Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Budapesten hol fog kialakulni...

Budapesten hol fog kialakulni a gay village?

Figyelt kérdés

A világ legtöbb nagyvárosában kialakultak olyan kerületek, ahol nagyon sok meleg él (de nem kizárólag melegek). Ezek a városrészek a leglecsúszottabb negyedekből váltak a legmenőbb helyekké sok szórakozóhellyel, kávézóval és független boltokkal. Ezeket a helyeket természetesen rengeteg hetero is látogatja, hiszen általában itt vannak a legmenőbb bulik. Ilyen helyek pl. a Soho Londonban, Schöneberg Berlinben, az Eixample Barcelonában vagy a Bairro Alto Lisszabonban.

Szerintetek hol lesz ilyen Budapesten? (mert egy idő után biztos lesz, ha akarjuk, ha nem, Budapest meglepően európai hely)


2011. aug. 25. 16:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
95%

"-nem vagyunk rátok kíváncsiak (gyk.: nem vonulgassatok, mi sem tesszük)

-ha az előbbi gondolat nem lenne világos: tartsátok a négy fal között a nemi életeteket

-fogadjátok el, hogy ez egy betegség, és nem pedig egy ,,képesség", amire büszkének kéne lennetek

-ne hirdessétek, hogy betegek vagytok, ne fertőzzétek a fiatalok könnyen befolyásolható elméjét

-védekezzetek, ne terjesszetek még több nyavalyát

-ne akarjatok gyereket. Egy gyermeknek anyára és apára van szüksége. Két eltorzult elméjű apa vagy anya nem lesz jó hatással rá. Igen, sok család megy tönkre manapság, de ennek okait a fentebb olvasható cikkben találjátok. Mindenesetre egy gyermeknek egy csonka családban vagy nevelő szülőknél is jobb helye van (tapasztalat!).

-ne akarjatok gyermekek közelében dolgozni (pl.: pedagógus)

-ne sajátítsátok ki magatoknak a szavainkat (pl.: meleg)"


1. A melegek nagy része gyűlöli a vonulgatós melegeket, hiszen miattuk utál minket a többségi társadalom. Egyszer tartózkodtam Pesten felvonulás idején, de még az Andrássy út környékére se mertem menni, nemhogy még vonulgassak.


2. Rólam csak néhány legközelebbi családtagom, és 4 közeli barátom tudja a dolgot. Soha nem tettem nyilvánosan semmi meleg dolgot, a 4 fal között tartom.


3. Én nem vagyok erre büszke, elég baj ez nekem hogy meleg vagyok. Nevezzük betegségnek akkor, hisz végülis eltér az "átlagtól". Valóban betegség, hiszen erről nem tehetek.


4. Sem én, sem a melegek nagy része nem hirdeti hogy ő beteg.


5. Én monogám kapcsolatban élek több éve, nem terjesztek semmilyen betegséget. Védekezésre nincs szükségünk, hiszen évek óta senkivel nem voltunk együtt.


6. Eszem ágában sincs gyereket vállalni. Egy gyermek számára az anya-apa felállás az egyetlen helyes megoldás. Ugyanolyan sérülés, ha a szülők elválnak, és ugyanolyan, ha 2 azonos nemű a szülő. Az, hogy van 2-3 meleg a médiában, akik a gyerekvállalással hencegnek, az engem nem érdekel.


7. Pedig én gyermekek közelében dolgozom, ugyanis pedagógus vagyok, bármily meglepő. :) Nem tudja rólam senki. Azt kicsit furcsállják, hogy miért nincs feleségem, de más agglegény is van, nemcsak én. Emellett nagyon sok meleg ismerősöm foglalkozik gyerekekkel: gyermekotthonokban nevelők, illetve tanárok. Nem tudja róluk senki, és a gyerekekkel jól kijönnek.


8. Ez a szókisajátítás már eléggé kötekedés-ízű, ugyanis a "meleg" szót heteroszexuálisok is használják. Olyan ez, mint a "roma" kifejezés. Mennyivel tiszteletteljesebb valakit romának nevezni, mintsem cigánynak.



Szóval: az általad felsorolt pontokra válaszoltam. Az országban élő több tízezer meleg közül csak néhány száz az, aki így viselkedik, ahogy te fentebb leírtad. Az olyan melegekkel soha nem állnék szóba, mivel én magam is elítélem őket, hiszen végsősoron miattuk él az emberek köztudatában ilyen eltorzult, negatív kép rólunk......

2011. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
77%

17:23


Kellemes meglepetés. Bár nekem ez a dolog akkor is nagyon bizarr (főleg a férfi a férfivel helyzet), mondjuk egy igazi náci, rasszista, antiszemita, homofób állat vagyok - egyesek szerint. A normális, tisztességes emberekkel nincs bajom, legyen akármilyen a bőrszíne, vallása és szexuális beállítottsága. Tehát ez alapján eldöntheted nyugodtan, hogy mi vagyok. Az a valóságon úgysem változtat.


Szóval mondhatni nem veletek van gond (bár a munka része a te esetedben nem tetszik, de így, ahogy elmondtad nem olyan vészes). Viszont rengeteg az olyan homoszexuális, akik vonulgatnak és különböző fórumokon, oldalakon (youtube-n rengeteg ilyen van) provokálják az embereket. Tehát ha én szóváteszem, hogy ez nem tetszik, akkor kérlek titeket, becsületes homoszexuálisok, ne engem támadjatok. Nem fogom mindig leírni, hogy tisztelet a kivételnek, mert ők maguk is tudják ezt, hogy nem velük van a baj. Ha pedig olykor nagy gyűlölet árad belőlünk, azt köszönjétek a liberalizmusnak és az utcán, tollal a seggükben vonagló ,,büszke melegeknek". A mi részünkről ez csak egy védekezés.


A homoszexuális szóval semmi gond, se nem pozitív, se nem negatív. Ahogyan a cigány szó sem, hiszen az a nép neve (ld. cigányzene). Az már más tészta, hogy a viselőik a viselkedésükkel negatívvá teszik. Attól, hogy a tolvaj cigányt romának szólítod, még nem lesz ártatlan.


Tartsd meg kérlek jó szokásod, és ne engedj a liberalizmus mocskának. És ne haragudj a támadásomnak, de te is támadtál. Köszöntem.

2011. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
78%

Bocsanat, hogy nem irok ekezettel, telefonrol igy sokkal egyszerubb.


Te 19 eves kis pocs! Neked semmi tapasztalatod nincs meg az eletrol, de majmolod a kurucinfos faszsagokat, es azt hiszed tudod mindenrol az abszolut igazsagokat! Hat nem, nem tudsz semmit, csak amit a szadba adnakazt! Sokat kell meg tanulnod az eletrol. Ha majd eljutsz odaig, hogy leszarod masok eletmodjat, es a magad eletevel torodsz elsosorban, na akkor mar eljutottal egy erettsegi szintre. A hazafiassagrol meg vegkepp nem tudsz semmit, azt osszekevered a szadba adott szelsojobbos ideologiaval. Pedig magyar nemzet az csak egy van, es abban nem csak a szelsojobbos melymagyarok vannak benne, hanem minden magyar, beleertve a melegeket es a liberalisokat is! Ez az osszetartozas koszono viszonyban sincsen a kurucinfos kirekeszto ideologiaval. Talan egyszer megerted, milyen is magyarnak lenni szelsoseges ideologia nelkul!


Not pedig ne ideologia alapjan valassz, hanem akit szeretsz! Ez persze csak egy jotanacs.

2011. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
61%

18:15


Üdv, te élet bölcse!


Már a megszólítás miatt megérdemelnéd, hogy egy szót se áldozzak rád, mert oly bölcsnek tartod magad, mégis az értelmi szinted nem üt meg egy kívánt magasságot.


Most szólhatnák a 80 éves nagymamámnak, aki közölné veled, hogy ,,te kis p*cs! neked semmi tapasztalatod sincs még az éltről!". Gondolom egyből kiesne a telefon a kezedből, mert rájönnél, hogy milyen butaságot írtál.


Te vagy az a fajta, aki nagyra van a korával, mert mással nem tud dicsekedni. Fogadjunk, hogy 20 év múlva is ezt mondanád nekem, csak mert fiatalabb vagyok nálad.


Nos, először ajánlanám, hogy olvasd el az előző válaszom. És könyörgöm, mielőtt fröcsögnél, próbáld meg értelmezni. Nem nehéz, csak használd azt a húscsomót ott a fejedben. Nem fog fájni, ígérem. Aztán olvasd el azt a cikket, amit linkeltem. Csak tanulnál belőle. Elárulom: az sem fáj. A tanulás egy jó dolog, nem fog bántani.


Nincs a számba adva semmi ó, te mélyen tisztel élet bölcse! Mikor még azt sem tudtam, hogy mi az a politika, már akkor is ezeket a nézeteket vallottam, a tapasztalataim alapján. Annyi a különbség, hogy akkoriban még nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni.


Csak azokat rekesztem ki, akik ártanak a társadalomnak. Azokat, akik rombolják a kultúrát, akik idős öregasszonyokat rabolnak ki és erőszakolnak meg, akik tollal a fenekükben riszálják magukat a főváros közepén, és így tovább. Tehát azokat, akik ártanak a becsületes embereknek. Mint írtam fentebb, a normális, becsületes emberekkel nincs bajom. Vagy ezt már nem bírtad felfogni? Vagy el sem olvastad?


Én úgy látom, hogy neked kell még sokat tanulnod, de igyekezz, mert neked már nincs olyan sok időd, mint nekem. Először is tanulj meg olvasni, szöveget értelmezni és végül írni. Majd az elmédet betakaró ködöt oszlasd el, és utána beszélhetünk


Remélem nem bántottalak meg ó mélyen tisztelt élet bölcse!

2011. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
47%
szólhatnék*
2011. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
100%

17:50!


Örülök hogy (meglátásom szerint) sikerült közös nevezőre jutnunk. :)


Még annyit szeretnék leírni, hogy hívő katolikus vagyok, és terveim közt szerepel, hogy kimennék Erdélybe vagy Moldvába, és az ottani székely vagy csángó gyerekeknek tanítanám a magyar nyelvet (magyartanár vagyok), hogy ne románosodjanak el. Szóval ha már utódok nemzése által nem, hát ilyen módon legalább legyek hasznára a szeretett magyar nemzetemnek.


Szóval, remélem ezek után eggyel jobb helyre kerültem a szemedben, és talán most már különbséget tudsz tenni homoszexuális és homoszexuális között. :)


Isten áldjon!

2011. okt. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen közös nevezőre jutottunk.


Nagyon örülök a tervednek. Jól hangzik, fontos az ottaniaknak a támogatás. Gondolom magyar mellett még mást is tanítasz. Ha esetleg történelmet, akkor (tudom, hogy megmondják mit taníts, de) kérlek valahogyan próbáld nekik tanítani a valós történelmet. Amire büszkék lehetnek. Ne a hamisítást, miszerint a magyar egy bűnös nép, amelynek a sorsa, hogy bűnhődjön.


Eddig is különbséget tudtam tenni közöttük, csak úgy tűnt, mintha te a vonulós oldalon állnál. Viszont nem, így kellemesen csalódtam. :-)


Minden jót kívánok neked!

2011. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 19/F!


Biztos le fogsz nézni, mert én csak egy kattant idióta vagyok (ami igaz is :D), de nem bírom ki, hogy ezt ne írjam le.

Én sajnos nem kevés időt töltöttem már pszichiátrián, ott megismertem mindenféle embert. Azt elmondanám, hogy körülbelül a harmada azért került oda, mert ilyen apja volt, ilyen elvekkel, amit te leírsz. Kijelölt egy irányvonalat, amin a gyereknek haladnia kellett, és ha a gyerek bárhogy lelépett róla (most nem csak a szexuális értelemben, hanem máshogy is), akkor az már maga volt a mocsok fertő libsi borzalom. A gyerek nem tudta érvényesíteni magát, úgy érezte, amit ő akar, az rossz, bűnös, ráadásul hazudni kellett egész életében a saját apja előtt, emiatt olyan gátlások alakultak ki benne, amelyekkel képtelenség együtt élni, jön az alkohol, drogok, öngyilkossági kísérlet, pszichiátria. És nehogy azt hidd, hogy ez tinibetegség, van, akiből 40-50 évesen bukik elő az addig visszafojtott keserűség. Nem is kevés.

Úgyhogy ha jót akarsz a gyerekeidnek, az ő érdekükben kérlek, hogy legyél egy kicsit rugalmasabb! Ne azért vállalj három gyereket, mert egy hazafinak kötelessége. Hanem azért, mert szeretetben fel tudod nevelni őket, legyen bármilyen, és kerüljön bármilyen helyzetbe, akkor is szeretni kell! Ha az én fiam tollboával a nyakában akar majd végigvonulni az Andrássyn, hát nem tetszene a dolog, biztos szóvá is tenném, de attól még az én fiam, és szeretem.

Ha szeretettel nevelnek fel egy gyereket, akkor abból egészséges lelkű ember lesz, teljesen mindegy, hogy a szülők liberálisok, kommunisták, akármi. Nem ettől függ, hanem a szeretettől. Ha viszont korlátokkal és kötelességből nevelik fel, abból nem lesz soha egészséges ember. Ha neked egy ember csak addig „jó”, amíg a te értékeidet követi, akkor ne vállalj gyereket! A háromból legalább egy, de inkább kettő ugyanis valamiben biztos el fog térni a te által képviselt értékektől (most nem feltétlenül a homoszexualitásra gondolok, hanem arab lányt akar elvenni, vagy ki akar költözni az USA-ba, vagy liberális lesz, vagy akármi).


És még egy dolog, ami eszembe jutott: nekem is elég visszatetsző, ha valaki tollal a seggében vonul végig az utcán. De bármennyire is hihetetlen neked, ő sem úgy indul ennek neki, hogy „na most jól bűnbe és romlásba viszem az országot, és tönkreteszem a jövőjét”. Tudod, hogy indulnak neki? Úgy, hogy ők most jobbá teszik Magyarországot, segíteni akarnak az országnak. Csak nekik mások az értékeik, nekik a szabadság, tolerancia a fontos, míg neked a tradíciók. De ők sincsenek az ország ellen, egy meleg is szeretheti a hazáját, szeretné jobbá tenni, csak mások az értékei.


Meg kell tanulnod rugalmasabbnak lenni. A korlátok fontosak, mert megvédenek, de ha túl szűkre szabják őket, akkor már nem hagynak mozgásteret, és sokkal többet ártanak, mint használnak…

18/heteróF

2011. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
47%

Szervusz 18/F!


Nem nézlek, ez a véleményed.


Gyermekekről:

Természetesen szeretetben fogom őket nevelni, de normális, régi értékek szerint. Tehát annak az esélye, hogy miattam lesz alkoholista, drogos vagy miegymás, nem sok. Ha úgy nevelem, ahogyan elterveztem.

Viszont szeretet ide vagy oda, kell a szigor is. Ha beteg eszmék felé fog haladni (mondjuk komcsi, liberalizmus), akkor adok majd egy-két nyakast neki (természetesen mielőtt felvilágosítottam és nem értette meg, hogy milyen rossz dolgok ezek), hogy észhez térjen. Én is kaptam kiskoromban édesanyámtól jó nagyokat, ha úgy beszéltem mint egy cigány. Meg is lett a hatása. Szépen, tisztelettudóan beszélek.

Egyébként nem sokon múlott, hogy elnyeljen engem is a liberális mocsok. Alkoholista apám volt, nem volt kire felnézni. Elváltak, engem semmi sem érdekelt. Csak ittunk és füveztünk a cimborákkal, a liberalizmus és a multikulti kölyke voltam (ugyanis bűnöző cigányokkal is haverkodtam). Erkölcsileg és kulturálisan is egy moslék voltam. És miért? Mert nem volt előttem egy példakép, az édesanyám már nem is tudott és nem is akart megnevelni, tehát azt csináltam, amit akartam. Ha lett volna egy becsületes, jóérzésű apám, akkor nem jutottam volna odáig, vagy ha mégis, akkor két atyai pofontól észhez tértem volna. Csak magamnak köszönhetem, hogy kimásztam abból a fertőből. Egyszerűen nem tudtam megmaradni életcél nélkül. Ezért keresgéltem és találtam. Azóta folyamatosan művelem magam, és tervezem hogyan tegyem jobbá a hazám.


Ha pedig valami ,,csoda" folytán homoszexuális lenne az egyik gyermekem, nem érdekelne. Ha normálisan élne és elfogadná a fentebb leírtakat, és azok szerint élne. Tehát értelmes emberként. Viszont ha elkezdene tollal a fenekében vonulgatni, akkor úgy elverném, hogy csak na. Utána ki is tagadnám. Mindenesetre ha tisztességesen felnevelem, akkor nem fog lesüllyedni ilyen mély szintre, még ha homoszexuális lesz, akkor sem. Mert tudni fogja, hogy senkit sem érdekli az ő mássága.


A felvonulókról:

Ez a része egy eget rengető baromság volt, amit leírtál. Akik kimennek vonulni, azok magasról tesznek mindenkire. Az a céljuk, hogy provokálják az embereket és szórakozzanak ezen egyet. Pontosan tudják, hogy ezzel még nagyobb gyűlöletet szítanak. Szerinted, ha azt szeretné egy homoszexuális, hogy a heteroszexuális, keresztény emberek elfogadják, akkor rózsaszín Bibliával és egy műf*sszal fog vonulni (youtube-n nézegess videókat)? Ne nevettes. Tesznek ők mindenkinek a fejére, polgárpukkasztás az egész. Tollal a seggében még senki sem tette jobbá az országot. A normális homoszexuálisok olyanok, mint akivel itt beszélgettem. Nem kürtölik világgá a másságukat és igazi, értékes cselekedetekkel teszik jobbá a nemzetet, a világot.


Rugalmas vagyok, de csak normális kereteken belül.

2011. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
74%

"azok a melegek, akik vállalják a szexuális irányultságukat, általában tanultak. akik tanultak, általában jól keresnek. a melegeknek nem kell a gyerekekre költeni, így egy homoszexuális férfi (vagy nő) az egész keresetét magára költheti."


És a mai fogyasztói társadalomban ezért éri meg sokaknak a homoszexualitást reklámozni. Ahogy a szingliséget is (nincs gyerek, így aztán van lóvé, éljen, lehet költeni, aztán 50+ évesen család nélkül magányosan meg kitörölhetik a pénzükkel a...). Kérdés hogy ha ez így megy pl. több évtizeden át akkor az európai kultúrát nem lesz ki továbbvigye, ergo ez csak felgyorsítja a népességfogyást Európában.

Szóval én ellenzem az egész gay-negyedet is meg ezt a pénzéhes felfogást is.

2011. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!