Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesten hol fog kialakulni...

Budapesten hol fog kialakulni a gay village?

Figyelt kérdés

A világ legtöbb nagyvárosában kialakultak olyan kerületek, ahol nagyon sok meleg él (de nem kizárólag melegek). Ezek a városrészek a leglecsúszottabb negyedekből váltak a legmenőbb helyekké sok szórakozóhellyel, kávézóval és független boltokkal. Ezeket a helyeket természetesen rengeteg hetero is látogatja, hiszen általában itt vannak a legmenőbb bulik. Ilyen helyek pl. a Soho Londonban, Schöneberg Berlinben, az Eixample Barcelonában vagy a Bairro Alto Lisszabonban.

Szerintetek hol lesz ilyen Budapesten? (mert egy idő után biztos lesz, ha akarjuk, ha nem, Budapest meglepően európai hely)


2011. aug. 25. 16:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
47%

Hm szóval adott volt egy alkoholista apa, egy erőtlen (és valószínűleg már megfáradt) anya, rossz baráti kör, egy totálisan instabil háttér. Erre te belemenekültél a demagógiába, mert az adja meg neked azt a stabilitást és biztonságot, ami eddig hiányzott az életedből. Hát nem mondom, hogy mentálisan beteg vagy, mert egyáltalán nem vagy az, de abban biztos vagyok, hogy egy terápia belőled is érdekes dolgokat tudna kihozni :)


„Ha beteg eszmék felé fog haladni (mondjuk komcsi, liberalizmus), akkor adok majd egy-két nyakast neki (természetesen mielőtt felvilágosítottam és nem értette meg, hogy milyen rossz dolgok ezek), hogy észhez térjen.”

És ennek ellenére azt állítod, hogy a gyereked mentálisan egészséges lesz, amikor nem csinálhatja azt, amit szeretne. Nem élhet a saját értékei, életvitele szerint, hanem rákényszerített értékeket kell felvennie. Érdekes. De nem túl biztató :P

Hidd el egyébként, nincs olyan apa, akit tudja, hogy a gyereke miatta lesz sérült, és ennek ellenére tovább csinálja ugyanúgy a dolgokat (na jó, talán az alkoholisták, de az egy függőség, az teljesen más). Minden ilyen apa azt hiszi, hogy ő nem árt a gyerekének. Aztán amikor a gyereknek van egy öngyilkossági kísérlete, bekerül pszichiátriára, elkezdenek a pszichiáterek vizsgálódni, rájönnek, hogy nem a gyerekben van a bajok forrása, és behívják a szülőket családterápiára, na akkor tudnak az ilyenek nagyot koppanni. És nem ritka, elszigetelt esetekről beszélek, rengeteg ilyen van, én se hittem volna mennyi, amíg a saját szememmel nem láttam.


Még annyit hozzátennék, hogy általában egyébként pont azok a gyerekek szoktak a legvadabb tinédzserek lenni, akiket a legszigorúbban fognak :D Például itt a városban van két vallásos suli, elég kemény szabályokkal, na hát az oda járó lányoknak városszerte híre van, mennyire könnyen kaphatók…


A felvonulással kapcsolatban igazad van, persze, hogy provokálás és polgárpukkasztás az egész. De a provokáció nem cél nekik, hanem eszköz. A cél pedig az, hogy egy (számukra) elfogadhatóbb, élhetőbb hellyé tegyék Magyarországot. Egy számukra, szerintük jobb hellyé. Persze az, ami számukra jó, nem feltétlenül jó számodra is. De ők sem az ország ellen vannak, és nem rombolni akarják, hanem javítani, persze a saját értékeik szerint.


Az utolsó hozzászólásoddal nem tudok, meg nem is akarok vitatkozni, mert teljesen igazad van, sajnos ez a fogyasztói társadalom egyik leggusztustalanabb hozadéka. Pedig a szingliség nem jó se az országnak, se az egyénnek nem túl egészséges hosszú távon.

2011. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
100%

21:10


A fogyasztói társadalommal kapcsolatban én írtam (77%-os), szerintem összekeversz 71%-ossal akivel mindvégig vitáztál :)

2011. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
89%
Hopp, bocsi, nem is néztem, mindegy, akkor neked van igazad :D
2011. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
52%
Sehol. Minden perverziónak van egy határa, ne hidd, hogy szó/tett nélkül hagynák az emberek egy b*zitelep kialakulását.
2011. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen rendben van az agyam, nincs szüksége semmiféle agyturkászra. Ha viszont burkoltan te is csak primitíven kötekedni szeretnél, akkor ez az utolsó hozzád fűzött válaszom. Semmiféle demagógiába nem merültem bele... Vagy a valóság az lenne?


Tehát nézzük csak. Ha a gyermeked elkezdene drogozni, akkor azt mondanád, hogy ,,hát tegye, ez az ő élete"? Mert én nem. Segítenék neki leszokni róla. Egy beteg eszme (pl.: kommunizmus, liberalizmus stb.) épp ugyanolyan, mint a drog. Megfertőzi az elméjét, és beteggé teszi.

Manapság a legtöbb gyermeket nem nevelik szigorúan, így hétvége közeledtével este, a városokban több száz 12-17 (átlagéletkor lefogadom, hogy maximum 14) éves totál részeg fiatalt látsz, akik széthányják a várost. Míg akit szigorúbban fognak, az ritkábban jár el és kulturáltabban szórakozik.

Van különbség szigor és szigor között is. Van az az eset, amikor szeretetben nevelik a gyereket, de ha valami rosszat tesz, akkor leszidják és megbüntetik. Van pedig olyan eset, amikor nem foglalkoznak a gyerekkel, terrorizálják, és ha rosszat tesz, akkor nagyon megbüntetik.


Hogy megértsd. Tekints vissza 100 évet. Nem is kell annyit, elég 20 évet. Akkor szigorúbban fogták a gyermeket és nem voltak ilyen züllöttek. Ahogyan terjedt a liberalizmus, egyre több mindent engedtek a gyerekeknek (értsd: totál lesz*rják mit csinál) és egyre züllöttebbek. Erre nem kell bizonyíték, csak szét kell nézni. Tehát amit állítasz, az úgy marhaság, ahogyan van (persze egy kis részével egyetértek, de elhanyagolható).

Jómagam is ilyen voltam. Viszont egy olyan emberrel sem találkoztam, aki azért iszik, mert otthon foglalkoznak vele és néha kap egy-két taslit.

Olyan gyerekek voltak javarészt, akiket otthon magasról letojnak. Maximum amikor hazamennek ennyit mondanak neki:

-Már megint berúgtál?


Felesleges játszani itt a nagy pszichológust. A lényeg a szeretet és a szigor mértéke. Nem lesz mentálisan betegebb az én gyermekem, mint azoké, akik bármit megengednek nekik. Az én gyermekem tudni fogja, hogy mindenért meg kell dolgozni. Tehát nálam az lesz a felállás: ha jól viselkedtél és megcsináltál mindent, amit kellett, akkor elmehetsz ide-oda, de csak ha normálisan viselkedsz. Ha hülyeséget csinálsz, akkor büntetést kapsz. Hiszen az élet is ilyen, nem?


A vonulást meg még mindig nem értetted meg. Azok, akik vonulgatnak nem képviselnek semmiféle értéket és nem akarják jobbá tenni az országot. A provokáció a céljuk, az eszközük pedig a jog, hogy megtehetik.


Végezetül rohadtul eltértünk a témától, így én befejeztem.

2011. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
58%

ma 18:38:

Nem, nem vagyok az élet bölcse, ilyet még sosem mondtam. Csak azt látom, hogy te még nem tudsz semmit az életről, és ugyanazokat a mantrákat ismételgeted, mint sok hozzád hasonló fiatal. Egyébként nem vagyok sokkal idősebb nálad, de úgy látom te nem vagy képes az árnyalt gondolkodásra. Az erkölcsnek köze nincsen ahhoz, hogy valaki az ellenkező vagy a saját neméhez vonzódik. Amikor valaki idős asszonyokat támad meg vagy kisgyerekeket, vagy akárkit, az árt valakinek. Ha kettő férfi egymást csókolgatja, azzal nem árt senkinek. Inkább az az erkölcstelen, aki megdobálja őket, vagy mint te, aki összehasonlítod az öregasszonyokat megtámadó emberrel. Na ez a probléma, hogy ezt nem vagy képes felfogni!

2011. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
94%

ma 21:53:

Na, erre is írok.


Először is, mit nevezünk beteg eszmének? Én például a liberalizmust nem tekintem beteg eszmének, mondjuk én tudom is micsoda. Ellenben amit a kuruc infósok hirdetnek, azt annak tartom. Viszont ha a gyerekem azt az eszmét fogja vallani, esetleg meg próbálom győzni, hogy téved, de semmiképpen sem próbálom rákényszeríteni a sajátomat. A homoszexualitás meg végképp nem jön ide, mert arról nem dönt se ő, se én.


A másik dolog, hogy egy gyerek nem magától a szigortól lesz jó gyerek. Nagyon sok szülő elköveti azt a hibát, hogy tizenéves gyerekét olyan módon próbálja nevelni, mint a 8 évest. Egy példa, barátnőm volt osztálytársnőjének nem volt szinte semmi sem megengedve, pl. nem lehetett barátja, mert milyen az már, gondolták a szülők. Így fűvel-fával csinálta, mert azt sokkal egyszerűbb ilyen szigor mellett, mint tartós kapcsolatot kialakítani. De mondhatnám a sok szigorú szülő kezei közül hirtelen kiszabadult embert.


"Hogy megértsd. Tekints vissza 100 évet. Nem is kell annyit, elég 20 évet. Akkor szigorúbban fogták a gyermeket és nem voltak ilyen züllöttek. Ahogyan terjedt a liberalizmus, egyre több mindent engedtek a gyerekeknek (értsd: totál lesz*rják mit csinál) és egyre züllöttebbek. Erre nem kell bizonyíték, csak szét kell nézni. Tehát amit állítasz, az úgy marhaság, ahogyan van (persze egy kis részével egyetértek, de elhanyagolható). "


Na ez az, ami óriási tévedés. Pl. azt tudod, hogy mióta van, hogy a kisgyereket nem engedik egyedül játszani a játszótéren? A 70-es években volt az USA-ban egy rajzfilm szülőknek, amely cukros bácsik veszélyére hívta fel a figyelmet. Akkortól lett divat, hogy már nem engedték ki egyedül a gyereket. Régen sokkal nagyobb önállóságra nevelték a gyerekeket, mint a mostani óvó-tiltó szülők.


A másik, hogy 20-100-200 éve ugyanúgy megvoltak azok a problémák, amikről beszélsz, csak a lényeg akkor az volt, hogy nehogy szó érje a ház elejét.


Erről a régen-most dologról meg még annyit, hogy nekünk 5 éves érettségi évfordulónkon osztálytársaim közül nem egy szidta a mai 15 éveseket, hogy nem kapnak nevelést, meg elrontja őket a facebook. Én ezen röhögtem, mert egyrészt pont azok mondták, akik a leginkább idióták voltak 15 évesen, és minden rájuk illett a facebook(volt helyette más) kivételével, amiért szidták a 15 éveseket, másrészt pedig pontosan ugyanezt mondták az akkori idősebbek is a mi generációnkra. Egyébként ez egy érdekes kérdés, mert anno ókori görögöknél is már az ment, hogy az újabb generációt erkölcstelenebbnek és butábbnak mondták az előző generáció tagjai. Ez ilyen általános emberi dolog, csak sokan nem gondolnak bele.


"A vonulást meg még mindig nem értetted meg. Azok, akik vonulgatnak nem képviselnek semmiféle értéket és nem akarják jobbá tenni az országot. A provokáció a céljuk, az eszközük pedig a jog, hogy megtehetik. "


A lényeg, hogy nem kell foglalkozni velük. A te reakcióddal gyakorlatilag elérték a céljukat.

2011. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
92%
De vissza is kérdezek. Van fogalmad arról, hogy 100 évvel ezelőtt a falusi gyerekek mikor kezdték az alkohol fogyasztást? És van fogalmad arról, hogy 50 éve Zala megyében mit csináltak azzal a gyerekkel, aki nem bírt csendben maradni? Mert jól hangzik, hogy a világ hú de rendes volt, csak mostanában mindenki lezüllik a média, a libsik, a melegpropaganda, stb. hatására. Utánajárni viszont már kevesen járnak a dolgoknak.
2011. okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és még valami. Az életkort fel se hoztam(a megszólítás reflektálás volt a korábbi válaszolókhoz íródott lekezelő stílusodra), hogy attól én bármiben jobb lennék. Viszont gondolkodtam én is úgy egy időben, mint te, itt nem csak a szélsőjobbos eszmékre gondolok, hanem a fiatalok(kortársaim) lezüllésével kapcsolatban is. És azt is tudom, hogy nem volt igazam. Nagyon sok komoly felnőtt embert ismerek, akik anno a leglezüllöttebbek közé tartoztak fiatalon. Sőt, anno apámék idejében is ittak, buliztak az egyetemisták, személy szerint én sokkal visszafogottabb vagyok apámnál ilyen téren(mármint amilyen ő volt az én életkoromban). Ez a korszak hozzátartozik az élethez, kinek csak kicsit(pl. nekem) és kinek nagyon. Nyilván az alkohol nem egészséges, de ez van.


Egyébként érdemes megnézned, pl. a Jobbik egyes embereiről sorban derülnek ki olyan dolgok, hogy fiatalon azt csinálták, amit most annyira rossznak neveznek. Lásd pl. az az arc, amelyik a kanadai melegfesztiválon matarészeg volt. Ezekről mit gondolsz, vajon megváltoztak? Az utánuk következő generáció meg ne igyon, kerülje a b.uzikat, stb.? Akkor egyáltalán tudni fogja, hogy miről is van szó? Nem álszent dolog középkorú vagy idős emberként arról osztani, hogy ne zülljél fiatalon? És biztos hogy jó dolog fiatalként ezt átvenni, és a kortársaidat lenézni, mert züllenek?

2011. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
47%

Üdv mélyen tisztelt univerzum legfiatalabb bölcse!


Sajnálom, hogy nem fogadtad meg a tanácsom, miszerint tanulj meg olvasni és szöveget értelmezni. Így feleslegesen pötyögtél. Mellesleg írhatok bármit, te úgyis annak fogsz látni, aminek akarsz. A helyedben eloszlatnám a fejem körül azt az óriási ködöt.


Mint már említettem, eltértünk a témától, ezért befejeztem. Különben is értelmetlen lenne veled vitáznom olyan dolgokról, amelyeket le sem írtam, és amelyeket csak te képzelsz oda.


Mindenesetre köszönöm a tanításaid ó mélyen tisztelt univerzum legfiatalabb bölcse!

2011. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!