálóan reagálni olyan témára, amiről nem tudok semmit, csakhogy ne kelljen csendben ücsörögnöm (pl. ha nem nézek televíziót és ők valamely műsorról kezdenek beszélni)?

- Előző kérdéshez tartozóan, léteznek-e kifejezetten erre a célra kitalált memória- ill. asszociációs játékok, melyek fejlesztik azon képességemet, amivel az emlékeimből szinte azonnal elő tudok hívni egy, az adott témához illő emléket?

- Hogyan lehet jól, nem csak elbeszélően, hanem élvezhetően történetet mesélni (bármilyen múltbéli eseményt, ami velem történt meg vagy amit korábban nekem mesélt más)?

- Történet mesélésénél kell-e szigorúan ragaszkodni a valódi időrendhez, vagy néha jobb, ha nem az időrendhez kötötten mesélek el valamit? Mi van, ha nem jut eszembe időrendben a történet, hogyan lehet ezt a képességet fejleszteni?

- Van-e bármiféle "tanfolyam", ahol KÖVETKEZETESEN és elmagyarázva megtanítják ezeket és nem kerülnek százezerbe? Nem, nem viccből kérdezem. Vannak "csajozós" tanfolyamok és iszonyat drágák.


Pszichológiai szempontból is érdekelnek ezekre a kérdésekre a válaszok, nem feltétlenül csak a beilleszkedés. Ajánljatok minél több könyvet és szakirodalmat, ami a mai fiatalság ezen szokásairól ír! A kérdésekre a válaszok egyelőre kizárólag csak 14-16 éves társaságokra vonatkoztatva érdekelnek, figyelembevéve a tényt, hogy én 24 éves vagyok. Nem tudom, hogy a gyakorikerdesek.hu megfelelő hely-e ahhoz, hogy ilyen kérdésre normális választ kapjak, eddigi tapasztalataim alapján inkább nem, de azért egy próbát megér szerintem. Trollok kíméljenek!


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2011. nov. 28. 17:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Erre nincs recept, mi, egyszerű átlag földi halandók nem mindig ugyanúgy reagálunk egy adott szituációra.


Pl. ezt az üzenetet már harmadjára próbálom megírni neked, mert a párom itt fekszik mellettem az ágyban és csikizi a talpam. :)

Ilyenkor néha ágyba bújok vele, néha elküldöm a francba, most pedig csak elnézően mosolygok.

És ő sem mindig azért csinálja ezt, mert szexelni akar velem. Néha csak meg akar nevettetni. Néha csak azt akarja elérni, hogy átadjam a számítógépet neki. Néha pedig azt, hogy hozzam be a kaját. :P


És ez a példa csak egy ártatlan kis csiki volt.

Nem lehet tankönyvet írni az emberi kapcsolatokra, reakciókra.


Ha egy lány rád mosolyog, legyen elég annyi, hogy kedvesen rád mosolygott. Ne akard megfejteni!


Ilyenkor tedd azt, amit érzel, és ha jól esik, mosolyogj vissza anélkül, hogy a következményeken gondolkodnál.


Mert hát ha rád mosolyog valaki, csak érzel valamit, nem?

Szíved csak van!? Hát hallgass arra!


Ne akarj együtt bohóckodni a 14 évesekkel. Komolytalan lenne egy 24 évestől. De ha látod, hogy egyikük fújja az orrát, kívánj neki jobbulást, ha látod, hogy egyikük szomorú, kérdezd meg mi a baj, dicsérd meg az új ruhadarabját/karkötőjét, akármit, kérdezd meg hol vette...stb. nincs rá recept, de egy kis figyelmességgel bármikor beszélgetést tudsz kezdeményezni.


Én egy 24 éves lány vagyok, és eszem ágában sem lenne egy tinitársaság középpontjába kerülni. Nem tudom, mit értesz konkrétan beilleszkedés alatt, de én azt hiszem már nem is akarnám megérteni a 14 évesek csikizős játékait. :)


Legyél jóba mindenkivel, de ne színészkedj azért, hogy befogadjanak. Inkább keresd a huszonévesek társaságát! Azt kell "megtanulnod" nem a visongva röhögést. :)


Amikor kimentem külföldre dolgozni, azt hittem soha az életben nem illeszkedek oda be.

Aztán meguntam a próbálkozást és már nem is akartam. Csak elvégeztem a dolgom, mindenkivel kedves és segítőkész voltam, igyekeztem figyelmes lenni, észrevenni, hogy kinek milyen a hangulata, kinek van szüksége segítségre, és kit kell inkább békén hagyni.

És egyszer csak kaptam a meghívásokat, és elismerték a munkám, és elfogadtak mint kolléganőt, és én is részese lettem a munkahelyen kívüli programoknak.


Nem kell ezt túlbonyolítanod. Csak légy kedves, segítőkész és megbízható.

és főként figyelmes.

Azt a képességet, hogy észrevedd, ha valahol meg kell szólalnod, vagy épp csöndben kell maradnod, azt nem lehet tankönyvből tanulni.


De gyakorolni lehet. Ne gondolkozz azon, hogy most nevetned kell-e vagy sem. Ha valamit viccesnek találsz, csak nevess. Aztán a reakciókból tanulsz.


Tapasztalás útján lehet tanulni, de ha csak csendben ülsz és agyalsz, nem leszel okosabb.


Egyébként a 14 évesek között minden ciki, ami nem egyforma velük. A huszonéveseknél többnyire érdekes az, aki más. :)

2011. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

az OFFolás felsöfoka amit teszek ,de azt hiszem hogy az itt kérdezö-válaszoló emberek tudnának nekem is segiteni a kérdésemben. "normális" életben semmien problémám nincs, se kapcsolatokkal, se kommunikációval, se beilleszkedéssel, de a jelenlegi helyzet, amibe kerültem ujdonság számomra, és az adott szituációban teljesen elveszettnek érzem magam.

Belinkelem a kérdést, amit már kirtam az oldalon, azonban egyetlen értelmes választ sem kaptam rá, de lehet hogy a kérdés feltevése volt a hibás.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

2011. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Sztem neked nem 14-16osokkal kéne ismerkedni hanem 20on évesekkel, mert túl intelligens vagy hozzájuk (én speciel leginkább 15 éves lányokkal jövök ki jól, a velem egykorúak lenéznek sokszor). Vmi kúltúráltabb közösségbe menj, az a neked való. Am Brian Tracy-t elküldöm neked, nekem az segített kijönni a depresszióból, és most már érdekes lett az életem, ezerszer szociálisabb vagyok mint mikor a WoW világában éltem. Most lesz bnőm is, és egy faja kis életem! :P

F18

2012. febr. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Rád férne egy kivizsgálás, viccen kívül.

Tegyük fel, hogy nem tudsz verset írni. Megkapod a legjobb tanárokat, legjobb szabálykönyveket, mindent tökéletesen megtanulsz, aztán kapsz egy üres lapot, és... nem tudsz verset írni. Kb. ennyi haszna lenne, ha valaki válaszolna.

Sose kerülhetsz közéjük, mert nem kíváncsiak rád. Nem közéjük tartozol, és ezt ők is nagyon jól tudják, ráadásul a leírásod alapján elég hülyén viselkedsz, a tinik meg végtelenül kritikusak, és kirekesztők tudnak lenni, mint tudjuk.

14 éves lányokat ne simogass, mert kezed-lábad eltöri egyszer valamelyikük rokona.

2012. szept. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Legutóbbi kommentelőnek címzem az alábbiakat. Nos szerinted a kivizsgálás mit tudna ezen segíteni? Úgy őszintén? Hogy legyógyszereznek évekre, amikor egyébként más képességeim teljesen jól működnek és testileg teljesen egészséges is vagyok (alig vagyok beteg, szűrővizsgálatokon se jön ki semmi szar)?

Nos, ha nem kíváncsiak rám, akkor az lenne a kérésem, próbáld meg részletesen megfogalmazni, vajon miért lehet ez. Elég hosszan leírtam a bevezetősztorit, szerintem abból egy külső szemlélő már tud következtetni.

Mellesleg ha nem vagyok érdekes a számukra, akkor pedig az a kérdésem, hogy hogyan váljak azzá?

Az eltörendő kezemről meg a lábamról: oly könnyen beszélsz te, akinek valószínűleg megadatottak ezek a dolgok, mikor ennyi idős volt. Nekem azonban szükségem van a szeretetükre. Nem úgy, ahogy te (vagy a képzelt rokonok) rosszul elgondolod, hanem, ahogy egymással is csinálják, és nincs benne semmi kivetnivaló.

2012. nov. 27. 15:18
 16/31 A kérdező kommentje:

Amit még gondolok erről:


Amellett, hogy elismerem, hogy hibás vagyok abban, hogy nem tudok szerethetően viselkedni, úgy gondolom, van némi defekt, főleg a XXI. századi fiatalok társaságában. Defekt azért, mert végső soron az kapja a legtöbb szeretetet, aki a legjobban tudja generálni. Például egy szélhámos hazug disznó (elnézést a sarkításért) is százszor több szeretetet, ölelést, simogatást, puszit stb. kaphat, amennyiben tud közvetlen, nyitott reakciókat adni, míg, a szórástól eltekintve, alig fog kapni az, aki bár őszinte, korrekt kedves, de képtelen közvetlen és a lány értékrendje által a normalitás keretébe beletartozó reakciókat adni. A szeretet-interakciók kapcsán én úgy vettem észre, a legtöbb ember (főként a lányok) még mindig az ösztöneire hagyatkozik, ezért könnyű őket befolyásolni ilyen téren, már aki ért ehhez és nem gátlásos. Mindezért az után mennek, aki viszi őket, igazából, mindegy, hogy merre. És valójában az utóbbival van probléma, a "mindegy, hogy merre". Lehetne keresni az okokat. Én a tönkrement, elvált családokban látom, ahol a lánygyermek nem kap megfelelő szellemi útmutatást vagy lelki törődést. Rengeteg szétment család van a mai világban, nekem is három éves koromban váltak el a szüleim. Nem lettem szerethető, de nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy a válás vagy annak következményei miatt. Jó kérdés persze az előbbi is, az "aki viszi őket". Alapon a férfi a domináns, az ókorban, a középkorban, illetve később, a XX. században is ez így volt normális. De miért? Mert a férfi volt az erősebb fizikailag és szellemileg. Mert ő kereste meg a betevő falat nagy részét, ő volt a család mozgatórugója szellemileg és gazdaságilag. A nők otthon voltak, a férfiak pedig kint élték az életüket a nagyvilágban, ezért sokkal többet megtapasztaltak, akár nyitottabbak is lettek. De mi a helyzet most? Nő is simán bevállalhat szellemi vezetői munkát, a mai civilizáció komfortjának köszönhetően már ők is ugyanúgy hozzáférnek az oktatáshoz, a legtöbb (nem kemény fizikai munkát) álláshoz, sőt, bizonyos vezető pozíciókban kifejezetten előnyös, ha nő az illető. Számos helyről hallani, hogy "a mai világban a nők szedik fel a férfiakat". Nőknek is ugyanúgy íródnak könyvek a csábításról, ahogy a férfiaknak, tanítván őket arra, hogyan varázsoljanak el bárkit. Akkor miről beszélünk kérem? Muszáj még erőltetni a "férfi a domináns, férfi a kezdeményező" szerepet? Mert társadalmi alapja már nincs, az idő vasfoga szétmorzsolta. Már csak ott lebeg a levegőben, és korunk zavaros értékrendjének démonja talán, ami még tartja.


Én valami olyan világot képzelek el, melyben mindenki nagyjából annyi szeretetet kap, amennyire szüksége van. Aki visszahúzódó, magába fordult, depressziós, "lúzer", annak sok szeretetre van szüksége, ergo az "új" közös értékrend alapján neki kell kiemelten több szeretetet kapnia.

2012. dec. 1. 15:32
 17/31 anonim ***** válasza:

Figyelj, felismerted mi a probléma a mai fiatal lányok gondolkodásában.

Kár azon sírni, hogy ez így van. És kár azon filozofálni hogy miért alakult ez így. Tök mindegy. Ez tény, megváltoztatni nem tudod.

Alkalmazkodni kell ehhez. Ennyi.

Ha ennyire tudod mi kell a lányoknak, akkor add meg nekik, és vidd őket, amerre akarod. :)


De még mindig azt mondom, hogy egy korodbeli lány sokkal jobban tudná értékelni a mély érzelmeidet és az intelligenciádat.

Nem azért nem kapsz elég szeretetet mert nem vagy szerethető, hanem mert nem a megfelelő helyen keresed.


Leragadtál ezen az egy ponton, hogy a kislányok nem hullanak a karjaidba. Na és? Amúgy sem lenne ez olyan normális.

Lapozz egyet és próbálkozz más társaságban. Ennyi.

2012. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Egyszer már válaszoltam. Változatlanul tartom, hogy te én vagy, 4 évvel idősebb formában, vagy én te vagyok, 4 évvel fiatalabb kiadásban. Elképesztően hasonlítanak a gondolataink, a megfogalmazásunk...



"Számos helyről hallani, hogy "a mai világban a nők szedik fel a férfiakat". Nőknek is ugyanúgy íródnak könyvek a csábításról, ahogy a férfiaknak, tanítván őket arra, hogyan varázsoljanak el bárkit. Akkor miről beszélünk kérem? Muszáj még erőltetni a "férfi a domináns, férfi a kezdeményező" szerepet? Mert társadalmi alapja már nincs, az idő vasfoga szétmorzsolta. "


Nem muszáj erőltetni, de ettől még a férfi domináns szerepe változatlan. Társadalmi alapja elvileg nincs, de biológiai viszont van. A természet a férfit alkotta meg kezdeményezőnek, erősebbnek, dominánsnak; a férfinak kell meghódítania, másokkal versengve "bevennie" a nőt, mint ahogy az ivarsejtjeinek is a nő petesejtjét. A férfi kapta az irányításhoz, alkotáshoz, szakértővé váláshoz szükséges adottságokat. A társadalmi szabályokat felrúghatjuk, de a biológiaiakat nem. Ez a, mondjuk, 50 év, amióta tart a nagy egyenjogúság, meg az utóbbi húsz, mióta a nők viselik a gatyát, az emberiség történelmében elenyészően picike idő. Evolúciós szempontból meg pláne. Ha valami elemi katasztrófa sújtaná az emberiséget, egyből visszaállnának a szerepek. Már ahol felcserélődtek. Ne feledd el, hogy amiről írsz, az csak az úgymond "nyugati világ". A világ nagy részén még továbbra is a hagyományos szerepek érvényesek.

2012. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Egyébként, mint nő mondom neked, hogy azért cserélődnek ám fel a szerepek az udvarlásban, azért kényszerülünk néha mi kezdeményezni, mert a férfiak többsége csöppet sem férfi, legalább is nem viselkedik férfiként. Tele vannak komplexusokkal, önértékelésük nulla, vagy éppen csak lusták. Vagy némelyik annyira tutyimutyi hogy kénytelen a nő lépni, ha akar valamit. :(

Titkon minden nő vágyik arra hogy ez igazi férfi meghódítsa a szívét!

2012. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

14-16 évesek között nehéz értelmes embereket találni. Akinek van esze, és nem megy a többi után, azt a többség kiközösíti, így az az egyén nem fog tartozni egy csoportba sem. Így pedig te magad sem fogsz rátalálni a normálisabbjára, csak a barmokra. Komolyan ez kell neked? Akikkel "tanfolyam" nélkül nem értesz szót? Miért?


Egyébként milyen személyiségtípusokra gondoltál? Van egy rakás rendszer, nagyjából az összesben ugyanazok a típusok vannak jelen, csak más a nevük.


Hogy befolyásolják a hangulatot a személyiségtípusok? Az emberiséget le lehet bontani kis csoportokra. Kontinensekre, országokra, családokra... Szóval kisebb közösségekre. Vannak olyanok, amelyek nem működnek megfelelően, mert sokan nem tudnak pl. egy osztályba beilleszkedni, de ha egy baráti társaságot vizsgálsz meg, akkor ugyanazokat a karaktereket ismerheted fel mindegyikben. A szerepeket mindig mások kapják.


Példa:


Egy baráti társaságban mindig van egy "kapcsolattartó". Ők a társaság lelke. Minden bulit ő szervez, mindenhol ott van, mindenről tud. Ő az, akit a társaság minden tagja ismer és szeret is. Nagy a hangjuk, spontának, erőszakosnak tűnhetnek. MBTI-ben általában ENTP-k.


Vannak a "békítők". Bajban lehet rájuk számítani. Nagyon érzékenyek, ők maguk is sokszor lelki támogatásra szorulnak. Ha összevész a társaságban két személy, ők helyrerakják a dolgokat. Mindenük a valahova tartozás. MBTI: INFP.


Vannak "kívülállók". A kapcsolattartók érdekesnek találták őket, ezért összebarátkoztak velük. Furcsa gondolkodásmód jellemzi őket, nem szeretnek a középpontban lenni. Megfigyelnek másokat, így sokszor jobban ismerik az embereket a társaságban, mint a legjobb haverok. MBTI: INTJ. A hasznuk, hogy roppant megbízhatóak, a kapcsolattartó rájuk meri bízni az ötlete megvalósítását, ezt pedig a kívülálló - ha jónak tartja - kifogástalanul elvégzi.


Van még egy csomó személyiségtípus, és mindnek megvan a maga dolga. Csak rá kell jönni, te mire vagy jó. Össze kell csiszolódnia minden csapatnak, mint mondjuk a kosárlabdában. Általános iskola első osztályában, amikor tanultunk kosarazni, mindenki azon volt, hogy kitapasztalja, hol van rá szükség a csapatban. Nyolcadikra eldőlt, hogy ki lesz a palánknál, hogy rádobjon, ki fog cselezni, és ki buzdítja majd a csapatot afféle pompomlányként.


Az lesz a falkavezér, akinek a legnagyobb a hangja. Ez ilyen egyszerű.


14-16 éves lányokat akkor tudsz levenni a lábukról, ha játszod a védelmező nagytesó szerepét, de tartod is a távolságot. Emellett díjazzák, ha van tapasztalatod a lányok terén. Olyasvalaki kell neki, aki képes dajkálni őket, mint az anyukájuk, megvédeni őket, mint az apukájuk. Ebben a korban szerintem legalábbis még erre lenne igazán szükségük, nem pedig párkapcsolatra. Azok a kislányok viszont, akik nem kapják meg a megfelelő szülői gondoskodást, túl korán keverednek bele ebbe az egészbe...


Hogy mikortól ölelgethetsz egy lányt, az teljesen egyéni. Ha valaki rádmászik, akkor könnyű dolgod van. Ha csak szimpatizáltok, barátok vagytok, akkor tehetsz kísérleteket mindenfélére. Pl. a buszon elfoglalsz egy szabad széket, és felajánlod, hogy üljön az öledbe. Vagy ha csúszós az út, akkor hagyod, hogy beléd karoljon. Portrét rajzolsz róla, és félresöpröd a haját. Megkéred, hogy adjon valamit a kezedbe, és megfogod a kezét. Igazából mindig van lehetőség testi kapcsolatot kialakítani valakivel, akivel egy légtérben vagy...


A "szimpátiából elkövetett bántások" célja a figyelemfelhívás. Ha tetszik a csaj, aki ezt műveli veled, akkor viszonozhatod. Ha van egy csapat lány, meg egy srác, akkor minden lány, akinek tetszik a fiú, a maga módján fogja a fiú tudtára adni az érdeklődését. Pl. rajz óra. A fiú a modell, a lányok őt rajzolják. Az egyik lány odaszól a fiúnak, hogy "ne pislogj már", a másik csak mosolyog a srácra, a harmadik pedig óra után "támadja le" őt.


A beszélgetős dolgokra még én sem jöttem rá, és igazából nem is akarok. Én egyszerűen nem beszélek olyanokkal, akiket olyan dolgok érdekelnek, amelyek engem nem. Feleslegesnek tartom olyanokkal barátkozni, akivel nincsenek közös pontjaink.


A történetmesélés számomra nehéz. Pl. eszembe jut, hogy reggel át akartak verni a piacon. El is kezdeném mesélni, de aztán rájövök, hogy ez valószínűleg senkit sem érdekel, így én is lelombozódom, és unni kezdem az egészet. Ha mesélsz, akkor azt teljes átéléssel tedd, hidd el, hogy amit mondasz, az roppant fontos és érdekes.


Van/volt amúgy két olyan barátom is - "kapcsolattartók" mind a ketten -, akik nagyon jól tudtak mesélni. Egyszer mind a kettejük jelen volt egy buliban, és alig bírtak túltenni a másikon. Mind a kettő beszélt, és engem mind a kettő érdekelt is, de mivel egyszerre mondták a magukét, nem hallottam egyikük történetét sem. Szóval ha két feltűnési viszketegségben szenvedő egyén van egy társaságban, abból nem sülhet ki jó...

2012. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!