Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiataloknál miért divat...

A fiataloknál miért divat ennyire a magázódás?

Figyelt kérdés
Nem túl rég még gáz volt, most meg mintha valami újprüdéria alakult volna ki. Én tizenévesen, ha lemagáztam egy 30-ast, kiröhögött. Ma 27 vagyok, 50 éves korig tegezek mindenkit (ha nem magáz vissza, de általában ők kezdik a tegezést), afölött pedig aki engem tegez, vissza tegezem 60-ig kb. Ezzel szemben lefele már egy pár évvel fiatalabb is azt mondja hogy "Jó napot!, Viszlát!". Kiráz a hideg hogy ha egy 20+-os magáz, azt fogom mondani az ilyennek legközelebb hogy kezit csókolom asszonyom, vagy jó napot kívánok uram! Volt az xfactorba is egy csaj aki lemagázta a zsűrit, hiába tegezték, Majkáék 40+-osok, de kiröhögték. El van szállva ez a generáció magától, pár év múlva ők is "öregek" lesznek.

nov. 13. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Én meg attól vagyok kiakadva, ha tegeznek ismeretlenek.
nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
És hány éves vagy egyes, valamint milyen szituációban?
nov. 13. 12:27
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

A Jó napot (kívánok)! és a Viszlát! vagy Viszontlátásra! nem magázódás, hanem kulturált köszönés. Idegenekkel szemben ez az alap. Legalábbis annó a suliban ezt tanultuk, még alsóban. Nálunk láthatóan idősebb embert ismeretlenül alap, hogy nem tegezünk és nem sziázunk. Ezt is alsóban tanultuk. Csak pár évvel vagyok idősebb nálad, szóval nem a kőkorszakban.

Nagyon utálom, ha idegenek boltban vagy hasonló helyen sziával köszönnek, mint egy általános iskolás gyereknek.

Nyilván lehet tegezve is udvariasnak lenni, meg magázva is bunkóskodni, de idegenekkel akkor is a magázódásnak kellene lennie az alapnak. Ha sokszor találkozunk, felületes ismerősök vagyunk, akkor oké a szia, egyébként nem.

nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem divat.

Szerintem azért tűnt fel most neked, mert már abban a korban vagy, amikor már nem gyereknek nézel ki, felnőttnek néznek. Sok helyzetben pedig nem illik letegezni ismeretlen felnőtteket.

nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
1. 43 vagyok, bármilyen szituációban fura nekem, ha ismeretlenek tegeznek, akár idősebb akár fiatalabb. Nyilván, ha már van egy kialakult bárminemű szociális kapcsolat, akkor át lehet térni tegező viszonyra, de mikor eleve azzal indít valaki, az nekem fura.
nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel visszamehetnénk az őskorba és magázhatnánk anyánkat is. Azért akivel lehet egy időben egy suliba is járhatunk gyerekként, az ne magázon már szerintem. Nekem a 30-as korosztály gondolkodás nélkül tegezős, fölötte lehet először magázom egyet, de 99%-ban jön rá a szia és onnantól tegeződés. 1000 emberrel van napi élő kontaktom, nem az az általános amit ti irtok, még a nyugdíjasok is sokszor véletlen tegezésre váltanak aztán ők kérnek elnézést, én két korosztállyal magázódom, az öregekkel (kivéve ha nagyon fiatalos a stílusa), meg a nálam fiatalabbakkal. Akik mániákus magázódók, pedig 50 alatt vannak, mint ti, az 1% max, pedig ez egy kis falu.

Nekem ez furcsa, de majd megszokom egyszer, hogy csak felfele van lazább beszélő viszony. Valami vén öregembernek érzem magam, egyáltalán nem megtiszteltetésnek veszem.

Az megint más helyzet persze hogy hivatalos vagy valami komoly ügyet intéz az ember.

nov. 13. 13:47
 7/28 A kérdező kommentje:

Nekem az az elméletem, hogy valahogy úgy kéne kinézni a dolognak, hogy

1, alacsonyabb rangú, vagy jóval fiatalabb (minimum 10 év) magázva köszön ezzel tisztelve a rangot, kort 2, vissza tegez a másik fél, ezzel a maga szintjére emelve, megtisztelve a másikat 3 tegező viszony.. Ha a kettes lépés után a másik ragaszkodik a magázáshoz, azzal megaláza a másikat. Ez a világ már nem olyan mint régen, nem abból kéne kiindulni, hogy akkor kornak volt értéke, becsülete, pont fordítva, fiatalság kultusz van erősen.

nov. 13. 14:11
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

Te nagyon furán gondolkodsz. Sosem éreztem magam megalázva, ha magáztak. Éppen ellenkezőleg.

Többéves egyetemi képzést csináltam így végig, mindenki magázott mindenkit, még a professzorok között sem mindenki tegezte egymást. Semmi megalázó nem volt benne, egyenrangúság volt, hiszen oda-vissza működött.

nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én meg attól kapok agyfaszt, 52 éves, de laza, inkább "csávós", mint papeszos fellépéssel, hogy ha következetlenek a tegezés/magázás terén.

Azaz bemegyek egy boltba, nők dolgoznak, kézcsókolommal, jónapottal köszönök. Ő(k) tegez(nek) amit én egyáltalán nem veszek zokon, sőt örülök és én is tegezőre váltok. Elköszönéskor meg kapok egy blazírt viszlátot.

Ilyenkor simán visszakérdezek, hogy most akkor tegeződünk vagy magázódunk. Volt, hogy azt válaszolta, hogy néha már maga sem emlékszik. Mondom ez baj, hisz az a munkája, hogy emberekkel kommunikáljon. Kiegészítve azzal, hogy nekem mindegy, hogy tegeződünk, magázódunk, de ne váltogassuk.

Aztán meg ha nagyon teszi veszi magát, akkor simán letegezem és leszarom, ha nem tetszik neki.

nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én is jártam egyetemre, a diákoknál mindenki tegeződött, pedig volt idősebb szaktárs. Fiatalabb segédtanárokat is tegeztük.

Nekem a problémám azzal van, amikor vissza tegezem, úgymond felajánlva a tegező viszonyt és akkor is folytatja a magázást.

nov. 13. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!