Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Észrevette valaki mi folyik...

Észrevette valaki mi folyik Budapesten?

Figyelt kérdés
Itt élek már 25 éve,születésemtől fogva és pár hónapja vettem észre,hogy annyira pofátlanok és bunkók lettek az emberek,hogy nem hagyhatom szó nélkül.Egyszerűen fellök egy nyugdíjj körül járó nő,és még én kérek elnézést, a buszon átgázoltak rajtam,jól összetaposva a cipőmet,s kb mindenhol,nekem jönnek,és a megszokott elnézést szó mondása helyett elmennek szó nélkül!Öreg emberekről beszélek leginkább,akik még elvileg meg vannak nevelve rendesen (legalábbis ezt hangoztatják,ha egy fiatal nem adja átt a helyet a buszon..)Én átadtam többször,és még csak azt sem kaptam érte,hogy kösz b..meg..Vagy hiába mondtam,hogy üljön le,le nem ült,mintha nem is hallott volna engem..Mintha ez olyan hétköznap lenne,hogy átaják a helyet,mintha úgy járna neki,hogy azt már köszönni se kell..Hát miféle dolgok ezek???hasbavág a buszon a szatyorral,hogy elém álljon az ajtóba,ő neki kell legelőször leszálni,hogy elálja az utat mindenki elől,mert ugye már nehezen megy neki,és lassan száll le,de aki sietne,azt miért nem engedi előre?Miért ilyenek az emberek??? ez a "nem kérünk bocsánatot" szokás pedig kb fél éve jöhetett divatba náluk,és én többször is elnézést kértem már, amiért megtapostak,fellöktek,de egyinek se esett le,hogy nekik kéne..Hogy van ez??
2011. febr. 21. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy neked ez csak fél éve tűnt fel. :(
2011. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudom,de kb fél évvel ezelőtt használták a bocsánat-elnézés szó valamelyikét,nem voltak ennyire bedurvulva!!
2011. febr. 21. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos elég bunkók a Pestiek bár ha jobban bele gondolok nem csak ők.

De ott nyilván több bunkó van mivel ott többen élnek.

2011. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is pont ma gondolkoztam el, h lehet most már tényleg mellbe kellene rúgni egy nyugdíjast Miskolcon a Búza téren.

Egyszerűen nem tudsz leszállni, mert mint az ökrök csak jönnek felfelé, az h eleve a hátsó ajtók leszállóhelyek az nem számít meg h egyesek le is szállnának.

Csak jönnek meg jönnek és mikor próbálnál leszállni még neki áll feljebb.

Persze ha jól pofán vernéd még jobban vernyákolna, mondjuk múltkor haverom megjátszotta, jól tette:P

2011. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, de egyben tévedsz: nem mostanában lett divat.

Én 38 éves vagyok 1972-ben születtem. 78-86-ig általános suli, majd a nyolcvanas évek második felébe kezdtem sokat buszozni iskola és szakmai gyakorlat miatt. És én ekkor már így éreztem. 1994-ig éltem a fővárosban. Azóta az agglomerációban, de 2009-ig naponta jártam Pesten. Az autósok is bunkók, a tömegközlekedésen nem tudom mi van, mert a kilencvenes évek eleje óta nem sokat használom, de sajnos a frusztrált önzés mindig is megvolt.

2011. febr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 napietus ***** válasza:
ahol sok ember van összezsúfolva egy helyen, ott az ilyen viselkedés természetszerű. leszűkül a privát tere, ez a legtöbb emberből idegességet, sőt, aggressziót vált ki. a tömegközlekedés a legjobb példa rá, de az autós közlekedés dettó, hisen itt az autó ilyen szempontból "testünk meghosszabbítása". tudományos magyarázata, hogy tömegben az ember legbelső szférájában idegenek tartózkodnak, olyan közel, ahova normális esetben max. családtagokat engedünk. szervezetünk termelni kezdi az adrenalint, az agy "harcolj vagy menekülj" parancsot ad ki. a többi vérmérséklet kérdése. de mint látod a probléma nem újkeletű és nem is Budapest-specifikus.
2011. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 napietus ***** válasza:
más kérdés, hogy azért vagyunk emberek, hogy ne hagyjuk magunkat a kémia által irányítani, hanem viselkedjünk. de egyes egyedek megragadtak a civilizáció alacsonyabb fokán, csak a technikai környezet fejlődött körülöttük.
2011. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!